Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine vol. 2 » ClanDestine vol. 2 #5

ClanDestine vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy klan Destine znajduje się w potrzasku między podróżującym między wymiarami Excaliburem i Inhumans z innej rzeczywistości, doktor Griffin zdobywa DNA jednego z członków rodziny, zamierzając stać się nieśmiertelnym.

Cytat

Crimson Crusader (widząc klony Destine'ów): "We're being attacked by an ugly us!"

Streszczenie

Arena na alternatywnej Ziemi. Strażnicy odprowadzają Excalibur i dwóch Destine’ów do cel. Newton rozpacza, że z jego winy Rory i Pandora zginęli w eksplozji. Strażnik mówi, że on będzie błagał o równie szybką śmierć z ręki Maximusa, na co Dominic stwierdza z uśmiechem, że władca najpierw będzie musiał ich złapać. Po chwili trzy stwory lądują na ścianach i tracą przytomność, a przed oczami więźniów pojawiają się Crimson Crusader i Imp. Bliźnięta wyjaśniają, że w chwili eksplozji ich moce powróciły i Rory zdołał osłonić siebie i siostrę przed wybuchem, a potem oboje połączyli swoje zdolności, aby stać się niewidzialnymi, podobnie, jak to robili już wcześniej. Crusader chce zdjąć członkom Excaliburu obroże z szyi. Kapitan Britain ostrzega o ładunkach wybuchowych, ale Rory mówi, że kiedyś potrafił już rozbroić granat, więc nie ma się o co martwić. W tym momencie otwiera się brama, przez którą wypada gromada stworów. Excalibur rzuca się do walki.

Ravenscroft. Omeganie skanują umysł Waltera, dzięki czemu ustalają, że żyje on przynajmniej od dwustu lat. Alpha mówi mu, że jego pierwsze klony nie są doskonałe, ale dzięki DNA Kay i Sam będzie mógł poprawić proces i stać się nieśmiertelnym. Omeganie mówią Griffinowi, że to, co robi, jest złe: oni mieli pomóc mu wyleczyć się z albinizmu, a nie torturować Destine’ów, aby uczynić go nadczłowiekiem. Klon Crusadera staje w obronie stwórcy, więc Omeganka rani go skanerem, który wbija się również w ciało Alphy. DNA klona zaczyna wywoływać reakcję i przemianę ciała Griffina.

Góry Zagross w Iranie. Adam Destine zmagając się wyładowaniami energii dostaje się do doliny Yden. Po drodze mija zjawy Al Kadhdhaaba i Sujanyy Min Raghbaha, ale nie zatrzymuje się. Widzi, że kraina cierpi wraz z jego ukochaną Elalyth i na przemian pokazują mu się obrazy z czasów, kiedy władał nią zły Sujanaa oraz z tych, w których on mieszkał tu wraz z rodziną. W końcu dociera do domu i usiłuje wejść do środka. Tam znajduje lewitującą i śpiącą Elalyth. Budzi ją i para zaczyna się całować.

Alternatywna Ziemia. Bohaterowie zmagają się z gladiatorami. Dominic sugeruje Newtonowi, aby jak najszybciej naprawił teleporter, aby mogli wrócić do domu. Stwory spychają Excalibur i Destine’ów na arenę, gdzie ci zostają zaatakowani przez Inhumans. Gorgon powala na ziemię Crusadera i chce zmiażdżyć jego głowę, ale powstrzymuje się zaczyna walczyć z wolą Maximusa. Nightcrawler orientuje się, że król kontroluje pozostałych, więc teleportuje się do niego i uderza go w twarz. Maximus odrzuca go na bok, ale po chwili zostaje trafiony psychicznym atakiem przez Phoenix. Ku zdziwieniu Rachel, nie odczuwa jednak skutków ataku, który według niej powinien wprowadzić przeciwnika w śpiączkę. Dominic wyczuwa, że ciało Maximusa jest chłodne i ma niskie ciśnienie i zaczyna podejrzewać, że ktoś inny za jego pomocą włada Inhumans. Pandora nieśmiało sugeruje, że to może być Tral, o którym kiedyś opowiadał jej ojciec. Nagle bohaterowie słyszą krzyk istoty, która próbuje odzyskać kontrolę nad swoimi poddanymi. Phoenix wyczuwa czyjąś obecność za ścianą, pod którą znajduje się tron Maximusa. Kapitan i Crusader niszczą mur i oczom ludzi ukazuje się bardzo stary Tral. Stwór próbuje zapanować nad ich umysłami, ale Rachel mówi, że kiedyś już była niewolnikiem i drugi raz nie da się ujarzmić. Starcie dwóch umysłów nie trwa długo: stary Tral nie wytrzymuje obciążenia i umiera. Phoenix stwierdza, że to dlatego używał Maximusa, ponieważ tylko w ten sposób mógł przedłużyć swoje rządy. Pandora domyśla się, że ponieważ Tral nie został pokonany przez Destine’ów kilkaset lat temu, jak to się stało na ich Ziemi, losy tego świata potoczyły się inaczej. Pozostali Inhumans obiecują, że naprawią wszystkie wyrządzone przez stwora szkody. Brian pyta się Newtona, czy może pomóc im wrócić na ich Ziemię. Destine zaczyna skanować ciało Braddocka, ale odkrywa coś niezwykłego i szybko teleportuje siebie i rodzeństwo.

Ravenscroft. Newton wyjaśnia, że odkrył, że spotkany przez nich Excalibur pochodził z ich Ziemi, ale z przeszłości, nie chciał więc zmieniać historii i musiał ich tam pozostawić. Destine’owie docierają do domu, z którego wydobywa się światło. Ich moce zaczynają zanikać, wysysane przez przemienionego Alphę, który właśnie wypada na zewnątrz. Za nim unoszą się Kay, Walter i Sam. Dominic domyśla się, że stanowią zasilanie olbrzyma, ale zanim jest coś w stanie zrobić, on i pozostali zostają zaatakowani przez klony stworzone przez Griffina. Alpha chwyta Rory’ego i Pandorę. Dominic próbuje ruszyć im na pomoc, ale zostaje powalony przez kopię Waltera, który bełkocze, że nienawidzi swojego brata i go zabije. Zostaje jednak powstrzymany przez Adama, który dezintegruje stwora. Klony bliźniąt rzucają się na Destine’a, ale i one giną w zderzeniu z nim. Alpha zwraca się w kierunku Adama krzycząc, że ten nie powstrzyma przyszłości. Destine gestem ręki uwalnia swoje dzieci i mówi, że gdyby to od niego zależało, zabiłby Griffina za krzywdy wyrządzone jego rodzinie, ale w tej chwili on jedynie reprezentuje osobę, której litość nie zna granic, a która postanowiła dać Alphie drugą szansę. Adam zmienia olbrzyma w noworodka i oddaje go Omeganom. Ci zauważają, że oczy małego są niebieskie. Adam mówi im, aby nie zaczepiali więcej jego rodziny i teleportuje ich w nieznane miejsce. Następnie zwraca się do swoich dzieci, którym mówi, że ich moce i energia życiowa wyssana przez Alphę została im zwrócona i szybko wrócą do zdrowia. Za jego plecami otwiera się portal, za którym stoi Elalyth. Adam obejmuje ukochaną, mówi dzieciom, aby dbali o siebie, po czym znika, pozostawiając na ziemi wypalony krater. Rory widząc łzy w oczach Pandory mówi, że wszystko będzie dobrze. Ona odpowiada, że wie, ponieważ widziała mamę, która się do niej uśmiechnęła.

Później. Walter, w swojej ludzkiej postaci, rozmawia przez telefon z Veronique. Przeprasza, że się spóźni, ale miał mały kryzys rodzinny. Sam pokazuje mu, że bliźnięta spokojnie zasnęły, ponieważ wreszcie są szczęśliwe. Walter stwierdza, że wszystko wreszcie układa się dobrze: Adam wrócił do Elalyth, Dominic udał się do wymiaru rządzonego przez Newtona, w jakiś sposób przekonując go, aby go tam zabrał, a Kay wróciła do dawnego stylu życia i imprezuje ze swoimi przyjaciółmi wampirami.

Tymczasem na zewnątrz, z krateru, który powstał po zniknięciu Adama, wydostaje się kula energii. Zmierza na cmentarz rodzinny i wnika w ziemię przed grobem Vincenta. Chwilę później, nagrobek zaczyna pękać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine vol. 2 #5 ClanDestine vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.