Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #2

Invincible Iron Man #2

Invincible Iron Man #2

"The Five Nightmares" - part 2: "Murder, Inc."

Postacie
Zapowiedź

Tony Stark staje twarzą w twarz ze swoim największym koszmarem: amoralny, dwudziestoparoletni biohaker, który nie jest wierny niczemu innemu poza pieniędzmi i władzą. O, i przy okazji jest synem największego wroga Tony'ego. Ale jaka jest dokładnie natura szaleństwa Zeke'a Stane'a? To coś całkiem innego od wszystkich rzeczy, które Tony kiedykolwiek zbudował... i całkiem inne od wszystkich rzeczy, z którymi musiał kiedykolwiek walczyć! Złoty Mściciel w walce swojego życia.

Cytat

Tony: "The dress looks good."
Pepper: "Thank you."
Tony: "Know where it'd look better?"
Pepper: "On your floor?"
Tony: "On my floor."
Pepper: "That line actually work?"
Tony: "Sometimes."
Pepper: "You date morons."

Streszczenie

Kongo. Iron Man kończy walkę z oddziałami A.G.M.. Mówi przez komunikator do Pepper, że oni nie mogą stać za zamachem w Tanzanii, ponieważ są na to za głupi. Tony zmierza do budynku, skąd nagle wychodzi istota nazywająca się MODOG [Mental Organism Designed Only for Genocide]. Nowy przeciwnik wystrzeliwuje w kierunku bohatera cztery rakiety ze swej uprzęży. Iron Man ucieka, a pociski podążają ze ciepłem emitowanym przez silniki umieszczone w jego butach. Tony wzbija się w górę, wyłącza odrzuty, a kiedy rakiety mijają go, niszczy je repulsorami. Szybko wraca na ziemię, chwyta MODOG-a za włosy, wylatuje na orbitę, wyciąga stwora z jego uprzęży i wyrzuca w przestrzeń kosmiczną. Pepper powiadamia go, że S.H.I.E.L.D. poradziło sobie z A.G.M. i przeczesuje bazę złoczyńców. Tony zdaje sobie sprawę, że nie mimo zwycięstwa nie jest bliższy odnalezienia ludzi odpowiedzialnych za zamach w Tanzanii i teraz musi robić to, czego nienawidzi: bezczynnie czekać.

Manila, Filipiny. Trwa ceremonia odsłonięcia pomnika na cześć członków grupy zwanej Triumph Division, którzy pomagali miejscowej ludności, kiedy kraj został nawiedzony przez tsunami. Podczas aplauzu nikt nie zwraca uwagi na grupę mnichów, którzy zbliżają się do bohaterów, aby założyć im na szyje wieńce. Triumph Division za późno orientują się, że mają do czynienia z zamachowcami zmienionymi w żywe bomby i pomimo prób obrony dochodzi do ogromnej eksplozji.

Gdzie indziej. Terrorysta, oglądając reportaże z Manili, chwali dzieło Ezekiela Stane’a i mówi, że Bóg działa przez niego. Zeke wścieka się słysząc to i jego implanty zaczynają się świecić, ale po chwili uspakaja się, wyjaśniając, że jego ciało potrzebuje czasu, żeby przyzwyczaić się do zmian, a to jest stresujące. Mówi swojemu klientowi, że może dać jego ludziom zdolności zbliżone do Iron Mana za o wiele niższą cenę i jest w stanie przerabiać dziennie czterech z nich w żywe bomby. Terrorysta nie chce się na to zgodzić, ale Stane wyjaśnia, że to jedyny sposób, aby wypełnili swoją misję w Tajpej bez obawy, że zostaną schwytani przez S.H.I.E.L.D..

Manila. Iron Man, War Machine i Pepper Potts oglądają miejsce eksplozji. Ustalają, że użyto, podobnie jak w Tanzanii, technologii pokrewnej do tej Iron Mana. Tony zauważa, że ataki są coraz większe i lepiej zorganizowane, więc obawia się kolejnego.

Przez następne dwa dni Iron Man uczęszcza na pogrzeby członków Triumph Division. Na jednym z nich spotyka Thora, który przez całą uroczystość unika Tony’ego. W końcu Stark rozpoczyna rozmowę, ale Thor nie ma na nią ochoty. Słysząc propozycję, aby znów zaczęli pracować razem, lekko uderza Mjolnirem pancerz Iron Mana, po czym odlatuje mówiąc, że jest potrzebny gdzie indziej.

Później. Tony i Pepper docierają na przyjęcie z okazji otwarcia StarkDynamics, przedsięwzięcia zrzeszającego grupę geniuszy, których pomysły ma realizować firma Starka. Tony mówi swojej asystentce, że ładnie wygląda. Na przyjęciu jak zwykle otoczony jest pięknymi kobietami. W pewnym momencie nierozważnie prosi Pepper o przyniesienie jemu i jego towarzyszkom drinków. Kobieta oburza się, po chwili wraca, wylewa zawartość kieliszków na szefa, a następnie wychodzi. Tony biegnie za nią, ale zostaje zatrzymany przez młodego mężczyznę. Ten widzi, że Stark się spieszy i mówi, że jeżeli teraz nie ma czasu, to chętnie spotka się z nim później, ponieważ i tak już czekał na tę chwilę bardzo długo. Dodaje, że już raz się widzieli przelotnie w Los Angeles [The Order vol. 2 #10] i przedstawia się jako Ezekiel Stane. W tej chwili na przyjęcie wpada grupa ludzi, na których piersiach świecą się okrągłe implanty.

Na zewnątrz, Pepper widzi eksplozję na piętrze, gdzie odbywała się gala. Po chwili budynek zaczyna się przewracać w jej kierunku. Pepper zostaje pogrzebana pod gruzami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #2 Invincible Iron Man #2 Invincible Iron Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.