Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #25

The Punisher (MAX) #25

The Punisher (MAX) #25

"The Slavers" - part 1

Postacie
Cytat

Price: "Hi, my name is Tommy Price and I am a fan of the Punisher."

Streszczenie

Noc. Deszczowa pogoda. Samotna kobieta ostrzeliwuje wysiadających z limuzyny mężczyzn. Całe zajście z pobliskiego dachu obserwuje Punisher. Miał zabić jednego z nich - Antony'ego Pavla. Kobieta ucieka, ranny Pavel każe ją złapać. W pogoni za dziewczyną rusza czterech zbirów. Frank widzi, że kobieta wbiega do alejki obok domu, na którym się znajduje. Wie, że uliczka jest ślepa, widzi także, że żaden z mężczyzn nie wyciągnął broni. Dlatego spokojnie postanawia wypełnić misję, celnym strzałem zabija Pavla.

Radiowóz. Dwójka policjantów toczy sprzeczkę. Russ ma żal do partnerki, że ta śmiała się z żartu o nim, który ktoś opowiedział na komisariacie, a jak wie, nie jest mu łatwo w policji - jest czarny i jest gejem. Miller przeprasza partnera z całych sił. Rozmowę kończy wezwanie do strzelaniny.

Frank powoli schodzi schodami przeciwpożarowymi, na dole w alejce czwórka mężczyzn przymierza się do zgwałcenia kobiety. Do akcji wkracza Frank. Mężczyźni próbują wyciągnąć broń, jednak nie mają żadnych szans. Po chwili alejkę przyozdabiają cztery trupy. Frank wie, że kobieta nie jest zabójczynią, widać było, że nie potrafi się sprawnie posługiwać bronią, dlatego postanawia zostawić ją w spokoju. Chce odejść, ale wtedy kobieta, jak się okazuje Mołdawianka, mówi, że wie kim on jest i że oni zabili jej dziecko. Zabójcami nie była żadna z osób, które zabił tego wieczora Frank.

Nagle w alejce zjawia się patrol policji. Policjanci wykrzykują, żeby rzucić broń i odwrócić się do nich. Frank spełnia polecenie. Russ widząc przed sobą Punishera, którego rozpoznaje po symbolu, zamiera. Castle zabiera mu broń i rzuca nim w Miller, po czym zabiera broń policjantce. Odchodzi mówiąc kobiecie, że jeśli chce, może iść z nim.

Jakiś czas później. Kobieta i mężczyzna rozmawiają o śmierci Pavla, który najwyraźniej był ich podwładnym. Cristu nie chce, aby o incydencie dowiedział się jego ojciec. Woli załatwić sprawę ostrożnie i po cichu. Vera głośno zastanawia się, że Punisher zabił Pavla nie wiedząc, że ten był kimś innym niż dilerem. Dlatego nie będzie drążył już jego tematu. Niestety policjanci zeznali, że na miejscu była jeszcze jakaś kobieta. Przez tę wiadomość nie mogą ryzykować. Cristu musi wykonać telefon.

W komisariacie policjant odbiera instrukcje przez telefon, Cristu chce, aby ten znalazł sposób na zajęcie czymś Punishera.

Punisher zabrał kobietę do swojej kryjówki, dziewczyna jest nieprzytomna, zemdlała zaraz po wejściu do samochodu. Castle położył ją w łóżku i był świadkiem koszmarów, jakie dręczyły dziewczynę. Frank znalazł dla niej czas, siedział przy niej i trzymał ją za rękę.

Komisariat. Westin, policjant, który rozmawiał z Cristu, wchodzi do biura kapitana. Próbuje go namówić, aby policja nie popuściła Punisherowi ataku na funkcjonariuszy. Próbuje grać na jego poczuciu sprawiedliwości. Price jednak deklaruje się jako fan Punishera i wie, że ten nie robi krzywdy policjantom. Wtedy Westin próbuje uderzyć z innej strony - zadaje pytanie - co stanie się z człowiekiem odpowiedzialnym za schwytanie Punishera, jego kariera nabrałaby rozpędu. Te słowa trafiają na podatny grunt. Po chwili detektyw ma już gotowy plan działania, chce zacząć od zwołania konferencji prasowej i wprowadzenia zasady zero tolerancji w stosunku do "pogromcy". Kapitan przystaje na propozycję detektywa. Pyta się go także, co on będzie miał z tego, Westin odpowiada, że jako dobry policjant ma po prostu dość działalności Punishera i czuje się w obowiązku coś z tym zrobić.

Kryjówka Castle'a. Okazuje się, że kobieta ma na imię Viorica. Opowiada Frankowi swoją historię. Po jej usłyszeniu Frank wie, że dużo ludzi będzie musiało zapłacić za swoje grzechy.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.