Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #13

New Warriors vol. 4 #13

New Warriors vol. 4 #13

"Thrashed" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Night Thrasher. Raz zniknął podczas walki. Zaginął również, gdy reszta drużyny poddawała się treningowi. A teraz pozostawił członków swojej drużyny uwięzionych w kryjówce przeciwnika, który jest zdecydowanie z "wyższej ligi". Jubilee ma tego dość, ale czy zostawi kompanów w czasie, gdy zagrożone jest ich życie?

Cytat

Kaz: "Who'd have thought Machinesmith would be using Microsoft Vista?"

Streszczenie

Na dobry początek rozmowy Tony zapewnia Harry’ego i Bev, że nie sponsoruje New Warriors, a wszystkie dane, które dostali, to stek bzdur, łącznie z planami wojny z Atlantydą. Dodaje też, że to na nich spadnie wina za fiasko akcji z Seismickiem - chyba, że on zapewni im mocne plecy. Harry ma zamiar powiedzieć mu, co o nim myśli, ale Stark proponuje, że mogą to załatwić pięściami, ale wówczas skopie mu tyłek i aresztuje. A nie chce tego robić, bo oboje są dobrymi glinami i woli mieć ich po swojej stronie. Chce, żeby objęli kierownictwo nad jego nowym zespołem, mającym za zadanie schwytać New Warriors.

Vin i Christian rzucają się na Machinesmitha, ale zostają odrzuceni do tyłu. Jono atakuje zaraz za nimi, ale przestępca trafia go, wystrzeliwując kilka metalowych kolców. Już chce wykończyć Angel, gdy nagle ściana obok niego eksploduje. To sprawka reszty New Warriors, którzy przybyli ratować towarzyszy - mając tym razem wsparcie Thrashera w wielkiej zbroi oraz replik Nimroda, Destroyera i Hulkbuster Armor, zdalnie sterowanych przez Aję, Grace i Kaza z bazy. W czasie, gdy Wondra i Thrash walczą z robotem, a zbroje zostają wysłane do zniszczenia jego głównego rdzenia, reszta grupy próbuje się wycofać, ale niestety nie może - Machinesmith zdążył już zablokować dziurę w ścianie. Wondra atakuje go, mówiąc, że nigdy nie użyje swojego wirusa, ale ku jej zdziwieniu facet kompletnie nie rozumie, o co jej chodzi. Walka trwa dalej, a tymczasem Kaz próbuje załadować do głównego rdzenia budynku wirusa komputerowego. Niestety, wszystkie trzy zbroje muszą jednocześnie walczyć z tworzącym roboty systemem obronnym rdzenia. W końcu udaje się i Machinesmith zaczyna się zamieniać w płynną maź, gdy jego nanotechnologia przestaje działać. Podobnie dzieje się z budynkiem, ale nie ułatwia to ucieczki - bohaterowie grzęzną w mazi. Udaje im się uciec dzięki pomocy zbroi i Thrasha, zanim całe miejsce eksploduje. Cieszą się, że znów są razem, a Thrash gratuluje im dobrze wykonanego zadania. Wondra każe mu się zamknąć - wie, że nie było żadnego wirusa, a on ich okłamał. Tak jak podejrzewała, Transmap to oszustwo, a on nimi manipulował. Thrash nawet nie próbuje zaprzeczać - mówi tylko, że zrobił to, co było konieczne dla dobra sprawy. Nie wdając się w dalsze wyjaśnienia proponuje zabrać Jono do szpitala. Wszyscy wiedzą jednak, że tak łatwo się nie wykręci.

Później. Night Thrasher i Midnight’s Fire spotykają się na dachu budynku. Fire przekazuje Taylorowi księgę Diablo i pyta, ile jeszcze artefaktów ma zdobyć. Thrash odpowiada, że tylko jeden. Jego dawny wróg ostrzega, że mieszanie magii i technologii może się źle skończyć. Thrash radzi mu się tym nie martwić.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #13 New Warriors vol. 4 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.