Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #41

The Punisher (MAX) #41

The Punisher (MAX) #41

"Man Of Stone" - part 5

Postacie
Cytat

O'Brien: "You going to bite my shoulder?"
Frank: "Come again?"
O'Brien: "You're breaking in a virgin, you bite her shoulder when you stick it in. Supposed to take her mind off pain. You ever heard that one?"
Frank (brutalnie nastawiając jej palce): "You're not a virgin."

Streszczenie

Castle stoi z podniesionymi do góry rękami. Przed nim ląduje helikopter Zakharova. Ze środka wychyla się generał i rozkazuje Punisherowi podejść bliżej. Dolnovich cały czas trzyma go na muszce. Rawlins zostaje wysłany z zadaniem przeszukania i skrępowania mężczyzny. Szybko odkrywa opatrunek na lewym nadgarstku Franka. Pobieżne oględziny potwierdzają jednak prawdziwość rany. Więzień zostaje zabrany na pokład śmigłowca. Gdy maszyna zaczyna wzbijać się w powietrze, ze swojego usytuowanego nieopodal ukrycia wyskakuje Kathryn. Kobieta chwyta się helikoptera i - przypięta do zewnętrznej strony kadłuba - odlatuje razem z nim.

Na pokładzie Rawlins wygraża Punisherowi nożem. Ostrzega, że trwale go okaleczy, jeżeli nie powie mu on, gdzie jest Kathryn. Dolnovich brutalnie odciąga mężczyznę od Franka, przekazując więźnia generałowi. Zakharov próbuje nawiązać z nim rozmowę, jednak Castle nie słucha. Zajęty jest czymś innym. Palcem rozrywa ranę na nadgarstku, a ze środka wysuwa ukrytą tam wcześniej żyletkę. Przy jej pomocy oswobadza ręce i bez chwili zwłoki atakuje Viktora. Rozpoczyna się strzelanina, w wyniku której poważnie ranni zostają piloci śmigłowca. Ostatkiem sił udaje im się obniżyć lot maszyny. O'Brien natychmiast wykorzystuje sytuację i zeskakuje na ziemię. Ląduje jednak tak niefortunnie, że łamie dwa palce. Nikolai rozkazuje podwładnemu pozbyć się bomby, nie wiedząc, że Kathryn uszkodziła odpowiedzialny za tę czynność mechanizm, uniemożliwiając zrzut. Następnie pokład opuszcza Punisher. Gdy generał próbuje go gonić, Rawlins wypycha go z helikoptera, a sam ląduje na nim, łamiąc mu kręgosłup. Za nimi wyskakuje Dolnovich. Śmigłowiec bezwładnie leci w stronę gór i rozbija się tam. Następuje potężna eksplozja, jednak wszyscy znajdują się poza polem rażenia bomby.

Rawlins kpi z leżącego u jego stóp, ciągle żywego generała. Odmawia też zadania mu ostatecznego ciosu. Zamierza zostawić Zakharova na pustyni, aby umarł z głodu lub odwodnienia organizmu. Po chwili odnajduje ich Dolnovich. Wściekły zbliża się z maczetą do mężczyzny, który jeszcze godzinę temu był na jego łasce. Ten jednak błyskawicznym ruchem podcina mu gardło.

Punisher nastawia Kathryn palce, po czym wyruszają na poszukiwanie reszty pasażerów śmigłowca. O'Brien zastanawia się, co będzie robić, gdy już zabije Rawlinsa. Frank informuje, że przy nim nie ma dla niej miejsca. W tym momencie kobieta wchodzi na minę, która niemalże rozrywa ją na kawałki. Castle mówi, że nie może już nic dla niej zrobić. Dziewczyna jednak ostatkiem sił prosi o dwie rzeczy. Pierwsza to zabicie jej byłego męża.

Rawlins bawi się w najlepsze, drwiąc z wykrwawiajacego się Dolnovicha. Przeglądając jego dokumenty, natrafia na zdjęcie rodzinne. Terrorysta z uśmiechem na twarzy zapewnia, że przy najbliższej wizycie w Rosji odwiedzi rodzinny dom żołnierza, po czym zgwałci i zabije jego czternastoletniego syna.

Punisher wypełnia drugą prośbę Kathryn - trzyma ją w ramionach, dopóki kobieta nie umrze.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.