Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #23

The Punisher (MAX) #23

The Punisher (MAX) #23

"Up Is Down And Black Is White" - part 5

Postacie
Cytat

Rawlins: "Why the fuck ain't I dead?"
O'Brien: "Wanted to see if you'd be any use to me. I'm a penniless fugitive, I thought maybe you could help with that. Then you're dead. You want to buy yourself an extra minute or two, you can tell him why you were all set to ventilate his skull tonight..."
Rawlins: "Oh what, or else you're gonna torture me? The fuckin' Colombians got me in ninety-two, an' now some pissant psycho an' the bukake queen of Kabul are gonna make me talk?"

Streszczenie

Frank obrywa od Teresy z shotguna z bliskiej odległości. Kamizelka ratuje mu życie, ale impet strzału zwala go z nóg. O'Brien osłania go, strzelając z dachu. Nie może jednak tego już dłużej robić. Zrzuca nieprzytomnego Rawlinsa do kontenera i sama schodzi do czekającego w zaułku Rotha. Tymczasem Teresa obejmując rannego Cavellę namawia jego ludzi, by wyszli zza osłony i wykończyli Punishera. W końcu jeden z nich zbiera się na odwagę i wychodzi. Ogłuszony Castle nie jest w stanie wyciągnąć broni. Na szczęście zbliżającego się gangstera potrąca samochód. To Roth i O'Brien przybyli z odsieczą. Frank z trudem wczołguje się do środka. Gdy samochód odjeżdża, Nicky odzyskuje przytomność. Prosi, by Tessie szybko zabrała go do jego auta.

Punisher zastanawia się, kim są jego wybawcy i dlaczego go uratowali. Gdy O'Brien przedstawia się, Castle przypomina sobie, że już kiedyś się spotkali [The Punisher (MAX) #5 – Don David]. Kobieta wyjaśnia, iż nie pracuje dalej dla rządu. W przeciwieństwie do jej byłego męża, który próbował go zastrzelić, a którego trzymają teraz w bagażniku.

Samochód Rotha jest śledzony przez Teresę i Cavellę. Mężczyźnie dokucza rana. Pocisk przebił się nawet przez kamizelkę. Dzięki temu teraz jest jeszcze bardziej żądny krwi.

Rawlins odzyskuje przytomność przywiązany do krzesła w kuchni mieszkania Rotha. O'Brien tłumaczy, iż przydałaby jej się pomoc kogoś, kto ma takie kontakty, jak on. Przy okazji mógłby wytłumaczyć, dlaczego chciał zabić Franka. To może mu kupić parę dodatkowych minut życia. Rawlins zaczyna się śmiać. Nic im nie powie i nie boi się tortur. Kpi ze swojej byłej żony, nawiązując do tego, co stało się w Kabulu. Kobieta ewidentnie zdenerwowana wychodzi, rzucając, że jeśli tu zostanie, zaraz go zabije. Zaczepia ją Roth, pytając czy to jeszcze długo potrwa. Kathryn chwytając za butelkę whisky odpowiada, iż jeszcze tylko chwila i zniknie z jego życia na zawsze. Tymczasem Rawlins i Punisher zostają sam na sam.

Wnętrze samochodu zaparkowanego przed domem Rotha. Cavella postanawia zaczekać na posiłki zanim wkroczą do akcji, chociaż Teresa namawia go, żeby uderzyć już teraz.

Jakiś czas później. Castle wychodzi z kuchni i zdaje relację z przesłuchania Rawlinsa. Wynajęli go generałowie, którym swego czasu Punisher pokrzyżował plany [The Punisher (MAX) #13-18 - Don David]. O'Brien zastanawia się, czy ma zamiar zemścić się na wojskowych. Frank odpowiada, że na razie jego priorytetem jest Cavella. Roth wpada na pomysł, aby nagrać zeznania Rawlinsa. Wyciągając od niego brudne sekrety na temat tajnych misji, będą mieli materiał, którym będą mogli szantażować generałów. Pomysł podoba się O'Brien, dzięki pomocy wojskowych oficjeli mogłaby również zostać oczyszczona z ciążących na niej zarzutów. Castle jest sceptyczny, do końca nie ufa swoim towarzyszom. Gdy Roth wychodzi dokupić więcej whisky, Kathryn zwraca uwagę na ranę postrzałową na ramieniu Franka. Kobieta pomaga mu ją opatrzyć. Po wszystkim pyta, czy Castle ma ochotę iść do łóżka. Ten zgadza się.

Nicky i Tessie czekają na posiłki. Kobieta postanawia rzucić okiem na ranę towarzysza. Zbliża się i zaczyna go obmacywać oraz lizać po twarzy. Obrzydzony Cavella przeklinając brutalnie ją odpycha.

O'Brien i Frank leżą na łóżku. Kobieta zastanawia się, jak zmusił Rawlinsa do mówienia. Punisher chłodno tłumaczy, iż wydłubał mu oko. Następnie sam pyta ją, dlaczego mu pomogła. Kathryn wyjaśnia, że myślała o nim przez te wszystkie lata. Oprócz fizycznego pociągu czuła też, że wszystko co spotkało Castle'a, włącznie z operacją, której była częścią, było niewłaściwe. Gdy zobaczyła go idącego prosto na śmierć, musiała zadziałać. Nie chciała, żeby tak marnie zginął. O'Brien dziwi się sama sobie. Po tylu latach mokrej roboty ciągle myśli o ludziach w kategoriach „dobrzy i źli”. Na dodatek ma zawsze słabość do nieodpowiednich mężczyzn. Gdy Frank proponuje, żeby nie gadała głupot, Kat kładzie się na nim i mówi, by sobie za bardzo nie pochlebiał. Następnie go całuje.

Nicky odbiera telefon od swoich ludzi. Za bardzo się boją, by zadrzeć znowu z Punisherem. Zdenerwowany mężczyzna postanawia porozmawiać z nimi osobiście. Każe Teresie pilnować budynku i wychodzi. Kobieta nie jest zadowolona.

Mieszkanie Rotha. Czas mija. Torturowany Rawlins śpi w kuchni. William układa pasjansa przy butelce whisky. Castle i O'Brien śpią razem w sypialni. Nad nimi stoi Teresa z nożem.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.