Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Die By The Sword » X-Men: Die By The Sword #2

X-Men: Die By The Sword #2

X-Men: Die By The Sword #2

"First blood"

Postacie
Cytat

Wisdom: "What is it with you bloody skintights? A bloke steps out for a few minutes of privacy and the whole evening goes straight to blazes"

Streszczenie

Kiedy w całym Londynie ludzie świętują pokonanie Albiona, w siedzibie Excalibur impreza się kończy. Rouge Mort stoi nad rannym Brianem, wtedy atakuje ją Betsy. Starcie nie trwa zbyt długo, gdyż Rouge jednym ciosem powala Psylocke. Do akcji wkraczają teraz kompani Mort i biją leżącą na ziemi członkinię Exiles. Na szczęście nie jest ona sama, pomaga jej Sage. W tym czasie Thunderbird każe TJ ewakuować cywilów i sam też włącza się do bitwy. O ile ubrani na czarno wojownicy nie stanowią problemu, o tyle pokonanie Rouge nie jest takie łatwe. Sage nie daje jej rady, a TJ nie może przejąć nad nią kontroli z powodu zbroi, którą nosi. Na sale wbiegają (w niekompletnej garderobie) Dazzler i Wisdom. Tymczasem stan Braddocka pogarsza się. Jego siostra, nie widząc innego wyjścia, każe Alison ich osłaniać. Kiedy ta oślepia całą salę, Excalibur i Exiles teleportują się do siedziby tych drugich w Omniversum.

W Starlight Citadel figurka Capitana Britan leży rozbita na podłodze. Roma obawia się najgorszego. W rozmowie z Saturnyne przyznaje, że nie ma żadnego, zarówno psychicznego jak i duchowego, kontaktu z Brianem. Żadnej oznaki jego istnienia, ale jednocześnie nie wie, czy jest on martwy. Strażniczka Omniversum wyczuwa zmiany, jakie maja nadejść. Wszystko zmierza ku końcowi. Roma mówi, że dla kogoś takiego jak Saturnyne to naturalne, ale dla niej jest to coś, czego nigdy sobie nie wyobrażała i nigdy się z czymś takim nie zmierzyła. Opal Luna jest z tego nawet zadowolona, gdyż czyni to Romę podobną do niej. A to daje jej szansę na zwycięstwo. Służy ona bogini, gdyż wydaje się, że jest ona nieśmiertelna. Jeśli jednak różnice między nią a Saturnyne nie są tak wielkie, to nie wiadomo, co może się wydarzyć i kto ostatecznie zwycięży.


Tymczasem w Cristal Palace. Sabretooth, widząc krytyczną sytuację Braddocka, wzywa Blink i pozostałych Exiles. Sam wraz z Elizabeth zabiera Kapitana do sali medycznej. Przybyły właśnie Morph nie może uwierzyć, że widzi Nocturne. Po chwili pojawiają się również Clarice, Rouge, Mistiq i Longshot. Ten ostatni nie poznaje Alison. Zrozpaczona Dazzler teleportuje się na zewnątrz. Sage udaje się do Sali medycznej, a Mistiq postanawia odnaleźć Ali. Twierdzi, że skoro jest nowy w grupie, będzie to świetny sposób na poznanie bazy. Wisdom natomiast proponuje Blink wspólne dowiedzenie się, o co w tym wszystkim chodzi. Przy okazji dopytuje się o możliwość bardziej stosownego ubrania.

Gdzieś w Kryształowym Pałacu Alison stoi na balustradzie i myśli o samobójstwie. Zastanawia się, co Mojo zrobił Longshotowi.Wydaje jej się, że nie ważne, co zrobią, pan Mojoświata i tak zawsze będzie o krok przed nimi. Jej rozmyślania przerywa Darkholme. Pyta się dziewczyny, czy umie ona latać. Jeśli nie to nie jest najmądrzejszą rzeczą stanie nad taką przepaścią. Ona mówi, że im bardziej się stara coś sobie zrobić, tym lepiej się czuje. Na pytanie Mystiqa, jak zamierza wrócić na górę, odpowiada, że nie myślała nad tym i cofa się. Opowiada mężczyźnie o tym, że każda próba stabilizacji w jej życiu kończy się trzęsieniem ziemi. On widzi w niej wiele silnej woli i mówi, że posiadanie jej to nic złego. Niestety Ali nie bardzo wie, jak jej użyć.

W medlabie Sage i Betsy rozmawiają o Brianie. Ta pierwsza wie, że nie mogą zrobić dla Braddocka nic więcej. Muszą umieścić go w komorze podtrzymującej, gdzie jego stan przynajmniej się nie pogorszy. Betsy nie chce przyjąć tego do wiadomości. Wtedy na chwilę przytomność odzyskuje Capitan. Domyśla się, że zamach na niego jest częścią szerszej akcji przeciw Romie i Capitan Corps. Siostra pociesza go, mówiąc, że wszystko będzie dobrze i wychodzi na taras. Tam spotyka Wisdoma. Chwilę później oboje rozmawiają przy kawie. Psylocke wypytuje się o Albiona. Niedługo potem znów siedzi przy łóżku brata, modląc się, by jego stan się poprawił. Wtedy pojawia się Blink i obie przenoszą się do centrum dowodzenia Exiles. Przy łóżku Briana zjawia się doktor, mówiąc, żeby nie tracili wiary, bo wszystko dobrze się skończy.

Tymczasem Cat, która wcześniej dostała polecenie obserwowania siedziby Romy, nie ma dobrych wieści. Przepowiedziany przez Braddocka atak właśnie się rozpoczął.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Men: Die By The Sword #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.