Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #5

Amazing Spider-Girl #5

Amazing Spider-Girl #5

„Whatever happened with the daughter of Spider-Man” - part 5

Postacie
Cytat

Mad Dog Rassitano: “Will all wanted felons with a bounty of $20,000 or more please form a line on my left?”

Streszczenie

Gelcan, szef ekipy filmowej Mad Doga, jest wniebowzięty tym, że będą mogli pokazać w programie, jak ich gwiazdor walczy razem ze Spider-Girl. Jednak - ku jego rozczarowaniu - gdy wchodzi do wozu filmowego, znajduje związanego siecią montażystę i wiadomość, że bohaterka wykasowała cały materiał z jej udziałem. Mad Dog przygląda się temu ze złośliwym uśmieszkiem.

Spider-Girl mknie na sieciach, aż dociera do szkoły. Szybko przebiera się na dachu i postanawia wykorzystać fakt, że zaczyna lekcje dopiero za godzinę, aby przygotować swoją wyborczą przemowę. Gdy kończy i idzie na lekcje, natyka się na Gene'a, który jest zły, że nie przyszła na randkę. May okłamuje go, mówiąc, że pracowała nad przemową. Nagle pojawia się Simone, która wyjawia rywalce, że Gene spędził wczorajszy wieczór w jej towarzystwie. Sam chłopak odchodzi, stwierdzając, że May powinna dać sobie spokój z tymi wyborami. DeSantos kpi, że Parker nie tylko przegra wybory, ale i straci chłopaka. Słyszy to Davida, która na nią naskakuje. Gdy Simone odchodzi, Kirby stara się podnieść May na duchu, przekonując ją, że nie mogą pozwolić, by ktoś taki jak DeSantos przewodniczył samorządowi.

Za pomocą wideofonu Black Tarantula omawia z Chesbro sytuację. Ponieważ nie chcą, żeby dane Fiska wpadły w ręce kogoś innego, w tym samym hotelu, w którym ukryła się Mona, rezyduje teraz oddział ich ludzi. Tarantula rozkazuje Chesbro rozpuścić plotkę, gdzie przebywa Carlo i z ich pomocą wyeliminować każdego, kto chwyci przynętę.

Midtown High. Jimmy namawia Heather, aby uczestniczyła w promocji jego komiksu - przebrana za Spider-Girl. Gdy później dziewczyna opowiada o tym May, wyjawia, że się zgodziła. Uznała, że skoro to tak ważne dla jej chłopaka, to może się poświęcić. A poza tym - kto nie chciałby być Spider-Girl?

W kanałach Hobgoblin wrzeszczy na Daniela. Uważa, że to on ponosi winę za klęskę zasadzki na Mad Doga. Po chwili dzwoni do niego Drasco, który informuje go, że Mona Carlo przebywa w hotelu Caprice. Nie zważając na uciekającego brata, Roderick każe Drasco spotkać się z kilkoma swoimi zbirami, którzy będą go osłaniać.

Pan Slattery informuje May i Simone, że zarówno one, jak i inni kandydaci mają po obiedzie czas na przygotowanie się do debaty i życzy im powodzenia. Simone oświadcza, że go nie potrzebuje i w paru słowach próbuje schlebić nauczycielowi. Gdy się oddala, Slattery stwierdza, że modli się, aby w końcu uczniowie wybrali kogoś, kto naprawdę jest zaangażowany w sprawy szkoły. Pyta May, czy jest taką osobą.

Gdy May wchodzi do toalety, Simone i jej koleżanka wpadają na pomysł oblania jej ciuchów wybielaczem. Ale gdy popleczniczka DeSantos udaje się dokonać sabotażu, odkrywa, że Parker zniknęła. Tymczasem May mknie na sieci jako Spider-Girl. Postanowiła wcześniej w wolnej chwili jeszcze raz przepytać Daniela Kingsleya, ale gdy dociera na miejsce, podsłuchuje, jak dzwoni on do Mad Doga. W zamian za odpowiednia kwotę Daniel wyjawia łowcy nagród, że Hobgoblin planuje dopaść Monę Carlo, która ukrywa się w hotelu Caprice. Słysząc to, bohaterka zaraz pędzi do hotelu.

Detektyw Drasco puka do mieszkania Mony i zabiera ją na komisariat. Na jego nieszczęście na korytarz zaraz wypada Chesbro ze swoimi ludźmi oraz zbiry Hobgoblina. Nim jednak dochodzi do strzelaniny, do budynku wpada Spider-Girl. Najpierw więzi w sieci większość ludzi Hobgoblina, po czym zaczyna okładać drugą grupę, przy okazji wymieniając z Chesbro kilka zdań na temat ich wspólnego znajomego [Black Tarantula i Chesbro kilka razy pomagali Spider-Girl, jeszcze w poprzedniej serii - Demo]. Przez wzgląd na stare czasy dziewczyna nie robi mu krzywdy, tylko unieruchamia, po czym zabiera Monę ekspresową drogą na dół - skacząc z poręczy! Niestety, właśnie w tej chwili odkrywa, że skończyła się jej sieć.

Tymczasem w szkole Davida i Courtney nigdzie nie mogą znaleźć May. Jakby tego było mało, pojawiają się jej rodzice.

Spadające dziewczyny ratuje przed upadkiem Mad Dog Rassitano za pomocą teleskopowych nóg Stilt-Mana. W kilku słowach wyjaśnia Spider-Girl, że nie ma do niej żalu za skasowanie jego nagrania, a do tego tym razem włączy kamerę dopiero wtedy, kiedy ona zniknie, za to wciąż liczy na autograf Spider-Mana. W związku z tym bohaterka decyduje się zabrać stąd Monę, a łowca nagród rozprawia się z resztą przestępców za pomocą rękawicy, którą kupił od Beetle’a. Spider-Girl podrzuca Monę policji, ale zatrzymuje dla siebie dysk Kingpina, po czym szybko pędzi do szkoły. Udaje jej się dotrzeć na czas i może zacząć swoją przemowę. Mówi, że nie zgadza się z tym, że samorząd uczniowski to żart albo konkurs popularności. Wierzy, że pod kierownictwem kogoś w pełni oddanego sprawie może on zapoczątkować wiele zmian na lepsze. Ale nie uważa się za taką osobę. Dlatego, ku zaskoczeniu wszystkich, rezygnuje na rzecz Davidy Kirby! May schodzi ze sceny, zastanawiając się, czy uczniowie klaszczą w geście poparcia, czy tylko cieszą się, że skończyła już mówić.

Wiadomość o decyzji dziewczyny dociera też do uszu Gene'a, który z radości przestaje niszczyć kolejny z plakatów wyborczych May.

Drasco dzwoni do Hobgoblina i przekazuje złe wieści: Spider-Girl przejęła dysk Kingpina. Kingsley nie jest jednak zły, bo wie, gdzie jej szukać. Spogląda jeszcze raz na gazetę z reklamą imprezy komiksowej z zapowiadanym udziałem Spider-Girl, po czym wybucha śmiechem.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.