Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #20

The Punisher (MAX) #20

The Punisher (MAX) #20

"Up Is Down And Black Is White" - part 2

Postacie
  • * Nicky Cavella , Teresa Gazzera
  • * Tony Pizzo
  • * Joey Picardi, Gruby Mike, pozostali capo
    * (we wspomnieniach Nicky'ego): Johnny Cavella, ciotka Mo, Ronnie Gavigan, Jackie, Pittsy Gazzera, Ink, David Kai i jego synowie
Cytat

Nicky Cavella: "Fuck you, dad. An' fuck you, mom. Fuck you, Karen, you pointless bitch. Fuck you, uncle Jimmy. Fuck you, auntie Mo, you big fat fuckin' cunt. Fuck you, Kai, an' all your dead brats alongside you. Fuck you, Jackie. Fuck you, don Massimo Cesare, you pussy -- The Punisher did us all a favor when he blew your fuckin' old head off. Fuck you, Ink, an' fuck you, Pittsy. A lotta use you two pricks turned out to be. Fuck you, Castle. I ain't finished with you yet, not by a long way. And when I get to Heaven, I'll tell them fuck you too."

Streszczenie

Przeszłość. Ośmioletni Nicky Cavella wyprowadza swojego ojca w las za domem. Johnny nazywa syna diabłem. Nie może pojąć, jak był w stanie zabić swoją matkę i dwunastoletnią siostrę. Mężczyzna powinien był zabić go w dniu, gdy się urodził. Krzycząc przeklina go. Mały Nicky z uśmiechem na ustach strzela mu głowę.

Głos Teresy wyrywa Cavellę z zamyślenia. W pokoju obok szefowie włoskiej mafii obradują nad jego propozycją. Tessie podsłuchuje z uchem przy drzwiach i zdaje relację. Tony Pizzo i Gruby Mike chcą zgodzić się na układ. Joey Picardi uważa, że Cavella to psychol i nie chce z nim mieć do czynienia. Pozostali dwaj bossowie są jeszcze niezdecydowani. Teresa pyta, czy ma wykończyć Joey'a. Nicky uważa, iż nie pora na to. Chce, by capo podjęli decyzję sami z siebie. Są zdesperowani, na spotkaniu pojawili się bez obstawy, ponieważ nie ufają własnym ludziom. Jest tylko kwestią czasu, gdy przyjmą jego propozycję.

Jeden z żołnierzy Cavellów pociesza zapłakanego Nicky'ego. Pyta się chłopca, czy widział, kto zabił jego rodzinę. Ten odpowiada, że zrobił to wujek Jimmy. W tym momencie do domu wbiega otyła kobieta w towarzystwie dwóch goryli. Ciotka Mo przytula bratanka, a żołnierz zdaje raport z tego, co się stało. Kobieta błyskawicznie rozkazuje wykończyć swojego brata. Jeden z ochroniarzy protestuje mówiąc, iż może dzieciak się pomylił. Mo przerywa mu oznajmiając, że po śmierci Johnny'ego to ona rządzi rodziną. Gdy wszyscy żołnierze wychodzą, ciotka chwali Nicky'ego za doskonale odegraną rolę. Dzięki temu, co zrobili, każde z nich dostanie to, co im się prawowicie należy.

Ludzie Mo są niezadowoleni, że zabrała ze sobą Nicky'ego na spotkanie z nimi. Kobieta oznajmia, że mały musi się uczyć. W końcu po śmierci Johnny'ego i Jimmy'ego to on któregoś dnia będzie szefem.

Nastoletni Nicky i jego ciotka uprawiają seks. Otyła kobieta cały czas gada. Ma zamiar zrobić z chłopaka prawdziwego mężczyznę. Nicky ma łzy w oczach.

Mo i Nicky schodzą do piwnicy. Jest tam przerażony mężczyzna przywiązany do krzesła. Ciotka wyjaśnia, iż to Ronnie Gavigan, dłużnik Cavellów. Winien jest im dwadzieścia pięć tysięcy dolarów, a na dodatek wszem i wobec przechwalał się, że ma ten dług gdzieś. Jest on specjalnym prezentem urodzinowym dla Nicky'ego. Gdy Mo wychodzi, Irlandczyk przygląda się chłopakowi błagalnym wzrokiem. W oczach Nicky'ego nie ma litości.

Szybko wychodzący z pokoju obrad Joey nieomal trafia Teresę drzwiami. Oświadcza, że nigdy nie pozwoli, by Cavella został nowym szefem i przekona do swojego zdania także resztę. Następnie Picardi udaje się do toalety. Tessie podąża za nim. Bez wahania wbija sikającemu mężczyźnie nóż w plecy. Wynosi jego ciało przez okno i wkłada do bagażnika. Samochodu pozbywa się wpychając go do wody w dokach. Na koniec, jak gdyby nigdy nic, wraca z powrotem metrem.

Młody Nicky został w końcu mianowany żołnierzem. W ramach świętowania ciotka Mo zaciągnęła go po raz kolejny do łóżka. W pewnej chwili Cavella chwyta za poduszkę i dusi za jej pomocą otyłą kobietę.

Włoska kafejka na świeżym powietrzu. Szef Nicky'ego, Jackie, oznajmia, że mają problem z niejakim Davidem Kaiem. Cavella obiecuje się zająć sprawą. Pomogą mu w tym jego ludzie Pittsy i Ink. Jackie jest lekko zaniepokojony, wie, jaką kiepską opinię ma ten pierwszy. Dwukrotnie przypomina, iż Kai ma przeżyć, takie jest życzenie samego dona Cesare.

Zaplecze restauracji Kaia. David i jego dwaj synowie prowadzą negocjację z Nickym. Chińczyk zajada się chińszczyzną i w niewybrednych słowach wyznaje, co myśli o Włochach. Ten teren należy do niego i tak pozostanie. Ma tu całą armię i trzech synów, którzy będą jego następcami. Cavella z uśmiechem poprawia go, że ma dwóch synów. Najmłodszy nie dotarł dziś do domu ze szkoły. Trzy godziny temu ludzie Nicky'ego przygotowali z niego potrawkę, którą teraz zajada się Kai. W tym momencie do pomieszczenia wchodzą Ink i Pittsy, a Cavella w mgnieniu oka za pomocą spluwy zabija pozostałych synów Davida. Następnie on i jego ludzie odchodzą zadowoleni.

Cavella jest zaskoczony, gdy Jackie przekazuje mu złe nowiny. Jego działania doprowadziły do wojny z gangiem Kaia. W związku z tym don Cesare rozkazuje mu opuścić miasto i wyjechać ze swoimi ludźmi do Bostonu. Jackie pociesza go, że stary Cesare już długo nie pożyje i wtedy ściągną go z powrotem.

Teraźniejszość. Teresa oznajmia, iż capo zgodzili się na propozycję Nicky'ego. Ten rozkazuje jej ich na razie odprawić, porozmawia z nimi dopiero jutro. Zostaje sam na tarasie i wpatruje się w miasto nocą. Uśmiecha się i krótkim monologiem pełnym przekleństw podsumowuje to, co w życiu osiągnął i do czego zmierza [patrz cytat numeru – Don David].

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.