Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #30

The Punisher (MAX) #30

The Punisher (MAX) #30

"The Slavers" - conclusion

Postacie
Streszczenie

Frank odwiedza Vioricę w motelu. Przynosi jej świeże ubrania i żywność. Obiecuje, że dzisiejszej nocy zakończy sprawę.

Russ i Marcie siedzą w zaparkowanym aucie i czekają na telefon od Punishera. Kobieta nie jest z tego zadowolona, domyśla się, że Parker chce przy okazji tej sprawy dorobić się awansu na detektywa. Miller boi się, że Westin ma zbyt wielu przyjaciół, by można mu było udowodnić, że jest na usługach mafii. Partnerzy sprzeczają się, Russ proponuje Marcie, żeby poszła do domu, ale ta jednak mimo wszystko postanawia, że zostanie.

Punisher dzięki temu, co powiedzieli mu Vera i Cristu, wie wszystko o ich biznesie. Wie także, gdzie obecnie przetrzymywane są porwane dziewczyny. Frank przez trzy dni prowadził obserwację domu, oglądając wchodzących i wychodzących żołnierzy. Castle, aby wykurzyć Bulata, odciął dom od klientów, przechwycając ich, zanim ci dotarli na miejsce.

Podstęp się udał. Tiberiu, wraz z obstawą, przyjechał pod dom. Kiedy stary wszedł do budynku, Frank uruchomił bombę podłożoną tuż przy wejściu, w kanale. Wybuch wyeliminował większość ochrony. Castle uzbrojony w strzelbę wdarł się do domu. Tiberiu jednak był już na nogach. Frank próbował go zranić, ale ten zasłonił się ochroniarzem i uciekł w głąb domu. Gdy Punisher w końcu znalazł starego, ten trzymał zakładniczkę. Przygotowany na tę ewentualność "pogromca" powiedział po rumuńsku "tchórz". Słysząc to, Tiberiu zostawił dziewczynę i z nożem rzucił się na Punishera. Frank szybko go rozbroił i kopniakiem pozbawił przytomności. Przed odejściem zostawił spanikowanej dziewczynie numer telefonu do Cooke.

Motel. Tymczasowy dom Jen. Marcie zrezygnowana bezowocnym czekaniem przyszła do Cooke. Chciała porozmawiać. Po chwili rozmowa kobiet zeszła na temat Punishera. Miller wie, że jego działania nie przynoszą dobra. Jen zaczyna myśleć inaczej. Przynajmniej Punisher zajął się szajką. Kobieta mówi do policjantki, żeby zajrzała do akt - jest tam historia kobiety zgwałconej osiemdziesiąt osiem razy w pierwszy dzień świąt, ortodoksyjnej greko-katoliczki, która teraz uważa, że nie ma prawa chodzić do kościoła. Jest tam też historia dziewicy, która swojej pierwszej nocy miała jedenastu mężczyzn. Jen mówi, że szajka miała swoich ludzi w Azji tuż po tsunami, ich zadaniem było wywożenie sierot. Wie, że działania Castle'a są złe, ale Frank przynajmniej coś robi. Rozmowę przerywa telefon. Dzwoni dziewczyna, której Punisher dał numer Jen.

Opuszczony budynek. Do krzesła przywiązany jest Tiberiu. Castle sprowadził jeszcze jedną osobę, którą chciał mieć na miejscu - Westina. Ten nieświadomy niczego przyjechał tam, gdzie kazał mu głos w telefonie. Castle ma dla niego zadanie - dostarczy paczkę do kontaktów Bulata w Mołdawii. Ma także załatwić od swojego przyjaciela osiem wiz dla poszkodowanych kobiet. Stu potulnie obiecuje wypełnić polecenia. W nagrodę detektyw dostanie swoją teczkę, którą Frank znalazł w sejfie Very.

Tiberiu budzi się. Widząc Westina myśli, że gliniarz go zdradził. Obiecuje mu śmierć. Castle włącza kamerę i stawia ją na statywie. Kieruje obiektyw na Tiberiu. Bierze w rękę kanister z benzyną i podchodzi do starego Rumuna. Oblewa go paliwem i patrząc w kamerę mówi: "nie wracajcie tu." Kończąc, podpala Bulata. Mężczyzna płonie żywcem, przeraźliwie krzycząc z bólu. Po dłuższej chwili jest po wszystkim. Castle wyjmuje nagranie z kamery i daje je spanikowanemu Stu.

Dwa dni później Frank upewnia się, że Stu poleciał do Mołdawii. Tego samego dnia wysłał teczkę mężczyzny Russowi, ale nikt już nie zobaczył detektywa.

Frankowi udaje się czasem natrafić na inne grupki handlarzy kobietami. Jen jednak nie dzieli się już z nim informacjami.

Parker zrezygnowała z pracy w policji i pracuje razem z Cooke.

Viorica została kelnerką. Czasem dni są dla niej dobre, czasem widok dziecka przypomina jej o stracie Anny.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.