Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #35

The Punisher (MAX) #35

The Punisher (MAX) #35

"Barracuda" - part 5

Postacie
Cytat

Alice Ebbing: "Wait a minute--please, just--just wait a minute, okay? We'll do anything. We'll do whatever it takes so you don't kill us. Anything you want, I'll do it, he'll do it--just don't do whatever it was Harry told you, okay? Just...don't."
Barracuda: "Hmmm. Gonna be dawn in about a hour. I think I could eat me some goddamn pancakes. Better get the fuck onto room service, knowumsayin'?"

Streszczenie

Barracuda wchodzi z wielką maczetą do łazienki w pokoju Alice. Dermot jest przerażony i nie potrafi wykrztusić słowa. Alice prosi Barracudę, by darował im życie. I ona, i Leary zrobią dla niego, co tylko będzie chciał. Barracuda zastanawia się przez chwilę i mówi, że jest głodny. Chce, by mu zamówili jakieś naleśniki.

Wschodzące słońce budzi Punishera leżącego na molo przed chatą Barracudy. Frank z trudem wstaje.

Barracuda obżera się naleśnikami. W międzyczasie wyjaśnia, iż Harry poprosił go, by miał oko na jego żonę. Dermot pyta, czy powie Ebbingowi o tym, co odkrył. Barracuda wyznaje, że podsłuchał ich rozmowę i chciałby dowiedzieć się, co planują. Może wyniknie dla niego z tego większy pożytek niż z tego, co oferuje Ebbing. Zdumiony Leary zaczyna się jąkać, więc to Alice tłumaczy ich plany. Harry ma zamiar umyślnie spowodować zaciemnienia na Florydzie, by podnieść cenę akcji swojej firmy energetycznej Dynaco. Tak się składa, że Alice ma dostęp do sejfu z poufnymi dokumentami zawierającymi zapisy machlojek swojego męża. Gdy wyjdą one na jaw, będzie musiał zrezygnować z stanowiska w firmie. Plan mają wprowadzić życie podczas rejsu, na który wybierają się akcjonariusze Dynaco. By zrobić efektowne wejście, Ebbing ma dotrzeć na łódź później helikopterem. Alice ma zamiar to pokrzyżować. Godzinę przed wypłynięciem statku przekaże mediom dowody zbrodni swojego męża. Gdy wyjdzie to na jaw i podczas rejsu wybuchnie panika, to Dermot uspokoi akcjonariuszy upewniając ich, że sama firma na tym nie ucierpi. W rezultacie to on będzie mianowany nowym prezesem. Barracuda uśmiecha się i chwali plan Alice. Oznajmia, że dokończy jeść i pójdzie pogadać z Ebbingiem.

Chata Barracudy. Castle opatruje rany i rozgląda się po imponującej zbrojowni. Domyśla się, iż Barracudę wynajął Ebbing. W związku z tym jego plany się zmieniły. Obaj mężczyźni muszą umrzeć za swoje zbrodnie. Frank wyjmuje z lodówki pojemnik z lodem, w którym znajdują się odcięte palce Barracudy. Wyrzuca je przed chatę, na molo. Po chwili zlatują się mewy i zaczynają je dziobać.

Kawiarenka na powietrzu. Barracuda składa raport Harry'emu. Kłamie, że Alice pochodziła tylko trochę po klubach, w ogóle nie zwracając uwagi na żadnych facetów. Ebbing jest zdziwiony. W Nowym Jorku żona zawsze zdradzała go na lewo i prawo. Harry kazał zabić każdego z jej jednorazowych kochanków. Nie chce jednak, by Alice o tym wiedziała. Chociaż nie jest w stanie jej zaspokajać, chce, by była szczęśliwa. Następnie Ebbing zaprasza Barracudę na rejs dla akcjonariuszy Dynaco. Jacht nazywa się Evelyn i odpływa o czwartej. Z sąsiedniego stolika rozmowie przysłuchuje się Punisher. To będzie dla niego doskonała okazja, by uderzyć.

Alice i Dermot uprawiają seks w męskiej toalecie. Niespodziewanie do środka wchodzi Stephens. Przerażony chce uciec, lecz Alice rzuca się na niego, drapiąc. Leary dopina spodnie i w końcu też rzuca się na mężczyznę. Trafia go kilkoma ciosami i zaczyna dusić. Przeklinając robi to tak długo, aż Si pada martwy. Alice radzi, by zadzwonić po Barracudę.

Jakiś czas później. Barracuda z rozbawieniem przygląda się zwłokom Stephensa. Sprawę da się załatwić. Dermot ma pilnować drzwi, a on wyrzuci zwłoki przez okno. Barracuda dopytuje się, jaka jest Alice w łóżku. Leary, pomimo początkowych protestów, wyjawia, że kobieta jest kompletnie dzika i pozwala mu na zupełnie wszystko. Barracuda się tego spodziewał. Jednak z takim typem kobiet jest tak, że po jakimś czasie zaczyna się je nienawidzić i pogardzać właśnie za to, jakimi są.

Jacht Evelyn. Dermot w imieniu Harry'ego wita akcjonariuszy i obiecuje, iż prezes dołączy do nich później. Z wyższego pokładu przemówieniu przyglądają się Alice i Barracuda. Mężczyzna tłumaczy kobiecie, że z nim przy boku plan jej i Leary'ego się powiedzie. O ile Dermot będzie nadal potrzebny Alice, bo to ona tak naprawdę decyduje, o czym obydwoje wiedzą. Nim kobieta jest w stanie odpowiedzieć, wraca Leary, a Barracuda odchodzi. Dermot jest pod wrażeniem ich nowego towarzysza. Obiecał pozbyć się ciała Stephensa rzucając je aligatorom na pożarcie. Alice beszta go za jego naiwność. Jej zdaniem będą musieli zabić Barracudę, zanim będzie chciał ich wykiwać.

Gdy jacht odpływa, niezauważenie zeskakuje z niego do wody Punisher w kostiumie płetwonurka. Dopływa do łodzi, którą zwędził Barracudzie i wdrapuje się na nią. Albo ludzie na jachcie wydadzą mu Ebbinga i Barracudę, albo też zapłacą za ich zbrodnie. Po tym, jak mocno oberwał Castle, bynajmniej nie jest w nastroju do zabawy.

Budynek Dynaco. Sekretarka oznajmia Ebbingowi, że czekają na niego reporterzy. Mężczyzna postanawia do nich wyjść nie wiedząc o spisku, który został przeciwko niemu uknuty.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.