Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #15

Mighty Avengers #15

Postacie
Zapowiedź

Cofamy zegar do czasu Avengers Disassembled, aby dowiedzieć się, jak został podmieniony na Skrulla jeden z głównych graczy Secret Invasion oraz jakie były tego skutki.

Cytat

Hank Pym: "Do you have a roommate?"
Dziewczyna: "No I don't."
Hank Pym: "Good."
Dziewczyna: "Good?"
Hank Pym: "Internet."
Dziewczyna: "Oh yeah."
Hank Pym: "You know..."

Streszczenie

Parę miesięcy wcześniej. Henry Pym prowadzi jeden z wykładów, na którym mówi, że największe technologiczne przełomy dzieją się za sprawa prostych wydarzeń i przyznaję, że pożyczał niektóre pomysły z obcych technologii, z którymi miał kontakt. Całość zostaje jednak przerwana przez pytanie o rozpad Avengers. Pym tłumaczy, ze dla niego zespół po prostu wziął przerwę i powróci, gdy będziemy go potrzebować, po czym wpatruje się głęboko w oczy zadającej pytanie.

Wieczorem Janet wraca do domu z kolacji biznesowej, po czym zaczyna kłócić się z Hankiem. Mężczyzna krzyczy żeby szła spać, bo jest pijana. Janet zastanawia się, czemu nie została w Nowym Jorku, to samo pytanie przychodzi na myśl Hankowi. Rano Pym zauważa, że wszystkie rzeczy jego żony znikły, a w łazience znajduje kartkę z pożegnaniem.

Jakiś czas później, Henry znajduje się w łóżku ze studentką, która zadawała mu pytanie na wykładzie. Tłumaczy jej, że jest w separacji z Van Dyne i pyta dziewczyny czy ma jakąś współlokatorkę, ponieważ to, co się stało miedzy nimi nie może w żaden sposób przeniknąć do Internetu. Dziewczyna pokazuje mu wiadomość o powrocie Avengers i stwierdza, że teraz będzie musiał wrócić do Ameryki, Hank tłumaczy, że to już nie jego życie i zaprasza dziewczynę na obiad. Przez kolejne dni oboje spędzają ze sobą dużo czasu, a dziewczyna cały czas zadaje pytania o jego życie, jako Mściciela. W końcu dochodzi do rozmowy o Kree-Skrull War. Hank opowiada o tym, iż Kree to rasa honorowa i pewnie ludzie tacy będą za parę setek lat, a Skrulle to po prostu kłamliwe i oszukańcze szuje. Dziewczyna pyta Yellowjacketa czy nie przeraża go to, że mogą być obok nich podszywając się pod kogoś. Nagle dziewczyna zamienia się w Skrulla i atakuje zaskoczonego mężczyznę, który zmniejsza się i atakuje promieniem energetycznym. Zostaje jednak ogłuszony. Oponent zmienia się z powrotem w ludzka formę, aby spławić Wasp, która przyszła powiadomić, że wyjeżdża do Ameryki.

Później w czasie tajemniczego rytuału Skrull, który udawał dziewczynę zostaje zamieniony w Hanka Pyma. Veranke twierdzi iż Pym nie jest nikim przydatnym, na co Pym Skrull mówi, że wystarczy mu tydzień, aby pokazać, że jednak jest.

Dwa miesiące temu. Ultron zagraża światu. Black Widow rozkazuje, aby sprowadzić do niej Reeda Richardsa, na co Pym odpowiada, że może i Mr. Fantastic jest najmądrzejszym człowiekiem na świecie, ale w temacie, który teraz jest najważniejszy on jest największym ekspertem.

Na spotkaniu Skrullów Pym tłumaczy, ze atak Ultrona pokazał im największą słabość Starka i to, dlaczego nie mogli go zaatakować w żaden sposób. Iron Man nie jest już organiczny. Mieli stare dane na temat zbroi, a Ultron pokazał im sposób jak zaatakować Tony'ego. Mogą teraz przejąć wszystko, co działa za pomocą Irontech, czyli Avengers Tower czy S.H.I.E.L.D. Hank każe Veranke wezwać armadę, ponieważ wszystko jest na swoim miejscu.

Później. Hank Pym wręcza Wasp prezent z okazji rocznicy. Tłumaczy, że to nowa formuła cząsteczek, które pozwolą jej zamieniać się z Wasp w Giant-Woman. Janet dziękuje.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.