Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #26

The Punisher (MAX) #26

The Punisher (MAX) #26

"The Slavers" - part 2

Postacie
Streszczenie

Viorica, która właśnie przebywa z Frankiem w jego kryjówce, opowiada mu swoją historię. Kiedy miała piętnaście lat, została porwana ze swojej wioski i wywieziona do stolicy kraju - Kiszyniowa. Przez dobę czterech mężczyzn gwałciło ją i biło. Kiedy skończyli oznajmili jej, że teraz ma iść do pracy. Każdej nocy musiała obsłużyć dwudziestu klientów. A i tak czwórka mężczyzn co noc zabawiała się z nią.

Frank chce dowiedzieć się, czy to była ich inicjatywa, czy też byli częścią większej grupy. Viorica mówi, ze słyszała o innych miejscach, innych dziewczynach. W końcu uciekła i wróciła do wioski, ale tam przeżyła rozczarowanie, bo jej rodzina wyrzekła się jej. Wtedy też dziewczyna dowiedziała się, że jest w ciąży. Czwórka mężczyzn znalazła ją w wiosce. Ukarali ją biciem. Niemal skatowali na śmierć. Uratowało ją tylko to, że jeden z bandziorów przypomniał reszcie, że niedługo przyjedzie stary. Stary nie mieszka w Mołdawii, ale przyleci ze Stanów. Wybierze sobie w kraju kilka dziewczyn, które weźmie ze sobą do USA. Kiedy rany Vioricy zagoiły się, mężczyźni zaprowadzili ją do starego. Na samo jego wspomnienie dziewczyna przestaje mówić.

Stary mężczyzna rozmawia z czarnoskórym zbirem przywiązanym do krzesła w piwnicy jakiegoś budynku. Razem ze starym są jego ludzie i Cristu. Stary mężczyzna mówi więźniowi, że widział, jak sprzedają narkotyki na ich ulicach. Opryszek stawia się i przeklina swoich oprawców. Mężczyzna podchodzi do więźnia i z uśmiechem na ustach wydłubuje mu oczy. Cristu odwraca wzrok. Na koniec stary skręca więźniowi kark.

Cristu nie jest zadowolony. Przypomina ojcu o wspaniałym wynalazku - broni. Starzec wie jednak, że syn nie aprobuje jego obecności. Cristu potwierdza. Mówi ojcu, że pracuje i dba o jego interesy, tak żeby ten mógł się cieszyć jej owocami. Przypomina rodzicielowi, że od czarnej roboty ma ludzi.

Stary nie słucha syna. Bierze broń od swojego żołnierza i mówi, że idzie do reszty Murzynów. Cristu przypomina mu o zasadach - zabijają jednego członka gangu, resztę puszczają wolno, żeby mogli opowiedzieć, co im się przydarzyło. Stary nazywa jednak syna starą babą. Otwiera drzwi, za którymi jest grupka czarnoskórych bandziorów i otwiera ogień, zabijając ich wszystkich.

Cristu wychodzi na zewnątrz pomieszczenia. Dzwoni do Very. Mówi jej o zachowaniu ojca, myśli, że będzie musiał go zabić.

Kryjówka Punishera. Viorica kontynuuje opowieść. Mówi, że stary ma syna, Cristu. Syn nie angażuje się w nic emocjonalnie - jest biznesmenem i tak traktuje wszystko. Za to stary, dziewczyna nie zna jego imienia, jest diabłem wcielonym. Lubi to, co robi. Viorica opowiada, że stary kupił ją i dwie inne dziewczyny i przywiózł do Ameryki. Znów zaczęła pracować. Ale najpierw urodziła córeczkę - Annę. Zabrano ją jej, ale raz w tygodniu Viorica mogła z nią pobyć. Dziewczyna mówi Frankowi, że w Brooklynie jest klub, do którego przywożeni są klienci z innych miejsc, np. z klubu Pavli. Przypominając sobie o nim, pyta się Punishera, czy zabił go wczoraj. Gdy ten potwierdza, Viorica dziękuje mu. Przerwana opowieść trwa dalej. Klubem zarządza kobieta, która jest ważna dla Cristu. Też traktuje wszystko jak biznesmen, ale jest do tego okrutna. Viorica mówi, że to był jej pomysł, żeby ją ukarać. Dziewczyna dodaje, że tydzień wcześniej jedna z koleżanek wróciła z numerem do pracownicy socjalnej. Kiedy przyszło kolejne widzenie z córką, korzystając z nieuwagi pilnujących, Viorica uciekła. Pracownica socjalna zaopiekowała się nią. Wynajęła jej pokój w motelu. Ale opiekunka - Vera - znalazła numer do urzędniczki. Ta trzymała wszystkie dane na komputerze i w ten sposób ludzie Very znaleźli pokój motelowy. W tym czasie kobieta była z Vioricą na zakupach. Gdy wróciły, chłopak pracownicy socjalnej, który miał opiekować się Anną, leżał martwy, a po dziecku nie było śladu. Wczoraj na skrzynkę pocztową urzędniczki przyszedł e-mail - zdjęcie martwej Anny.

Viorica opowiadając na przemian jest pełna gniewu i żalu.

Po zobaczeniu zdjęcia dziewczyna ukradła pracownicy pistolet, znalazła w książce telefonicznej adres klubu Pavla i niewiele myśląc poszła tam. Frank resztę historii zna. Viorica dodaje, że, gdy była mała, Ameryka jawiła się jej jako raj, na miejscu okazało się, że prawdziwszym określeniem będzie słowo „koszmar”.

Castle przysłuchuje się wszystkiemu ze śmiertelnie poważną miną.

Komisariat. Kapitan dostarcza posterunkowym Russowi i Miller akcesoria, dzięki którym ich obrażenia będą wyglądać na bardziej poważne. Policjanci chcąc, nie chcąc ubierają dostarczone im kołnierze ortopedyczne, gipsy i kule.

Chwilę później kapitan wydaje oświadczenie. Informuje zgromadzone media o incydencie, który wydarzył się poprzedniej nocy - Punisher rozbroił i poturbował dwójkę policjantów.

Słysząc to Marcie szepcze do partnera, że kapitan zrobił z nich łamagi, które pozwoliły się rozbroić.

Kapitan mówi, że Punisher tym czynem pokazał w końcu swoje prawdziwe oblicze. Czas, w którym departament ignorował poczynania tego uzbrojonego bandyty z pokręconym poczuciem sprawiedliwości dobiegły końca. Zostanie zatrzymany.

Słysząc to, Westin uśmiecha się.

W tym czasie Miller szepcze do Russa mówiąc, że to była jego wina, gdyby jej nie przygniótł, ona nie dałaby się rozbroić. Parker odcina się, że kobieta powinna się cieszyć, bo głównym ciężarem, który przygwoździł ją do ziemi, był jego penis. Marcie zaczyna się głośno śmiać, czym zwraca na siebie uwagę dziennikarzy i kapitana.

Frank umieścił Vioricę w motelu. Potem poszedł do klubu Pavla i zabił każdego, kto próbował wyciągnąć broń. Znalazł też następcę Pavla, którego zmusił do wyjawienia lokalizacji domu, w którym przetrzymywane są kobiety. Tu zaczął się problem dla Punishera, bowiem opcja strzelaniny w miejscu pełnym cywilów nie wchodziła w grę. Castle musiał wymyślić plan działania.

Frank ogląda dom. Atak nie wchodzi w grę, okna i drzwi są zabezpieczone. Nagle pojawiają się klienci. Frank ma już plan.

Pół godziny później dwójka mężczyzn wychodzi z domu i wsiada do samochodu. Za kierownicą siedzi Frank. Wywozi ich w odludne miejsce. Wysiada, wyciąga broń i ma zamiar przekonać ich, by razem wrócili do burdelu, gdy nagle pojawia się patrol policji. Castle wie, że ma pecha, ale nie ma zamiaru walczyć. Ucieka, przeskakując ogrodzenie zabezpieczające tory. Goniący go policjant wywraca się. Castle wraca do niego i mówi mu, że według tego, co mówi prasa, powinien go poturbować, skoro jednak tego nie robi, to może plotki nie są prawdziwe. Chwilę później odchodzi, a gliniarz nie może uwierzyć własnemu szczęściu.

Frank wie, że burdel opustoszeje w ciągu godziny. Musi znaleźć inne dojście do Cristu.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.