Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #6

Ultimate Marvel Team-Up #6

Postacie
Cytat

Frank Castle: (zapytany, dlaczego zabił innego więźnia na stołówce): "He made it very clear that he was no longer needed on the planet."

Streszczenie

Więzienie na wyspie Rykera. Dwóch przestępców rozmawia na stołówce o tym, że Shocker został właśnie wypuszczony, ponieważ jego adwokat przekonał sędziego, że Spider-Man, chwytając jego klienta, naruszył jego prawa i sprawa została oddalona. Jeden z rozmawiających mówi, że zamierza zrobić to samo, ponieważ on został schwytany przez Daredevila, kiedy włamał się do mieszkania i usiłował dobrać się do małej dziewczynki. Dodaje, że jak tylko wyjdzie na wolność, to wróci pod tamten adres i się zabawi. W tym momencie na mężczyznę rzuca się inny więzień, Frank Castle. Powala go na ziemię i zabija za pomcą łyżki. Na stołówkę wpadają strażnicy. Szybko obezwładniają Franka taserem i ciągną do izolatki.

 

Następnego dnia Castle’a odwiedza doktor Ruben. Kobieta uważa, że Frank nie musi być związany niczym Hannibal Lecter, ponieważ nic jej nie zrobi - on zabija tylko przestępców. Mówi do Castle’a, że to już dziewiąty więzień, którego zabił, i dziwi się, że naczelnik w ogóle wypuszcza go z izolatki. Próbowała go nakłonić, żeby w ogóle uwolnił Franka, ponieważ skoro morduje przestępców (i dlatego nazywany jest Punisherem), to nie powinien być zamknięty razem z nimi. Ale naczelnik nie ma zamiar tego zrobić. Ruben zaczyna się zastanawiać, czy redukcja liczby więźniów dokonywana systematycznie przez Castle’a nie jest mu na rękę. Pyta się, o co poszło wczoraj. Frank odpowiada, że zabijając tamtego faceta, oszczędził pewnej dziewczynce smutnego życia. Doktor mówi, że ta cała zemsta nie wskrzesi rodziny Castle’a do życia, i pyta się, czy może wreszcie chce o tym porozmawiać. Frank przypomina sobie piknik w parku, w trakcie którego pojawiło się czterech uzbrojonych mężczyzn i zabiło jego żonę, syna i córkę, a jemu samemu ledwie udało się ujść z życiem. Castle mówi Ruben, że nie chce o tym rozmawiać. Doktor mówi, że czytała akta Franka i wie, że był świetnym policjantem, ale ponieważ zastrzelił dwóch kolegów po fachu, wszyscy się od niego odwrócili. Ona mogłaby mu pomóc, ale najpierw Castle musiałby powiedzieć, dlaczego zabił tych policjantów, bo z pewnością miał jakiś powód. Być może udałoby jej się przenieść Castle’a w jakieś inne miejsce, ale jeżeli on jej nie pomoże, to nie będzie mogła nic zrobić. Frank odmawia, więc Ruben wychodzi. Castle rzuca okiem na pozostawiony na stole długopis i spinacz. Kiedy strażnicy przychodzą go odstawić do izolatki, przedmiotów już nie ma.

 

Spider-Man przelatuje nad miastem. Ludzie wiwatują na jego widok i robią mu zdjęcia. Z jednej strony Peter cieszy się swoją popularnością, ale narzeka, że inni zarabiają na nim, a on sam nic z tego nie ma. Nagle zauważa, że wszyscy patrzą się w jego stronę i pokazują palcem z przerażeniem. Na bilbordzie za jego plecami właśnie pojawiła się wiadomość, że Punisher uciekł z więzienia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.