Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #29

The Punisher (MAX) #29

The Punisher (MAX) #29

"The Slavers" - part 5

Postacie
Cytat

Punisher, otwierając ogień: "I should have been more patient, but my number one target was barely twenty yards away. What can I say. I'm only human."

Streszczenie

Tiberiu zjawia się ze swoimi uzbrojonymi po zęby ludźmi w domu swojego syna. Jednak to, co zastaje, zaskakuje go - wszyscy są martwi. Stary szybko domyśla się, że sprawcą rzezi jest Punisher.

Castle w tym czasie siedzi w wodzie pod pomostem. Jedyna broń, jaka mu została po zatopieniu arsenału ludzi Cristu, to pistolet.

Bulat zaczyna wykrzykiwać rozkazy. On i jego żołnierze przygotowują się do odjazdu. Zniecierpliwiony Castle, nie mogąc się powstrzymać i będąc kilka metrów od głównego celu, otwiera ogień i zabija jednego z ludzi Tiberiu. Zabiera mu karabin i strzela do reszty. Trafia kilku, ale inni szybko znajdują osłonę i otwierają ogień w jego kierunku. Nie są to przeciwnicy, do jakich Castle jest przyzwyczajony - ci w końcu byli żołnierzami. Jednak niezrażony tym faktem Frank zdmuchuje kolejne cele. W końcu wystrzelona przez kogoś kula trafia go w ramię. Castle pada na deski przystani. Żołnierze Tiberiu podbiegają, żeby dokończyć dzieła, jednak ich strzały trafiają tylko w zwłoki ich towarzysza i deski pomostu. Castle ratował się bowiem ucieczką i wskoczył do jeziora.

Frank dzwoni do Jen - każe jej uciekać. Nie udało mu się schować jej auta przed przybyciem Bulata i stary dzięki temu może ją znaleźć. Kobieta jest przerażona. Obok niej w pokoju są Russ i Marcie. Russ steruje rozmową Cooke tak, aby ta spotkała się z Punisherem. Dopinają swego. Miller nie jest zadowolona z zachowania partnera.

Tiberiu odwiedza Verę. Czarnoskóry bandzior powiedział mu, że to jego syn ich nasłał, ale telefon wykonała kobieta. Głośno zastanawia się, czy Vera jest winna - na jej korzyść przemawia jednak fakt, że nie zniknęła razem z Cristu i jego ludźmi. Liczy też, że u kobiety może zjawić się Cristu lub Punisher chcący dokończyć dzieła. Bulat wychodzi, zostawiając dwójkę swoich ludzi.

Castle przychodzi na spotkanie z Jen - rozpoznaje policjantów. Szybko orientuje się, że Russ i Marcie działają na własny rachunek, jest jednak gotów z nimi porozmawiać. Russ opowiada, że po pobiciu poszli do Mosstowa. Miller zmusiła go, aby odpowiedział na ich kilka pytań - okazało się, że Westin miał takiego haka na Erniego, że ten pracował dla niego. Ostatnim jego zadaniem była obserwacja Cooke. Castle domyśla się, że policjanci poszli, pomachali Jen odznaką przed oczami i ta spanikowana opowiedziała im całą historię. Russ potwierdza. Castle pyta się Jen, czy zaopiekowała się dziewczynami. Ta potwierdza. Obserwacja Cooke przez Mosstowa jest dowodem na to, że Westin siedzi w kieszeni Bulata. Dzięki temu sensu nabierają jego działania - zorganizowanie nagonki na Punishera i pobicie Marcie i Parkera, którzy zadawali zbyt dużo pytań. Russ daje więc ofertę współpracy Frankowi - zostawią mu Bulata, a w zamian za to on znajdzie dla nich materiał obciążający Westina.

Komisariat. Stu kończy nieprzyjemną rozmowę z Verą. Kobieta każe mu informować się, jeśli usłyszy coś o Cristu. Jeden z policjantów przynosi mu także wiadomość - Ernie Mosstow zaliczył nieudaną próbę samobójczą. Sznitariusze zgłosili, że ktoś wcześniej go pobił.

Biuro Very odwiedza Frank. Szybko radzi sobie z ludźmi Tiberiu. Następnie zajmuję się Verą. Zaczyna nią rzucać o kuloodporne okno. Chce bowiem wiedzieć jedną rzecz, której nie powiedział mu Cristu - gdzie ukrył się Tiberiu. Zakrwawiona kobieta próbuje się pozbierać, Castle w tym czasie sprawdza sejf i znajduje teczkę podpisaną "Westin". Mówi kobiecie, że Cristu powiedział mu, że to ona wymyśliła, jak zmusić kobiety do posłuszeństwa: "gwałć je, to się złamią". Złamane nie będą myśleć o ucieczce. Punisher mówi, że Tiberiu to żołnierz, Cristu biznesmen, ale to dzięki niej cały biznes mógł działać. Stawia kobietę na nogi przed oknem i mówi jej, że nie rozbije szkła, ale jeśli wystarczająco dużo razy rzuci nią o nie, to rama się wygnie. Kobieta próbuje się tłumaczyć, że to był tylko biznes. Castle jest jednak w podłym nastroju. Jakiś czas później rama puszcza i Vera wylatuje przez okno. Frank, oglądając ostatni lot kobiety, rozmyśla o tym, jak to już dawno nie czuł tak mocnej potrzeby, żeby ukarać winnych.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.