Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #21

The Punisher (MAX) #21

The Punisher (MAX) #21

"Up Is Down And Black Is White" - part 3

Postacie
Cytat

Roth: "How'd you find me...?"
O'Brien: "That little thank-you note you sent me for saving your life. You put your address at the top of it."
Roth: "Oh, Christ. You mean the letter I sent asking if you still had my balls, don't you? I...I went a bit funny for a while... I was sending those letters to everyone, I even took out ads in the papers..."
O'Brien: "I gave the cup with the balls in it to the nurse at the e.r.. Figured they could sew them back on, or something."
Roth: "You can't sew balls back on, O'Brien--!"
O'Brien: "How would I know? The only thing I know about balls is how to bust them."

Streszczenie

Punisher wchodzi do swojej zbrojowni. Potrzebuje broni, dużo więcej, niż zwykle.

Mieszkanie Williama Rotha w New Jersey. Zbiegła z więzienia O'Brien dobija się do drzwi swojego dawnego współpracownika [pracowali razem dla Bethella w The Punisher (MAX) #1-6 – Don David]. Mężczyzna w końcu ją wpuszcza. Kathryn wyjaśnia, iż została wrobiona w zabójstwo strażniczki i pozostała jej tylko ucieczka. Liczy, że Roth ze swoimi umiejętnościami pomoże jej wydostać się z kraju. Spojrzenie kobiety przypadkiem ląduje na leżącej na stoliku gazecie. Na pierwszej stronie jest artykuł o zbezczeszczeniu grobu rodziny Castle'a.

Klub Volga. Bez słów Punisher wbija jednemu z bramkarzy nóż. Drugiemu rzuca tylko nazwisko "Kaganovitch". Gdy ten błyskawicznie podaje lokalizację poszukiwanego, Frank podrzyna mu gardło. Następnie wchodzi do klubu z karabinem w ręku. Strzela w oświetlenie i każe wszystkim uciekać. Wszystkim oprócz mężczyzn w pokoju na zapleczu. Castle z żądzą mordu w oczach podnosi karabin.

Roth pracuje nad stworzeniem nowej tożsamości dla O'Brien. Ta ogląda w telewizji wiadomości, w których pokazywana jest scena zbezczeszczenia grobu przez Cavellę. Jest tym wszystkim totalnie oburzona i w końcu wyłącza telewizor. William grzebiąc w jej danych dowiedział się, że Rawlins, jeden z jej byłych mężów, jest w mieście. Kobieta słysząc to stwierdza, iż będzie potrzebować też broni.

Policjanci i sanitariusze przyglądają się rzezi, jakiej dokonał Castle w klubie Volga. Nawet jak na niego akcja była wyjątkowo brutalna. Poświęcił dużo czasu, by upewnić się, że wszyscy przestępcy nie żyją. Nagle jeden z sanitariuszy słyszy słaby jęk. Pod stertą trupów uchował się ledwo żywy gangster. Słabym głosem wyjaśnia, że Punisher darował mu życie, by przekazał im wiadomość. Mają ponownie pochować jego rodzinę. Jeden z policjantów radzi, by skontaktować się z komisarzem. W tym momencie inny funkcjonariusz wchodzi akurat z telefonem od niego. Oznajmia, iż Punisher uderzył ponownie.

Cavella ogląda wiadomości, w których jest mowa o kolejnej, trzeciej z rzędu akcji Castle'a przeciwko przestępczości zorganizowanej. W każdym przypadku jedna z ofiar zostawała przy życiu, by przekazać wiadomość. Punisher chce, by szczątki jego rodziny zostały ponownie pochowane. Rzecznik policji po pierwszym ataku stwierdził, że nie poddadzą się szantażowi, a szczątki są badane jako dowód w śledztwie. W chwili obecnej policja odmawia komentarza. Nicky jest z siebie bardzo zadowolony, chociaż podejrzewał, iż po tym wszystkim Frankowi odbije do reszty. On jednak metodycznie kontynuuje swoje dzieło, aż policja nie załatwi sprawy ponownego pochówku. Bez tego nie jest w stanie ruszyć w pościg za Cavellą. Jeden z Włochów przerywa wywód Nicky'ego oznajmiając, że ma gościa. Do pomieszczenia wchodzi Rawlins. Na jego widok Cavella jest ewidentnie zmieszany.

Castle atakuje kolejną melinę handlarzy narkotyków. Przy pomocy ciężkiego karabinu maszynowego systematycznie eliminuje przestępców. Nie mają najmniejszych szans w obliczu jego niepohamowanej wściekłości.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.