Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #19

The Punisher (MAX) #19

The Punisher (MAX) #19

"Up Is Down And Black Is White" - part 1

Postacie
Cytat

Nicky Cavella (rozkopując grób rodziny Punishera): "I know how to get you, you son of a bitch. I finally figured it out."

Streszczenie

Noc, cmentarz Greenwood, na którym pochowana jest rodzina Franka Castle'a. Nicky Cavella i jego człowiek w końcu odnajdują poszukiwany grób. Nicky każe swojemu towarzyszowi zacząć kopać, a sam kładzie latarkę na nagrobku i wyjmuje kamerę. Następnie również chwyta za łopatę mówiąc do siebie, że w końcu znalazł sposób, jak dopaść Punishera.

Więzienie dla kobiet. Kathryn O'Brien bierze prysznic. Od tyłu próbują zakraść się do niej trzy więźniarki. O'Brien szybko orientuje się w sytuacji i ciosem łokcia łamie nos jednej, drugą błyskawicznie trafiając w brzuch. Trzecia z kobiet wyciąga nóż. Kat blokuje jej cios i natychmiast kontratakuje precyzyjnym ciosem w gardło. Następnie wyjaśnia zwijającym się kobietom, że odrzuciła już za pierwszym razem ich lesbijską propozycję. Dla podkreślenia swoich słów kopie w głowę więźniarkę ze złamanym nosem. Dla niej te trzęsące całym więzieniem kobiety nie są wcale straszne. Strach ją podnieca, a im naprawdę wiele do tego brakuje. Gdy O'Brien wychodzi, kobieta ze złamanym nosem obiecuje się zemścić.

Kawiarnia gdzieś w Nowym Jorku. Generałowie, których rozkazy wykonywał Rawlins podczas operacji mającej na celu zdobycie wirusa Barbarossa [wydarzenia związane z tym wszystkim miały miejsce w The Punisher (MAX) #13-18 - Don David] mają dla niego kolejną robotę. Mężczyzna jest wściekły - myślał, że poprzednia misja będzie jego ostatnią. Teraz jednak generałowie pragną zemsty na ludziach, którzy przeszkodzili im w zdobyciu wirusa. Nie są w stanie dopaść Nicka Fury'ego. Zlecają więc Rawlinsowi zabicie drugiego człowieka odpowiedzialnego za ich porażkę, Franka Castle.

Punisher zmusił szefa gangu motocyklowego - Dużego Joe McClusckey'a - by obraził telefonicznie swojego wspólnika w handlu kokainą Horace'a Moore'a. Wściekły "Spoonie" i jego ludzie błyskawicznie zjawili się uzbrojeni pod barem Joe. Wpadli prosto w pułapkę Franka. Horace był jednym z pierwszych, którzy zostali zabici. Punisher metodycznie eliminuje jego ludzi. Jeden z nich ma na tyle oleju w głowie, by namówić niedobitki gangsterów do wspólnego ostrzału. Robią to jednak wyjątkowo niecelnie. Castle wychyla się zza osłony i wykańcza ich kolejnymi strzałami. Następnie podchodzi do rannego w brzuch przywódcy i strzelając mu prosto w głowę udowadnia, jak ważne jest precyzyjne celowanie.

Cavella spotyka się z nowymi przywódcami włoskiej mafii. Bez ceregieli mówi im, iż są żałosni. Żaden z nich nie byłby capo, gdyby nie rzeźnia pośród prawdziwych szefów, którą urządził Punisher rok temu [The Punisher (MAX) #1-2 – Don David]. Jeden z Włochów odgryzając się przypomina, że to Nicky i jego psychopatyczny przyjaciel Pittsy ostatnim razem wydali Castle'owi na pożarcie Larry'ego Barruccę i jego ekipę [The Punisher (MAX) #6 – Don David]. W tym momencie zza pleców Cavelli wyłania się paskudna, umięśniona baba. Przeklinając grozi mężczyźnie, który ośmielił się obrazić pamięć jej zmarłego brata. To Teresa – siostra Pittsy'ego. Nicky w końcu przechodzi do swojego planu. Aby odbudować swoje wpływy, muszą pozbyć się Punishera. Cavella obiecuje się tym zająć, gdy pożyczą mu swoich ludzi. W zamian po wszystkim mianują go nowym szefem. Mafiozi patrzą na niego jak osłupiali. Wyrażają po kolei swoje wątpliwości, a jeden przypomina, iż Nicky już raz zawiódł. Ten zgadza się, ale zwraca uwagę, że jest też jednym z nielicznych, który przeżył spotkanie z Frankiem. Nie dziwi się ich brakowi zaufania, w końcu wszyscy słyszeli o sprawie, przez którą został usunięty z rodziny. W każdym razie radzi im, by oglądali wiadomości o szóstej, a po nich rozważyli jego propozycję.

Cela O'Brien. Trzy więźniarki znowu zaczynają napastować Kat. Ta ze złamanym nosem atakuje ją nożem. O'Brien wyrywa jej broń i trafia ją głową. O dziwo kobieta zaczyna się śmiać i odchodzi wraz ze swoimi towarzyszkami. Kathryn zauważa, że nóż, który jej odebrała, jest zakrwawiony. Wychodzi z celi i zauważa w hollu martwą strażniczkę leżącą w kałuży krwi.

Podrzędna jadłodajnia gdzieś w Nowym Jorku. Wszyscy zgromadzeni oglądają wiadomości. Mowa jest o anonimowej taśmie wysłanej do wszystkich ważniejszych telewizji. Zawiera przerażające sceny nagrane przy grobie rodziny Franka Castle'a znanego jako Punisher. Pokazany zostaje fragment owej taśmy. Na nim Nicky Cavella podchodzi do wykopanych z grobu szkieletów i rozpina rozporek. Z uśmiechem na ustach zaczyna sikać prosto na szczątki. Z tyłu baru z obłędem w oczach w telewizor wpatruje się Punisher.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.