Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #66

Wolverine vol. 3 #66

Wolverine vol. 3 #66

"Old man Logan" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Przed Wami najlepsza historia z udziałem Wolverine'a w XXI wieku. Witajcie w świecie, w którym prawość i heroizm upadły w ciągu jedej nocy. Obrońcy Ziemi zniknęli z jej powierzchni i zło zatriumfowało. Nikt nie wie, co stało się z Loganem. W ciągu kilkunastu lat nie dawał najmniejszego znaku życia. W tym czasie porywczy awanturnik przerodził się w męża i ojca zajętego troskami dnia codziennego. Niestety spokój nie może trwać wiecznie. Panoszący się po okolicy gang, prośba o pomoc od starego przyjaciela i trzy tysiące mil do pokonania, by przywrócić życiu dawny i przyjemny odcień. Tak mały dystans, a będzie to największa wyprawa jego życia.

Cytat

Hawkeye: "They kicked our butts when there were hundreds of us. What chance would we have againts them now?"

Streszczenie

Nikt nie wie, co dokładnie stało się w nocy upadku superbohaterów. Tylko tyle, że zniknęli, zło zwyciężyło, a łotrzy zaczęli rządzić. To, co stało się z Wolverinem, jest największą zagadką ze wszystkich. Niektórzy twierdzą, że zraniono go tak, jak jeszcze nikt nigdy nikogo nie zranił, inni – że znudziła go ciągła walka i wybrał łatwiejszy styl życia.

Wiele lat później siwy i pomarszczony mężczyzna – Logan - dojeżdża konno na farmę w okolicach Sacramento w Kalifornii. Młody chłopak informuje go, nazywając „tatą”, że traktor znowu przestał działać i będą potrzebowali nowego silnika, jednak ojciec stwierdza, że nie będą mogli raczej sobie na niego pozwolić. Mówi swojej żonie – Maureen - że Abe Donovan mimo zapewnień o doskonałym stanie zdrowia, nie chciał kupić jego świń, wciąż pamiętając poprzedni wypadek. Logan zapewnia jednak, że coś wymyśli.

Podczas kolacji Maureen sugeruje, żeby sprzedać konsolę do gry, jednak jej mąż stanowczo stwierdza, że nie będzie sprzedawał zabawek jego dzieci. Jego syn, Scotty, mówi, że nie przeszkadza im to, jednak Logan nie zamierza zmieniać zdania. Jego córka, Jade, przytacza plotkę, którą usłyszała, a według której jej tata miał być kiedyś superbohaterem. Po chwili ciszy, Logan każe przekazać osobie, od której dziewczynka to usłyszała, że nie istnieje coś takiego jak superbohater.

Później. Do siedzącego na zewnątrz Logana podchodzi Maureen i prosi, by nie gniewał się na dziecko, bo to normalne, że interesuje się przeszłością rodzica. Mężczyzna zaprzecza jednak – to nie na Jade się złości, lecz na siebie. Nie może sobie wybaczyć, że dopuścił do sytuacji, w której nie mogliby spłacić podatku, i wspomina o tym, co przydarzyło się innej rodzinie. Kobieta mówi, że tamci nie płacili przez trzy miesiące z rzędu, podczas gdy im zdarza się to po raz pierwszy od dwudziestu lat, i jest pewna, że właściciele tej ziemi wykażą zdrowy rozsądek. Logan przypomina jednak, że to wnukowie Bruce’a Bannera i nie bywają rozsądni.

Dwa dni później Logan każe siedzącemu na ganku Scotty’emu odłożyć strzelbę, bo nie chce prowokować „gości”. W tej chwili Maureen zauważa nadlatujący Fantasticarem Hulk Gang. Panna Banner wita się z Loganem, nazywając go jego dawnym pseudonimem, po czym przedstawia mu swoich braci, Charliego i Otisa, którzy przybyli wraz z nią ze względu na niespłacony podatek. Mężczyźni otaczają Logana i pytają, czy jest gotowy na poniesienie kary. Logan stoi bez słowa, a gdy jeden z Bannerów zaczyna domagać się odpowiedzi, wysuwa pazury i, nie zwracając uwagi na krzyk żony, rozcina mężczyznę na pół.

To jednak tylko jego wyobraźnia, bo w rzeczywistości pokornie przyjmuje bicie. Nadal siedząca w Fantasticarze kobieta nie może uwierzyć, że niegdyś najgroźniejszy człowiek na świecie nie chce się nawet bronić. W jego obronie staje jednak Scotty, celując z dubeltówki do nadludzi. Dla gangu nie jest to jednak więcej niż dowcip, ale wracają do swego pojazdu, przypominając, że jeśli za miesiąc nie otrzymają podwójnej kwoty, wszyscy zginą.

Wieczór.. Logana odwiedza stary przyjaciel – Hawkeye. Stwierdza, że mutant wcale nie wygląda źle, na co on przypomina Clintowi, że przecież jest ślepy. Według dawnego Avengera nie zmienia to jednak faktu, ale przypomina, że mężczyzna ma większe problemy niż rany po walce z Bannerami. Dlatego proponuje mu pracę – Wolverine pomoże mu dostarczyć pewną paczkę na wschodnie wybrzeże w ciągu dwóch tygodni, a w zamian otrzyma pięćset dolarów. Mutant odpiera tylko, że jego imię brzmi „Logan”.

Następnego ranka, Maureen próbuje po raz ostatni odciągnąć Logana od tego pomysłu, ale jej mąż stwierdza, że nie mają innego wyboru. Każe Scotty’emu opiekować się rodziną, przytula Jade i podchodzi do siedzącego w Spider-Mobile’u Hawkeye’a. Dziwi się, że ślepiec siedzi na fotelu kierowcy, więc Clint wyjaśnia, że jego zadaniem jest obserwowanie mapy i naprowadzanie go na właściwy kierunek. Każe przyjacielowi zapiąć pasy, odpala silnik i już po chwili mkną przez pustkowia, rozpoczynając najważniejszą podróż w ich życiu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.