Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #9

Amazing Spider-Girl #9

Postacie
Zapowiedź

Natykając się na bliską fiasku misję S.H.I.E.L.D. Spider-Girl nieumyślnie uwalnia najbardziej zabójczego wroga, któremu Spider-Man kiedykolwiek musiał stawić czoło - Carnage'a!

Cytat

Spider-Girl: “If you cooperate I’ll only slap you once. Otherwise, I’ll go all Tarantino on your butts.”

Streszczenie

Maria Hill spotyka się z Arthurem Weadonem w jego tymczasowej bazie - w nieczynnym parku rozrywki. Tam ma okazję obserwować trening jego obecnego zespołu superprzestępców, którzy poprzez misje dla S.H.I.E.L.D. chcą skrócic swoje wyroki. Obecny skład to supersilny Earthshaper, rozciągliwy Mr. Abnormal, miotający energią Killerwatt oraz niesamowicie sprawny Kaine. Na Hill nie robi to wrażenia, ale ma rozkaz zlecić grupie transport obiektu o kryptonimie Specimen 297. Gdy odchodzi, Arthur pyta się Kaine’a, czy zespół jest gotowy. Ten nie jest tego pewien, dlatego proponuje, aby ktoś z zewnątrz miał na wszystko oko. Weadon ma nadzieję, że nie myślą o tej samej osobie.

 

May dociera w swoim stylu do szkoły, aby po szybkim przebraniu się na dachu wmieszać w tłum uczniów. Natyka się szybko na Davidę, Heather i Courtney, które mają jakiś problem. Jak się okazuje, chodzi o Moose’a - chłopaka Courtney, który zerwał z nią kontakt od czasu przeprowadzki. Dziewczyna dowiedziała się, że przyjechał do Nowego Yorku - razem ze swoim chorym na raka ojcem na badania. Courtney zamiar zapytać go, czy ma rozumieć, że z nią zerwał. Davida próbuje ją od tego odwieść, ale bezskutecznie.

 

Kaine spotyka się z Darkdevilem. Wyjaśnia mu, że jego grupa ma przewieźć do ośrodka naukowego S.H.I.E.L.D. tak zwany Specimen 297 - broń biologiczną, która może mieć też właściwości lecznicze. Ponieważ jadą przez środek miasta, chce, aby bohater pilnował ich pleców. Darkdevil zauważa, że ich trasa biegnie przez okolice Spider-Girl. Kaine zamierza jednak trzymać ją jak najdalej od obiektu.

 

May i Jimmy próbują wyciągnąć od najlepszego przyjaciela Moose’a, skąd Courtney dowiedziała się o jego powrocie, ale ten zarzeka się, że nie ma z tym nic wspólnego.

 

Dom Parkerów. Peter pyta się Mary Jane, czy poważnie zmieniła swoje nastawienie względem superbohaterstwa May. Ta przyznaje, że zawsze będzie się o nią martwić, ale chce się z tym pogodzić. Nagle dzwoni telefon - to pan Slattery, który chce potwierdzić, że jego wcześniejsza propozycja była całkowicie poważna. Jeżeli Mary Jane chce, może podjąć pracę w Midtown High.

 

Grupa Kaine’a ładuje kontener z obiektem do samochodu i odjeżdża otoczona kordonem wojskowych samochodów. Z góry śledzi ich Darkdevil, zastanawiając się, czemu S.H.I.E.L.D. nie przydzieliło obiektowi własnej ochrony.

 

Szkoła. Simone złośliwie informuje May, że ma zamiar donieść na jej przyjaciółkę - Courtney najwidoczniej uciekła z lekcji. Zaskoczona tym May nie zauważa nawet Wesa, który pyta, czy wszystko gra - dziewczyna wygląda, jakby cały świat zwalił jej się na głowę. Gdy ta wychodzi z zamyślenia, Gene przegania Wesa i sam pyta, czy z May wszystko w porządku, kradnąc tekst Collinsa.

 

Centrum medyczne. Zapłakana Courtney widzi, jak w jednej z sal jej chłopak siedzi z jakąś dziewczyną przy łóżku podłączonego do aparatury medycznej mężczyzny. Płacząc, zaczyna uciekać akurat w chwili, gdy zauważa ją zdziwiony Moose.

 

Earthshaker pyta, czemu Kaine nie próbował nigdy wyrwać się z grupy Weadona. Ten odpowiada, że lubi pracować dla tych dobrych. Poza tym ostatniego, który zdezerterował, Weadon dopadł i wysłał na intensywną terapię. Kordon mija May, która kieruje się do centrum medycznego, by pogadać z Courtney. Nagle pajęczy zmysł wyczuwa zagrożenie. I to spod ziemi. Tymczasem w kanałach silnie uzbrojona grupa szykuje się do ataku na konwój.

 

Nagle w dwa wozy wojskowe uderza rozpędzona ciężarówka. Zaraz potem wybuch rozsadza tylne drzwi, obezwładniając Mr. Abnormala i Killerwatta, a granaty dymne spowijają furgonetkę dymem. Kaine, Earthshaker i wspierający ich Darkdevil walczą z oddziałem napastników. Tymczasem druga grupa atakujących wyskakuje z kanałów, przenosi Specimen 297 do mniejszego pojemnika i ucieka. Abnormal udaje się w pogoń, ale zostaje porażony urządzeniem, które sprawia mu wielki ból. Killerwatt chce kontynuować pościg, ale tunel przed nim zostaje zawalony. Złodzieje nie mogą jednak odpocząć, gdyż w kanałach atakuje ich Spider-Girl. W czasie walki przejmuje ona pojemnik, a gdy zaczynają do niej strzelać, wyrzuca go, aby rozproszyć ich uwagę. Liderka grupy każe reszcie najpierw zająć się napastniczką. Gdy pojemnik wpada do wody, pajęczy zmysł May szaleje, co wykorzystują przeciwnicy. Szybko jednak zostają powaleni. Przywódczyni grupy prosi, aby Spider-Girl przerwała walkę. Przedstawia się jako agentka Cotessa Valentina Allegra De Fontaine i twierdzi, że superbohaterka właśnie przerwała tajną akcję S.H.I.E.L.D. Nagle jeden z jej ludzi znajduje pojemnik ze Specimen 297. Ku przerażeniu agentki, jest on pusty. Spider-Girl pyta, o co tu chodzi i co było w pojemniku. W odpowiedzi słyszy, że żywa broń masowego rażenia - i jedno z największych zagrożeń dla życia na Ziemi.

 

Gdzie indziej dziwna czerwona maź wypełza ze ścieków i przykleja się do ciała przechodzącego chłopaka w koszulce z logo Midtown High. Zaczyna pokrywać całe jego ciało. Gdy kończy, w miejscu ucznia stoi Carnage!

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #9 Amazing Spider-Girl #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.