Avalon » Serie komiksowe » X-Force: Ain't no dog » X-Force: Ain't no dog

X-Force: Ain't no dog

X-Force: Ain't no dog

"Ain't no dog"

Postacie
Zapowiedź

Czego można się spodziewać po komiksie, w kórym fabułę stanowi samotna misja Logana. Potoki krwi, stosy ciał i akcja w czystym tego słowa znaczeniu.

Cytat

Logan, wisząc nad grupą Purifirerów, do swojego więźnia: „Look I’m gonna have to do something ‘bout this. I’d say it’s gonna good to know ya…but I’d be lyin’ like a dog. And I ain’t no dog”

Streszczenie

Na nosie faceta siada mucha. Logan mówi, że to strasznie denerwujące, zwłaszcza kiedy się ma zajęte ręce. Sam zajmuje się tym problemem. Jednym szybkim ruchem ręki zabija owada. Nie ma nic gorszego niż swędzenie, kiedy nie ma się jak podrapać. Wolvie kuca przy wiszącym do góry nogami związanym i zakneblowanym gościu. Wokół leży stos zamordowanych Purifierów. Trzyma się za zraniony brzuch. Mówi, że wnętrzności są śliskie, a łatwo się mówi o czynniku gojącym. Ale teraz nikt mu ich z powrotem nie włoży. Pyta się czy widział kiedyś wystające jelita. Nie jest to miłe uczucie. Logan nie sądzi, by jego towarzysz miał chusteczkę, więc wyciera sobie zakrwawioną rękę w garnitur więźnia. Nie robi tego dlatego, że jest czyściochem, ale zasychająca krew zatyka mu otwory na pazury w rękawiczkach. Teraz sięga po paczkę papierosów, która wypadła schwytanemu. Mówi, że kiedyś były czasy, kiedy gotów był zabić za jednego papierosa. Ale teraz trochę się zmieniło. Logan ma o wiele więcej lepszych powodów, by zabić.

W retrospekcji Wolverine rozmawia z Cyclopsem. Scott pokazał nowe „zlecenie” koledze, co ten skwitował żartem, że jego dowódca nie dość, że nie ma poczucia humoru to jeszcze jest *&#$@$&*. Ale Summersa niezbyt to śmieszy. Pyta się za to czy do wykonania zadania będzie potrzebował zespołu. Wolvie jest zadowolony. Scott jednak ma poczucie humoru, choć dalej jest *&#$@$&*. Obydwaj wychodzą z pomieszczenia. Logan bez większego wahania zgadza się podjąć wykonania zadania.

Do sali, w której znajdują się dwaj mężczyźni, wpadają Purifierzy. Cały czas krzyczą „zabij, zabij”. Howlett rzuca granatem, który upadł mu pod nogi, w przycisk zwalniający obciążnik i łapie się spodni jeńca. Obydwaj momentalnie zostają wyciągnięci łańcuchem w górę. Napastnicy zaczynają rzucać w dwójkę mężczyzn koktajlami Mołotowa. Wolverine stwierdza, że nadszedł czas na wkroczenie do akcji. On uwielbia takie sytuacje. Morduje kolejnych przeciwników i nie ma wyrzutów sumienia. Oni nie są niewinni. Co prawda nikt nie jest, a zwłaszcza on, ale niektórzy mają trochę więcej na sumieniu. Kilku z nich już prawie dopadło więźnia Logana, ale on szybko unieszkodliwia ich, obcinając im dłonie. Kiedy na placu boju nie pozostaje żaden żywy Purifier, Logan, ociekający krwią, wyjaśnia pojmanemu człowiekowi, dlaczego go schwytał. Facet ma wszczepiony w głowę chip, który wysyła sygnał do Cerebro o pojawieniu się nowego mutanta. W obecnej sytuacji taka wiadomość to prawdziwy skarb. Spogląda na zabitych niedawno Purifierów, przedstawia, jak to się stało, że ci ochotnicy zostali zainfekowani nanochipami. Jak on, mając w swojej głowie takie urządzenie, mógł ich kontrolować, stworzyć z nich berserkerów. Jak uwierzyli w obietnicę wejścia do raju, dzięki poświęceniu swojego życia w walce z mutantami. Wolvie mówi, że jego więzień dobrze to zagrał, udawał, że oni idą po niego. On jednak nawet bez pomocy Cyclopsa i jego informacji by go przejrzał. Po prostu przez ten czas ani razu się nie bał. Aż do tej pory, a Logan potrafi wyczuwać strach. Teraz zostało tylko jedno, wydostać chip. Na szczęście dla Howletta, Summers dał mu wolną rękę w sposobie wydobycia go. Jednym cięciem odrąbuje facetowi pół czaszki. Bierze papierosa, ale po chwili wyrzuca go. Kitty, gdyby się o tym dowiedziała, to powróciłaby do domu i zabiłaby go, gdyby się dowiedziała, że pali.„Hunters and killers”

Jason Aaron, Werther Dell’ Edera

Postacie:
* Warpath, Wolverine


Parę dni temu. Warpath, masakrując kolejne zastępy Purifiers, zaczyna się zastanawiać, kim się stał. Od Apaczów nauczył się widzieć różnicę między myśliwym a zabójcą. Teraz nie wie, którym z nich jest.

Gniazdo Angela, teraz. James w lesie znajduje ślady niedźwiedzia i zaczyna polowanie. Ciągle zastanawia się nad sobą. Myśli o tych wszystkich ludziach, których zabił. Nie daje mu to spokoju, cały czas widzi ich śmierć. Myśląc o tym, daje się zaskoczyć niedźwiedziowi, który zadaje mu cios w plecy. Bardzo szybko chłopak wstaje i od razu chwyta nóż. Staje naprzeciw niedźwiedzia gotowy do walki. Zauważa jednak, że zwierzę jest ranne. Ma owinięty drut kolczasty wokół łapy. James uspokaja go i rozcina drut. Niedźwiedź odchodzi, a James odnajduje w końcu odpowiedzi na swoje pytania. Zabija, bo walczy o przetrwanie, o lepszy świat. Wie, że dopiero kiedy to nastąpi, będzie mógł odłożyć nóż na półkę. Ale zanim to nastąpi ma jeszcze wielu ludzi do zabicia. Zatrzymuje się przy drzewie i wycina coś nożem. Podchodzi do niego Wolverine, pytając, czy dalej ma serce do tej roboty. On odpowiada mu, żeby chwilkę poczekał. Logan patrzy na drzewo. James mówi mu, że każdemu zabitemu odpowiada jedna kreska. Obydwaj odchodzą wypełnić następną misję.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.