Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #3

Secret Invasion #3

Secret Invasion #3

"Secret Invasion" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Największe wydarzenie roku trwa. Avenger kontra Avenger. Bohater kontra bohater! Norman Osborn kontra Captain Marvel?! Initiative kontra armia Super-Skrullów? Czy Tony Stark naprawdę jest...? Kim jest ten facet z opaską na oku, który przybywa, aby ocalić dzień?! I kogo przyprowadził ze sobą?

Cytat

Maria Hill o Helicarrierze: "I've had the same car since I was nineteen years old, never had a problem. Yet this thing falls out of the sky every other thursday."

Streszczenie

Hellicarrier S.H.I.E.L.D. dryfuje gdzieś w Trójkącie Bermudzkim. Maria Hill próbuje zapanować nad sytuacją, ale jest to mocno utrudnione, bo wszystkie systemy nie działają i nawet nie wiedzą, gdzie są, a rannych nie brakuje. Gdy Hill z kilkoma ludźmi wychodzi na główny pokład, zastaje tam Jarvisa, stojącego w deszczu. Lokaj Avengers i jednocześnie agent Skrullów z właściwym sobie taktem pyta, czy byłaby uprzejma się poddać.

Colorado - kwatera główna Thunderbolts. Captain Marvel zaskoczył wszystkich, wysadzając całe zbocze góry przy swoim przybyciu, sponiewierał jej mieszkańców, a teraz szykuje się do zabicia Swordsmana, chociaż trudno mu się do tego zmusić. Przerywa mu Norman Osborn, który zgaduje, że nie jest tym, na kogo wygląda i wybaczając łaskawie zniszczenie jego biura, proponuje obgadanie wszystkiego przy drinku.

Camp Hammond. Wszyscy rekruci zostają zwołani i odesłani do baraków pod nadzorem swoich trenerów. W drodze dopytują się, o co chodzi i czy ma to związek z awarią systemów, więc w końcu Gauntlet wyjaśnia, że tak naprawdę nikt nie wie, co się dzieje i dla własnego bezpieczeństwa powinni to przeczekać. Nagle pojawia się Yellowjacket alarmując, że Avengers zniknęli, a Nowy Jork został zaatakowany przez niezidentyfikowanych jeszcze kosmitów. Idąc za przykładem Stature, wszyscy wyrażają gotowość do akcji, na co Yellowjacket z zadowoleniem oświadcza, że będzie to ich najważniejszy sprawdzian.

W ciągu kilku minut, Skrullowie rozleźli się po Times Square, atakując wszystko, co się rusza, a zaskoczeni Young Avengers stali się pierwszą linią oporu. Vision próbuje wezwać pomoc i odkrywa, że wszystkie systemy oparte na technologii Starka padły. Hulkling próbuje wykorzystać fakt swojego pochodzenia, wzywając napastników do zatrzymania się, ale tylko ściąga na siebie ich uwagę. Gdy Wiccan próbuje przyjść mu z pomocą, Giant-Skrull wbija go w budynek. Kiedy jednak pozostali wydają się być przyparci do muru, z odsieczą przychodzą członkowie Inicjatywy i wspólnie przechodzą do kontrataku. Natychmiast pojawia się także telewizja, transmitując bitwę na żywo.

Savage Land. Jessica Drew skrada się przez dżunglę w kierunku ruin laboratorium. Gdy zauważa jakąś postać na drzewie, atakuje natychmiast. Echo zapewnia, że nie jest Skrullem, ale Spider-Woman mówi, że wie o tym i poraża ją energią. Nie zatrzymywana więcej, odnajduje w ruinach Starka, który w gorączce pracuje nad zbroją. Pyta go, jak się czuje, a gdy on odpowiada, że nie ma na to czasu oświadcza, że spełnił już swoje zadanie i przejdzie do historii jako wielki wojownik, zyskując sobie jej odwieczną miłość - miłość królowej. Tony krzyczy, że nie jest Skrullem, ale ona twierdzi, że tak właśnie miał myśleć. Mówi, że zgłosił się na ochotnika, by ocalić swoją rasę i spisał się doskonale, wyniszczając bohaterów od środka, skłócając ich, a następnie przejmując kontrolę nad S.H.I.E.L.D.. On zaprzecza desperacko, ale ona mówi, że zasłużył sobie na chwałę i zwraca się do niego imieniem Kr'Ali.

Po początkowym zaskoczeniu, Skrullowie szybko przegrupowują się i zaczynają zyskiwać przewagę nad rekrutami Inicjatywy. Zbierają się w szyku i uskuteczniają energetyczny atak, który dosięga wszystkich przeciwników. Vision zdąży jeszcze powiedzieć, że znajdą się inni, którzy ich powstrzymają, zanim jego głowa eksploduje. Następni padają Geldoff i Annex. Nagle, wszystko wokół zaczyna się trząść, a po chwili Giant-Skrull eksploduje od środka. To sprawka Daisy Johnson, która przybyła z Nickiem Fury i resztą jego komandosów.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #3 Secret Invasion #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.