Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #31

The Punisher (MAX) #31

The Punisher (MAX) #31

"Barracuda" - part 1

Postacie
Cytat

Barracuda (przyglądając się ciału swojej kochanki, która dopiero co przedawkowała): "Huh. Bitch, you dead? You ain't dead, you best git to work suckin' my dick. Then fix me some muthafuckin' eggs."

Streszczenie

Punisher stoi na łodzi i przygląda się oceanowi. Dziesiątki rekinów ucztują na unoszących się na wodzie martwych ciałach.

Kilka dni wcześniej. Punisher idąc tropem wysokiej jakości kokainy, która pojawiła się na rynku, w końcu trafił do meliny handlarzy. Gdy właśnie wykańczał ostatniego z nich, usłyszał słaby jęk z łazienki. Okazuje się, że leży tam związany, nagi mężczyzna. Wyjaśnia on, iż handlarze mieli go zabić, lecz wpadli na pomysł, by zostawić go dłużej przy życiu i gwałcić. Frank uwalnia mężczyznę i pyta go, czy wie, gdzie bandyci trzymali kokainę. Gdy Castle wyjmuje ze wskazanej skrytki narkotyki i wrzuca do wanny, mężczyzna zaczyna coś bredzić, że potrzebna jest mu ochrona. Punisher radzi mu, by zaczekał na policję, a sam niszczy całą kokainę. Gliny właśnie docierają na miejsce, więc Frank próbuje ulotnić się schodami przeciwpożarowymi. Mężczyzna krzyczy za nim, że pewni ważni ludzie chcą jego śmierci, bo ma na nich haka, lecz nie może mówić o tym z policją. Castle sugeruje mu, by spróbował w takim razie FBI i błyskawicznie schodzi na dół, wymykając się mundurowym.

W luksusowym wieżowcu odbywa się przyjęcie z okazji kolejnego sukcesu firmy Harry'ego Ebbinga. Dermot Leary, jeden z jego pracowników, ma złe wiadomości. Harry odchodzi z nim do swojego biura, co chwila zatrzymywany przez gratulujących mu współpracowników. W biurze jego młoda żonka Alice zażywa kokainę. Ebbing każe jej wyjść i zabawiać gości. Kobieta lekko kpiąc z niego w końcu to czyni, lecz wpierw prowokuje niedwuznacznymi gestami Dermota. Po jej wyjściu ten w końcu zdaje pełną relację z tego, co się stało. Około tydzień temu jeden z pracowników firmy, Stephens, stwierdził, iż ma dość nielegalnych operacji i zaczął szantażować Dermota, by wszystko odwołał, inaczej zacznie sypać. Ten więc stwierdził, że trzeba się go pozbyć i skontaktował się z Enrique, swoim człowiekiem od kokainy. Plan popsuł Punisher, który wykończył handlarzy i w rezultacie Stephens wylądował na policji. Harry jest wściekły. Uważa, że sprawę dało się załatwić bez mieszania jego firmy w tego typu działalność kryminalną. Zwłaszcza teraz nie potrzebują takiego rozgłosu. Ebbing sięga po telefon i pyta, na którym posterunku jest przetrzymywany Si.

Punisher posila się w barze, gdzie w telewizorze akurat lecą wiadomości. Jest mowa o jego ostatniej akcji. Materiał jest nagrywany przed komisariatem, w którym jest przetrzymywany Stephens. Nagle w tle Frank zauważa kogoś znajomego. To Billy Lacarda, gliniarz cieszący się nienajlepszą opinią, który był zamieszany kiedyś w wielką aferę korupcyjną, przez co prawie wyleciał z policji. Castle nie wierzy, że to zbieg okoliczności.

Trzydziesty szósty posterunek. Frank używając lewej odznaki i pseudonimu porucznika Josepha Carsona bezproblemowo wchodzi na komisariat. Dowiaduje się, że Lacarda przybył, by przetransportować Stephensa na inny posterunek i teraz czeka, aż zostaną wyjaśnione problemy z jego dokumentami transferowymi. Castle domyśla się, iż skorumpowany glina też używa fałszywych dokumentów. Będzie się więc starał wyciągnąć więźnia, zanim to się wyda. Rzeczywiście, Billy w tym momencie próbuje przekonać strażnika przed celą, by puścił Stephensa nie czekając na załatwienie zbędnych formalności. Próbuje go przekupić, a gdy to nie skutkuje, wyciąga broń. Obserwujący sytuację z daleka Punisher włącza alarm przeciwpożarowy, błyskawicznie podchodzi do Lacardy i obala go ciosem w twarz. Następnie zmusza przerażonego strażnika, by uwolnił Stephensa i zamknął się w celi. Dalsza ucieczka z posterunku będzie trudniejsza. Frank wpada na pomysł, by rzucić granat fosforowy i wśród powstałego huku i dymu przedostać się do wyjścia. Udaje im się to i wychodzą na ulicę dokładnie w momencie, w którym wozy strażackie podjeżdżają pod komendę.

Biuro Ebbinga. Harry i Dermot właśnie dowiadują się, iż Lacarda zawiódł i został aresztowany. Ten pierwszy jest wściekły i obwinia swojego pracownika o całą sytuację. Nie dość, że stracił glinę, którego miał w kieszeni, to na dodatek Stephens wpadł w ręce Punishera. Teraz Harry musi wykonać telefon po kogoś, kto jest w stanie załatwić Castle'a.

Dzwonek telefonu budzi potężnego murzyna śpiącego obok ciała swojej kochanki. Martwa kobieta przedawkowała, w ręku cały czas trzyma fajkę do palenia narkotyków. Barracuda niespecjalnie przejmując się nią odbiera telefon i uśmiecha się, ukazując swoje złote przednie zęby, na których widnieje napis "fuck you".

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.