Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #19

Moon Knight vol. 5 #19

Moon Knight vol. 5 #19

"God And Country" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Egzekucja będzie pokazywana w telewizji! Plan Black Spectre, dotyczący zniszczenia Moon Knighta, wchodzi w fazę finałową w momencie, gdy Spector staje przed sytuacją bez wyjścia na oczach całego świata. Już jest plakatowym przykładem lekkomyślności, ale po tym będzie dodatkowo martwy... albo zostanie Wrogiem Publicznym Numer Jeden.

Cytat

Kelnerka (o Moon Knightcie): "Hero, my ass."

Streszczenie

Nowy Jork. Black Spectre obserwuje z dachu paradę zorganizowaną przez Tony'ego Starka, która gromadzi wielkie rzesze zwolenników wprowadzenia Aktu Rejestracyjnego. Wielki hologram Iron Mana prezentuje cywilny personel, taki jak sekretarki i spece od komputerów, dzięki któremu wprowadzono akt w życie. Relacje z tej uroczystości są transmitowane przez większość telewizji. Oglądają ją między innymi: Rob i Jean-Paul w swoim mieszkaniu, Marlene w swoim biurze i siedzący w barze Ray.

Gdy na scenie pojawiają się hologramy Wonder Mana i Ms. Marvel, Black Spectre wypuszcza nanity, dzięki którym będzie mógł kontrolować cały zgromadzony tłum.

Crawley pomaga podnieść się rannemu Spectorowi na nogi. Jeszcze tylko dwa zastrzyki z mieszanki nowokainy oraz kortyzonu i Moon Knight jest gotów do dalszej walki. Kilka minut później on i Crawley pędzą samochodem w kierunku miejsca, w którym odbywa się parada.

Knowles ma zamiar zrobić sobie zastrzyk z drugiej porcji nanitów, dzięki któremu przejmie kontrolę nad tłumem. W ostatniej chwili na drodze staje mu Moon Knight. Ich walka jest bardziej wyrównana niż ostatnim razem [Moon Knight vol.5 #18 - Don D], lecz i teraz górą okazuje się Black Spectre. Zostawia on klęczącego przeciwnika, sięga po strzykawkę i robi sobie zastrzyk. Teraz wszyscy tutaj zgromadzeni w końcu go pokochają. Następnie podchodzi do krawędzi dachu i wznosi ramiona w geście triumfu, a uwaga tłumu i kamer kieruje się na niego. Black Spectre nie jest jednak świadom, że Spector znalazł w sobie jeszcze trochę siły, by się po raz kolejny podnieść. Marc podchodzi powoli do przeciwnika od tyłu i brutalnie spycha go z dachu na oczach tysięcy świadków. Tłum ogarnia panika i przerażenie.

Równie oszołomieni są znajomi Spectora oglądający relację z tego wydarzenia w telewizji. Tymczasem, Stark na pokładzie jednego z Helicarrierów wściekle przeklina. Spector okazał się poważniejszym problemem, niż sądził.

Korzystając z zamieszania Crawley dociera na dach, by dowlec Moon Knighta z powrotem do samochodu. Tłum tymczasem kłębi się wokół ciała Knowlesa. Nagle odłącza się od niego jedna osoba. To Profile, który jest wyraźnie rozbawiony całą sytuacją.

Zaułek naprzeciwko zrujnowanego mieszkania Spectora. Widmo Bushmana jest w końcu zadowolone. Uważa, iż powinni pójść za ciosem i teraz ośmieszyć całą Inicjatywę. Niespodziewanie Spector oznajmia, że rezygnuje i nie będzie już awatarem Khonshu. Widmo wpada w wściekłość. Przeklinając obiecuje, że znajdzie sobie nowego awatara, który nie zawaha się przed rozlewem krwi. To Marc potrzebuje go bardziej, niż Khonshu jego. Tymczasem agenci S.H.I.E.L.D. opróżniający ostatnią kryjówkę Moon Knighta wynoszą z niej statuę Khonshu. Jeden z nich potyka się i w rezultacie rzeźba lądując na ziemi rozbija się.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #19 Moon Knight vol. 5 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.