Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #27

The Punisher (MAX) #27

The Punisher (MAX) #27

"The Slavers" - part 3

Postacie
Streszczenie

Punisher ma problem ze zlokalizowaniem burdelu. Alfonsi, których przepytuje, a nawet zabija, nie wiedzą nic. Rumuni wszystko robią w tajemnicy i we własnym gronie.

Frank musi wprowadzić w życie "plan b".

Cristu z ojcem oglądają wiadomości. Kolejny raz występuje w nich policjant, Ernie Mosstow, rzekomo pobity przez Punishera przy torach. Spiker mówi także, że niedawno znaleziono ciało Nicolasa Cavelli. Staremu podoba się sposób działania Punishera, mówi synowi, że byłby ciekawym obiektem do zabicia. Cristu odpowiada, że właśnie dlatego nie zbliżą się do niego. Chce, żeby to policja się nim zajęła. Stary jest jednak podniecony myślą, żeby stawić czoła "pogromcy". Cristu irytuje się i wychodzi. Na schodach dzwoni do Very i mówi jej, że nadszedł czas - ma zacząć działać.

Bar. Do Mosstowa podchodzą Parker i Miller. Mają ze sobą coś wspólnego - cała trójka pokazana została jako ofiary Punishera, mimo, że ten nic im nie zrobił. Russ i Marcie mówią Erniemu, że nie chcą być dłużej wykorzystywani. Mosstow opowiada swoją historię - goniąc Punishera, wywrócił się i lekko potłukł. Następnego dnia zadzwonił do niego Westin. Skończyło się na tym, że policjant musiał nakleić sobie opatrunki dostarczone przez Stu i wziąć udział w konferencji prasowej, na której wmawiano dziennikarzom, że Punisher nieomal go zabił. Mosstow dodaje, że nie miał wyboru, bo ma długi i Westin o tym wie. Russ chce coś zaproponować, ale Ernie ucina dyskusję. Mówi, że nie ma zamiaru nadstawiać karku.

Biuro kapitana policji. Zdenerwowany Price mówi Westinowi, że potrzebuje wyników - Punishera. "Pogromca" ma bowiem wielu zwolenników, którym nie podoba się nagonka na niego. Detektyw uspokaja kapitana, obiecuje, że rozprawią się z Punisherem. Detektyw odbiera telefon od Erniego, policjant informuje go o rozmowie, jaką odbył z Marcie i Russem.

Pokój w motelu. Frank pyta się Vioricy o nazwisko pracownicy socjalnej, która jej pomagała. Kobieta zbierała informacje o Cristu, teraz Frank ich potrzebuje. Dziewczyna podaje imię - Jen Cooke, Castle ją zna.

Jen prowadzi wykład o kobietach zmuszanych do prostytucji. Sala świeci pustkami. Cooke mówi, że handel kobietami i zmuszanie ich do nierządu staje się nowym, coraz bardziej popularnym celem działania grup przestępczych. Podaje przykład, że w Albanii 90% dziewczyn nie chodzi do szkoły średniej, ponieważ boją się wyjść z domu, mogą zostać porwane. Kobieta prosi swoich słuchaczy, aby wyobrazili sobie, że problem dotyka ich córek, żon. Słowa te nie mają jednak zbyt wielkiego odzewu wśród publiczności. Chwilę później Jen kończy wykład i wychodzi z sali. Na korytarzu próbuje przekonać dziennikarkę, by poświęciła omawianemu przez nią problemowi choć jedną linijkę na okładce swojej gazety. Kobieta odmawia i znika. Do Jen podchodzi Frank. Kobieta boi się, że chce ją zabić za to, czego świadkiem była w tunelach metra [w The Punisher (MK) vol. 4 #24 - red]. Castle wyprowadza ją z błędu, mówi, że potrzebuje jej pomocy w temacie związanym z jej wykładem.

Komisariat. Russ i Marcie znoszą zaczepki jednego z kolegów - Petersa. Miller odszczekuje mu się, Parker mówi, ze ma dość jego homofobii. Policjant wścieka się, wyzywa czarnoskórego policjanta od ciot i uderza go. Marcie przychodzi partnerowi na pomoc i uderza Petersa pałką. Szóstka pozostałych gliniarzy widząc, co się dzieje, atakuje i dotkliwie bije Russa i Marcie.

Jen i Frank rozmawiają. Kobieta jest pełna żalu, że nie mogła pomóc Vioricy. Mówi, że policjanci nie chcą nawet zająć się sprawą śmierci jej Anny, bo zdjęcie nie jest podstawą do wszczęcia dochodzenia. Cooke wie, po co przyszedł Frank i wie, co zrobi z uzyskanymi informacjami. Mimo, że cała działalność Punishera jest przeciwieństwem tego, w co wierzy, postanawia mu pomóc. Opowiada mu także, że wykład, który Castle słyszał, został przez nią ugrzeczniony. Zataiła drastyczne fakty, bo wiedziała, że ludzie nie chcą ich słyszeć - chociażby nie opowiedziała o tym, że kobiety często zamiast trafić do Ameryki, trafiają do Iraku, gdzie sprzedaje się je żołnierzom amerykańskim i brytyjskim.

W zaciszu kryjówki Castle ogląda zebrane przez Jan materiały. Znajduje w nich wskazówkę, gdzie może znajdować się kolejny burdel. Udało się jej także ustalić personalia oprawców - ojca i syna Tiberiu i Cristu Bulat. Byli oni rumuńskimi ochotnikami walczącymi z muzułmanami podczas walk na Bałkanach. Po wymordowaniu kilku wiosek, jeden z nich, najprawdopodobniej Cristu, wymyślił, że przy okazji wojny można zarobić. Dlatego w kolejnych odwiedzanych przez nich wioskach nie zabijano kobiet, a sprzedawano je.

Castle rozmyśla o bałkańskich żołnierzach, jednych z najtwardszych na świecie. Sadystach, którzy grają w piłkę głowami dzieci na placach zabaw, czy ludziach, którzy faszerują narkotykami ofiary, okładają je ich materiałami wybuchowymi i prowadzą do rodzin. Punisher wie, że aby złamać takich ludzi, będzie musiał wykorzystać ekstremalne metody.

W swoim mieszkaniu Jen, wymiotując ze strachu w łazience, przeżywa, że pomogła Frankowi.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.