Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #4

Cable vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

Nie ma nic przyjemniejszego, niż spotkanie po latach z towarzyszem walki. Jednak w przypadku Cable'a nic nie jest proste i łatwe. Przyjaciel informuje go, że wszyscy, na których mu zależało, są już martwi, a Bishop jest o krok od zgładzenia dziecka. W obliczu tego zagrożenia wszystkie małe zwycięstwa przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

Streszczenie

New Jersey, rok 2043. Cable nie może uwierzyć, że stoi przed nim Cannonball. Czuje się jakby, widział ducha. Nathan pokazuje Samowi dziewczynkę. X-Man jest zachwycony tym, że ją widzi.

 

Bishop wysadza w powietrze miejsce, gdzie żołnierze z Turnpike Authority go więzili. Zgubił Cable'a, wraca więc w ostatnie miejsce, gdzie go widział - do baru. Szuka kogoś, kto zna kobietę, która pomogła Summersowi.

 

Sam i Cable rozmawiają. Cannonball mówi, że jeśli nie licząc ich, jest ostatnim mutantem. To właśnie takiemu biegowi rzeczy Nate próbuje zapobiec. Sam streszcza Summersowi, co stało się po jego odejściu z dziewczynką - Bishop ukradł Forge'owi urządzenie do podróży w czasie i ruszył za nim i dzieckiem.

 

Bar. Bishop grozi kucharzowi, że wepchnie mu głowę do wrzącego oleju, jeśli ten nie pomoże mu znaleźć kobiety, która pomogła Nate'owi. Przerażony mężczyzna zdradza byłemu X-Manowi nazwisko Sophie i jej adres.

 

Nate chce wiedzieć, jak Sam go znalazł. Guthrie odpowiada, że to dzięki Cerebrze, a właściwie tego, co zostało z urządzenia. Sam został jej operatorem i patrzył, jak znaczniki na ekranie oznaczające mutantów znikają jeden po drugim. W końcu został już tylko on. Miał nadzieję, że Cable pojawi się za jego życia, dlatego ciągle obserwował monitor i starał się nie wychylać. I w końcu piętnaście minut temu jego wysiłek został nagrodzony. Na ekranie pojawiły się dwa nowe znaczniki. Sam podążył za silniejszym sygnałem i dzięki temu odnalazł Nate'a i dziecko. Summers pokazuje mu, dlaczego nie uciekł, gdy tylko Lucas się pojawił - jego urządzenie do skoków w czasie ucierpiało, gdy trafiły je kule Bishopa.

 

Czarnoskóry mutant idzie pod wskazany adres. Po drodze rozprawia się z atakująca go miejscową policją.

 

Sam chce, żeby Nate uciekał, Summers chce wiedzieć, jak Bishopowi udało się ich znaleźć. Cannonball obiecuje, że sam zajmie się Lucasem. Sophie dodaje, że wie, gdzie jest auto z odpowiednią ilością benzyny.

 

Po chwili Nate z małą i Sophie jadą w kierunku Nowego Jorku, choć jak zaznacza kobieta, dużo z niego nie zostało.

 

Sam staje na przeciw Lucasa. Bishop każe mężczyźnie zejść mu z drogi. Cannonball odmawia, wzbija się w powietrze i atakuje byłego towarzysza. Bishop wyciąga broń, wykrzykuje do Sama, że dziewczynka nie jest lekiem na to, co się stało, a przyczyną. Głuchy na jego słowa Cannonball wciąż walczy.

 

Nate zatrzymuje auto i wychodzi. Próbuje przenieść się w czasie i cofnąć się o jeden dzień, niestety bezskutecznie.

 

Cannonball i Bishop wciąż walczą - Lucas strzela w Sama swoimi promieniami, które nie robią na X-Manie wrażenia, dodaje przy tym, że dziecko będzie odpowiedzialne za śmierć milionów. Sam nie daje się przekonać, wznosi się w powietrze i pikując, trafia przeciwnika, niczym bomba, wbijając go w ziemię. Sam staje nad leżącym Lucasem, gdy nagle z jego bionicznej ręki wysuwają się macki i przebijają X-Mana, wyrywając mu serce. Ostatkiem sił Guthrie pyta się Bishopa, dlaczego to robi. Ten przypomina sobie obóz dla mutantów i odpowiada, że robi to dla niego, żeby go ocalić. Cannonball pada martwy.

 

Cable po chwili zadumy postanawia, że nie będzie więcej uciekać.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #4 Cable vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.