Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #36

The Punisher (MAX) #36

The Punisher (MAX) #36

"Barracuda" - part 6

Postacie
Cytat

Dermot Leary (do Alice, po wyrzuceniu ciała Barracudy za burtę): "You... You were sucking his cock..."
Alice Ebbing: "Look, I had to distract him..."
Dermot Leary: "Oh sure, you bet. Funny how blowing him was the first thing that popped into your head."

Streszczenie

Budynek Dynaco. Ebbing ucieka przed dziennikarzami na dach. Namawia pilota helikoptera, by jak najszybciej wystartował. Na jachcie akcjonariusze firmy oglądają relacje na żywo z całego zajścia i zaczynają panikować.

Alice odciąga Barracudę do maszynowni. Zaczynają się zabawiać. Od tyłu zachodzi ich Dermot z wielkim kluczem. Barracuda blokuje pierwszy cios, ale Alice odwraca jego uwagę. Leary wykorzystuje moment i uderza go w tył głowy raz za razem. W końcu wielki murzyn ciężko pada. Gdy Barracuda ląduję za burtą, Dermot ma pretensje odnośnie sposobu, w jaki Alice odwróciła jego uwagę. Para zaczyna się kłócić, aż w końcu Leary chwyta kobietę za włosy i ciągnie z powrotem do maszynowni.

Harry z helikoptera dzwoni do Dermota na komórkę. Zamiast niego odbiera Alice, z którą ten uprawia seks. Zaczyna jęczeć do telefonu, po czym się rozłącza. Chwilę po tym Leary leżąc na podłodze maszynowni zauważa bombę pod jednym z silników. Tymczasem załamany Ebbing otwiera drzwiczki helikoptera i postanawia wyskoczyć.

Jakiś czas później. Dermot uspokaja akcjonariuszy. Działania Harry'ego nie mogą zaszkodzić kondycji firmy. Dynaco to coś więcej niż sam prezes. W międzyczasie kapitan jachtu oznajmia Alice, iż jednemu z jego ludzi udało się rozbroić bombę. Leary kontynuuje urabianie udziałowców, gdy łodzią wstrząsa wybuchu. Okazało się, że Punisher zamontował dwa ładunki i teraz zdetonował ten mniejszy, zapasowy. Frank podpływa łodzią Barracudy i kontaktuje się przez radio z jachtem. Żąda by wydano mu Ebbinga i Barracudę, a wszyscy obecni oddali się w ręce F.B.I. Dermot tłumaczy, iż Harry nie ma już nic wspólnego z Dynaco, a imię Barracuda nawet mu nic nie mówi. Poza tym druga bomba, którą Castle zamontował została rozbrojona. Leary nie jest świadom, że w tej chwili Barracuda przedostał się na jacht i ponownie uzbroił ładunek. Dermot oświadcza, że Dynaco jest nietykalne. Wszyscy, którzy mają władze są po ich stronie. Lepiej by Punisher zajął się jakimiś marnymi handlarzami narkotyków, a ich zostawił w spokoju. W tym momencie z dolnego pokładu Barracuda zaczyna wydzierać się, że bomba jest gotowa do odpalenia. Frank naciska przycisk detonatora i tył jachtu wybucha. Łódź szybko idzie na dno, a pasażerowie wyskakują do wody. Eksplozja zwabiła stado rekinów, które teraz ucztują na akcjonariuszach Dynaco. Jeden z nich pożera Alice. Leary jest dobrym pływakiem i prawie dociera do unoszącego się na wodzie stołu. Castle jednak trafia go z karabinu w pierś i spowalnia. W rezultacie Dermot staje się kolejną przekąską dla rekinów. Punisher przez chwilę obserwuje grasujące bestie. Została mu jeszcze jedna sprawa do załatwienia. Na łódź wdrapuje się Barracuda, który myślał, iż całe to zamieszanie sprawiło, że on i Frank są po tej samej stronie. Pomylił się. Castle trafia go z bliska z karabinu i zostawia rekinom na pożarcie. Przez chwilę obserwuje wodę, aż w końcu odwraca się i odpływa w stronę zachodzącego słońca.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.