Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #58

The Punisher (MAX) #58

The Punisher (MAX) #58

"Valley Forge, Valley Forge" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Garth Ennis kończy swój znaczący run w serii Punisher. Ośmioosobowy Oddział Specjalny ma za zadanie zabić Punishera bez względu na koszty. Walka z nimi będzie dla Franka ostatecznym testem jego umiejętności i kodeksu postępowania. Jeśli jest ktoś, kto zasługuje na zemstę Punishera, to są nim ludzie, którzy wydali rozkaz jego zabicia. Mężczyźni, którzy zrobią wszystko, aby zatrzeć ślady swoich zbrodni wojennych. Mężczyźni, którzy nie doceniają swojego przeciwnika.

Cytat

Komandos (o Punisherze): "This son of a bitch is twice our age an' he damn near took us all down. I mean I know he's good, but--"
Pułkownik Howe: "He never goes off-duty, is the difference."

Streszczenie

Cmentarz Św. Krzyża. Pułkownik Howe nie zwracając uwagi na nawołującego go przez radio porucznika Gellera dociera na cmentarz gdzie oddział Delta osaczył Punishera. Ten stoi obok pomnika obłożonego materiałami wybuchowymi. Howe pyta go czego żąda.

Tymczasowa kryjówka oddziału Delta. Geller informuje swojego przełożonego, generała Perino, iż nie może skontaktować się z Howe'm. Perino wraca do pozostałych siedmiu siedzących w barze generałów. Zapytany czy coś się dzieje i czy to z Gellerem rozmawiał odpowiada, że nie.

Castle pokazując pułkownikowi akta, które dostał od Nicka Fury'ego [The Punisher (MAX) #55 - Don David] wyjaśnia, że ludzie którzy chcą go zabić nie są jak żołnierze, raczej jak kierownicy w firmie. Przed Howem i jego oddziałem Delta wynajęli zbira imieniem Barracuda [The Punisher (MAX) #50-54 - Don David]. W przeciwieństwie do niego z nimi jednak nie chce walczyć. Radzi by odeszli i przestali marnować swój i jego czas. Howe zwraca uwagę, że nie potwierdził ani, iż są oddziałem Delta ani, że to właśnie ci generałowie wydali im rozkazy. Każe Frankowi się poddać. Cokolwiek powie nie odpuszczą mu. Punisher pyta czy Martin Vanheim [członek oddziału Delta, który pomagał Frankowi w The Punisher (MAX) #14-18 - Don David] był jednym z nich. Słysząc to nazwisko i Howe i porucznik Wood ożywiają się. Castle zauważa, że Vanheim tak samo jak oni wierzył ślepo w powinność wypełniania rozkazów bez względu na wszystko. Był gotów zabić nawet sześcioletnią dziewczynkę. Następnie Punisher pyta czy ich przełożeni wspominali coś o jakiejś taśmie. Otóż, w jego posiadaniu znajduje się nagranie na którym niejaki Rawlins wyjawia wszystkie brudne sekrety generałów w związku z Operacją Barbarossa [nagrał je w The Punisher (MAX) #24 - Don David]. Pułkownik mimo wyraźnego zmieszania nadal radzi mu by się poddał. Obiecuje, że bezpiecznie oddadzą go w ręce władz. Frank jest pewien, że jeśli nie oni to ktoś inny go wykończy. Nie zależy mu czy umrze czy nie, ale generałowie muszą zostać ukarani. Następnie odmawia propozycji Howe'a, który chce by przekazał mu taśmę, oferując mu w zamian tylko kopie. Ten również nie chce ustąpić. Castle ma dość rozmów, więc detonuje ładunki.

Michael Goodwin zilustrował swoją książkę "Valley Forge, Valley Forge: The Slaughter Of A U.S. Marine Garrison And The Birth Of The Punisher" zdjęciami z własnej prywatnej kolekcji. Przedstawiają one kolejno: widok bazy Valley Forge z lecącego Huey'a, zdjęcie z dzieciństwa na którym bawi się ze swoim bratem Stevie'em, Stevie'go w Valley Forge odliczającego dni do powrotu z Wietnamu, kapitana Franka Castle'a na tle swojego oddziału, dwa Huey'e w kiepskim, typowym dla Valley Forge stanie oraz Stevie'ego i Angela stojących obok znaku ostrzegającego przed snajperami. Ponadto są tam jeszcze zdjęcia Johna Chadwicka przy swoim czołgu, Angela na sześć miesięcy przed poborem, jednej z baz w trakcie ataku sił wroga, ataku napalmem oraz Billa Torrance'a wsiadającego do helikoptera. Ostatnie zdjęcie przedstawia bazę tak jak wygląda dzisiaj. Szczyt wzgórza jest kompletnie pokryty roślinnością z której wystają tylko szczątki zestrzelonego Huey'a[ostatnie dni bazy Valley Forge, Stevie Goodwina oraz Angela przedstawione są w mini-serii The Punisher: Born – Don David].

Gdy Punisher detonuje ładunki okazuje się, że są one wypełnione tylko gazem łzawiącym. Frank daje w gębę jednemu z zakładających maski gazowe żołnierzy i rzuca się do ucieczki. Niestety obrywa od innego serią w nogę. Udaje mu się jednak schować za nagrobkami. Komandosi zbliżają się, więc Castle rzuca w ich stronę granat. Zanim są oni w stanie zauważyć, iż nie wyjął zawleczki ten jest już przy nich. Konkretnie obija trzech z nich, ale czwarty trafia go w kark paralizatorem. Niespodziewanie, nawet po dwukrotnym porażeniu Punisher jest w stanie podnieść się na nogi i obalić na ziemię kolejnego komandosa. Trzecia dawka prądu w końcu pozbawia go przytomności.

Kryjówka oddziału Delta. Komandosi opatrują rany, a Howe dzwoni do Perino. Ten od razu zaczyna go ochrzaniać. Zatyka go dopiero gdy pułkownik oznajmia, że schwytali Punishera. Generał dopytuje się o taśmę. Gdy Howe wyjaśnia, iż jeszcze jej nie mają, Perino wybucha gniewem i przeklinając rzuca w jego kierunku rasistowską uwagę. Pułkownik grobowym tonem prosi by przełożony powtórzył to co powiedział. Ten uspokaja się po krótkiej chwili i tłumaczy, że cała sprawa jest dla niego niesłychanie ważna. Howe kończy rozmowę oznajmiając, iż przesłuchają Castle'a i dowiedzą się gdzie ukrył nagranie. Następnie w milczeniu wchodzi do celi w której uwięziony jest Frank. Wyznaje mu, że sprawdziło się to co wcześniej powiedział. Głównym celem generałów jest taśma, a nie on sam. Howe wie, że Punisher nikomu nie ufa, a nagranie jest jego jedyną szansą. Pułkownik sam był w Wietnamie trzykrotnie, wie co to znaczy być żołnierzem, a żołnierskie dane słowo coś znaczy. Dlatego teraz prosi Franka, jako żołnierz żołnierza, by mu zaufał.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #58 The Punisher (MAX) #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.