Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #26

Wolverine: Origins #26

Wolverine: Origins #26

"Son Of X" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Podczas jednego z nielicznych szczęśliwych momentów w swym życiu Wolverine spłodził syna. Niestety, dziecko zmarło wraz z matką podczas porodu. Przynajmniej tak wszyscy myśleli z ojcem na czele. Nic bardziej mylnego. Chłopiec ocalał i wyrósł na silnego mężczyznę.

Cytat

Wolverine (do śpiącego Dakena): "Your mother... her name was Itsu... it means "peace". Why is there no peace in you?"

Streszczenie

Obóz uchodźców japońskich w Newell w stanie California, rok 1943. Logan informuje zgromadzonych, że jako ich przyjaciel stawia uczciwie sprawę: nikt nie chce ich w Stanach Zjednoczonych, ale nie mogą zostać deportowani z powrotem do Japonii. Zostaną więc w obozie na nie wiadomo jak długi czas, chyba że przyjmą propozycję Logana. Jedenastu mężczyzn zgadza się iść z nim. Nie wiedzą, że ich rodziny zostają zabrane przez żołnierzy i zgodnie z rozkazami zgładzone. Japończycy trafiają do laboratorium ukrytego w jaskiniach niedaleko Newell, gdzie stają się królikami doświadczalnymi. Przez następne kilka miesięcy Logan pilnuje, aby nikt z uchodźców nie wydostał się z podziemi, a ponieważ kilku próbuje, jest zmuszony ich zabić. Podobnie musi zrobić w przypadku strażnika, który przestraszony tym, co widział, chciał uciec. Kiedy eksperymenty dobiegają końca, ich zleceniodawca daje Loganowi rozkazy, aby zabił wszystkich Japończyków i naukowców, a na końcu zniszczył laboratorium.

Teraz. Wolverine przynosi Dakena do tej samej jaskini, gdzie chce go przetrzymać do czasu, aż zakończy sprawy z Romulusem i znajdzie kogoś, kto doprowadzi umysł jego syna do porządku. Zastanawia się, jak to się stało, że chłopak został tym, kim jest.

Sendai, Japonia, rok 1946. Akihira i Natsumi, bezdzietne małżeństwo, znajdują na progu swojego domu niemowlę, chłopca. Postanawiają wziąć go do siebie i nazywają go Akihiro. Dziewięć lat później. Inni chłopcy w wiosce dokuczają mu z powodu jego mieszanego pochodzenia i nazywają Dakenem (po japońsku „mieszaniec”). Kiedy Akihiro próbuje się bronić, ulega przeważającym liczebnie napastnikom. Kiedy Akihira interweniuje, jego syn uspokaja go i mówi, że koledzy po prostu chcieli przekazać mu pewną wiedzę, a konkretnie to, że tylko głupiec stawia czołom wielu wrogom – mądry czeka na okazję, aby zająć się nimi pojedynczo. W nocy rodzice jednego z chłopców znajdują swojego syna martwego. Niedługo potem Natsumi przyznaje się mężowi, że nie potrafi pokochać ich syna, zwłaszcza że jest w nim coś dziwnego i jego nastrój zawsze udziela się im, jakby wpływał na ich umysły swoją obecnością. Kobieta wyznaje też Akihirze, że jest w ciąży. Rok później. Natsumi ze zdziwieniem zauważa, że Akihiro czyta książkę napisaną po grecku. Chłopak mówi, że sam się nauczył tego języka i że przeczytał o tym, jak Spartanki porzucały swoje dzieci, które uważały za słabe, na śmierć, a wieśniacy często zabierali je i wychowywali jak swoje. Zastanawia się, czy coś podobnego mogło spotkać jego, ponieważ jakaś kobieta popełniła błąd w swojej ocenie. Akihiro dodaje, że uważa syna Natsumi za bezwartościowego. Ona idzie do pokoju małego i odkrywa, że został on zabity. Wściekły Akihira wypędza chłopaka z domu i mówi, że nie jest już jego synem. Akihiro nie chce odejść, a wtedy Natsumi rzuca się na niego z bagnetem. Z dłoni chłopca po raz pierwszy wysuwają się pazury, które przypadkowo ranią śmiertelnie kobietę. Akihira podnosi karabin, chcąc zabić chłopca, ale nie może się do tego zmusić i popełnia samobójstwo. Akihiro wyczuwa czyjąś obecność. Głos mówi mu, aby spojrzał w cień, a tam znajdzie tego, do którego będzie podobny w przyszłości.

Teraz. Wolverine za późno odkrywa, że w jaskini poza nim i Dakenem jest ktoś jeszcze. Zostaje zaskoczony przez przeciwników i pokonany. Kiedy się budzi, słyszy głosy ludzi, którzy rozpoznają go. Otwiera oczy i widzi przed sobą kilku Japończyków z wszczepionymi implantami, którzy pytają się, czy pamięta ich, ponieważ oni jego – tak.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #26 Wolverine: Origins #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.