Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #2

Avengers/Invaders #2

Avengers/Invaders #2

Book Two: "Battlefield Brooklyn!"

Postacie
Zapowiedź

Ponadczasowe spotkanie bohaterów nadal trwa. Bohaterowie II Wojny Światowej powrócili i Mighty Avengers muszą ich ukryć, zanim świat odkryje powrót Invaders...wliczając oryginalnego Captaina Americę. Ale czy Iron Man i S.H.I.E.L.D. mają wystarczające środki, aby ich zatrzymać? Lub... czy aby to nie Invaders zebrali wszystkich tam, gdzie chcieli?

Cytat

Iron Man: "The whole thing could be the result of Immortus’ desire to conquer history. Or Kang trying to manipulate Immortus."

Ms. Marvel: "No one's used Black Panther's Time Frog in a while."

Iron Man: "Not funny."

Streszczenie

Hellicarrier. Tony i Carol analizują możliwe powody pojawienia się Invaders i planują, co z nimi zrobić. Danvers po raz kolejny musi przypominać Starkowi, że śmierć Captaina America nie była jego winą. Dodaje też, że ma swoją posadę nie bez powodu - kiedy dzieje się coś, co przekracza ludzkie zdolności pojmowania, tylko jego umysł potrafi znaleźć na to rozwiązanie. Oboje instruują resztę grupy, że za nic nie mogą zdradzić przed Invaders, że wiedzą o nich więcej, niż powinni, bo to może naruszyć strukturę czasu, po czym drużyna rusza na misję.

Po przenocowaniu na stacji metra, Invaders przyglądają się miastu i zastanawiają, czy naprawdę są w przyszłości, czy to tylko sztuczka nazistów. Rozważania przerywa pojawienie się Mighty Avengers, którzy zapewniają, że mają pokojowe zamiary. Invaders atakują ich jednak i dochodzi do bijatyki. Iron Man próbuje przemówić Capowi do rozsądku, ale ten bierze go za kolejną wersję Iron Crossa [jeden z przeciwników Invaders - Demo]. Stark próbuje magnetycznie odebrać Rogersowi tarczę, ale ten kurczowo się jej trzyma i zaczyna tłuc z nim w powietrzu. Nie pomaga nawet nazwanie go po imieniu - Cap strąca go na ziemię. Podnosząc się Iron Man gotów jest przyładować mu z repulsatora, ale na szczęście Wasp wlatuje mu do głowy i ogłusza od środka. Również reszta Invaders zostaje pokonana, poza Namorem. Ares ciska w księcia toporem, ale ten chwyta broń i rzuca nią w Iron Mana, po czym odlatuje, odgrażając się, że uwolni przyjaciół wraz ze swoją armią. Z tłumu gapiów Peter Parker robi zdjęcie jemu i Spider-Woman, która nie włączyła się do walki, oraz Iron Manowi z upokarzająco wbitym w zbroję toporem.

Na drugi dzień to właśnie zdjęcie zdobi pierwszą stronę DB. Gazeta trafia w ręce obecnego Captaina America, który zszokowany wpatruje się w fotografię swojego idola i młodszej wersji samego siebie.

Paul Anslem, żołnierz, który trafił do przyszłości wraz z Invaders, puka do drzwi własnego domu. Wita się ze sobą z przyszłości i prosi, aby ten opowiedział mu, co się działo po wojnie.

Invaders zostali uwięzieni i odseparowani. Captain America budzi się w celi, a Iron Man zaczyna mu tłumaczyć, że musi go poddać kwarantannie, nie jest nazistą i jeżeli nie zaczną współpracować, zagrożone jest istnienie całego świata. Do poddawanej ciągłemu natryskowi celi Human Torcha wchodzi agent, ale gdy ten próbuje ogłuszyć go, podnosząc temperaturę krwi, odkrywa, ze to tak naprawdę robot. Toro jest poddawany badaniom. Dziwi go, że naziści mówią bezbłędnym angielskim, choć nie rozumie, co znaczy słowo mutant, które wciąż powtarzają. W swojej celi Bucky uznaje, że wszyscy poza Capem traktują go jak dziecko. Nie doceniają go. Zrywa sobie paznokieć i rozcina rękę tak, żeby wyjąć ukryte pod skórą ładunki plastiku, za pomocą których wysadza drzwi i ucieka.

Sanctum Sanctorum. Spider-Man relacjonuje kompanom wydarzenia z Brooklynu. Luke Cage postanawia zrobić Starkowi na złość - New Avengers uwolnią Invaders.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #2 Avengers/Invaders #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.