Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #18

The Punisher (MAX) #18

The Punisher (MAX) #18

"Mother Russia" - part 6

Postacie
Cytat

Zakharov (o Punisherze): "That was no American. It was a Russian who was born there by mistake."

Streszczenie

Wszyscy współpracownicy Fury'ego mają do niego pretensje o to, że wysyłając Punishera do bazy rakietowej, ryzykuje losy całego świata.

Punisher i jego towarzysze są gotowi do drogi. Martin niszczy komputer, aby nikt nie zatrzymał odliczania, gdy ich nie będzie. Mężczyzna ma nadzieję, że Frank wie, co robi. Castle odpowiada, że robi to, czego nikt do tej pory nie próbował. Zakłada, że Rosjanie nie są głupi.

Podwładni Zakharova z przerażeniem oglądają na ekranach monitorów, jak wymierzona w Moskwę rakieta najpierw napełnia się paliwem, potem szykuje do startu. Semyon domaga się, aby jak najszybciej poinformować o tym stolicę Rosji. Nikolai jednak nie zezwala na żaden krok. Nawet gdy pocisk zostaje wystrzelony, generał zachowuje spokój, zapewniając, że ma wszystko pod kontrolą. Lugansky nie wytrzymuje. Wyrywa Yereminowi słuchawkę telefonu z ręki i oznajmia, że przejmuje dowodzenie. Zakharov wyciąga pistolet i zabija podwładnego. Silniki lecącej rakiety gasną i zaczyna ona swobodnie opadać, zmieniając się w nieszkodliwą kupę złomu. Vanheim uruchomił tylko procedurę próbnego startu. Nigdy nie było realnego zagrożenia dla Moskwy. Jedynie Nikolai był tego pewnien przez cały czas. Amerykanie nie rozpętają przecież trzeciej wojny światowej.

Tymczasem na wysokości dwu kilometrów drzwi spadającej rakiety otwierają się. Ze środka wyskakują na spadochronach Punisher, Vanheim i Galina. Wszyscy lądują bezpiecznie. Wicher porywa jednak cały sprzęt Martina - łącznie z jego kurtką. W nocy temperatura spadnie do minus trzydziestu stopni Celsjusza. Do tego szaleje zamieć. Wszystkim nie uda się dotrzeć do oddalonego o kilkanaście kilometrów samochodu. Frank proponuje losowanie. Ten z nich, który wyciągnie dłuższą słomkę, weźmie dziewczynkę i jedyne okrycie. Vanheim zgadza się. Tak jak mówił - członek Delta Force jest gotowy na wszystko, aby wykonać zadanie. Niestety przegrywa. Zostaje sam na mroźnym pustkowiu, bez żadnej kurtki na sobie.

Kilka dni później Castle i Galina wysiadają z samolotu w Ameryce. Na lotnisku wita ich Fury. Za nim jednak przybył inny wysoko postawiony dowódca, który ma Punisherowi za złe to, że gdy jego ludzie zabrali Franka i dziewczynkę na swoją łódź, ten nie pozwolił nikomu - przez całą drogę do Alaski - zbliżyć się do niej. Nie mówiąc już o zrobieniu jej zastrzyku. Antidotum zwalczyło wirus w organiźmie dziecka, co znaczy, że cała ta misja była bezsensowna. Nick pyta, dlaczego Castle tak postąpił. Ten odpowiada mu, że obiecał Galinie, że nikt więcej nie zrobi jej krzywdy. Wytłumaczenie to wprawia żołnierzy w osłupienie, Fury jednak akceptuje je bez namysłu. Drugi dowódca postanawia podjąć drastyczne kroki - nakazuje eskortować pułkownika do bazy, Punishera zakuć w kajdanki, a Galinę zabrać z powrotem do laboratorium, aby sprawdzić, czy może pozostał w jej krwi jakiś ślad Barbarossy. Frank jednak nie zamierza na to pozwolić. Nick również staje u jego boku, gotowy walczyć z żołnierzami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dowódca zmuszony jest zrezygnować, bowiem jego ludzie nie palą się do walki z takimi przeciwnikami. Mężczyźni oddalają się z dzieckiem. Castle zastanawia się, czy aby Fury przez cały czas nie planował takiego zakończenia. Wirus zniszczony - dziewczynka uratowana. Pułkownik odpowiada mu w dwuznaczny sposób. Dodaje również, że Generałowie dowiedzieli się o kodach, które Nick obiecał dać Punisherowi. Wszystkie zostały pozmieniane, więc Frank nie będzie miał z nich pożytku. Następnie Galina zostaje przekazana pod opiekę Fury'ego. Castle żegna się z małą i odchodzi.

Generałowie zakopali akta dotyczące Barbarossy w najgłębszych zakamarkach swoich archiwów - Punisher zastanawia się, czy kiedykolwiek spróbują dobrać mu się do skóry. Nie mniejszym zagrożeniem może być ów tajemniczy Rosjanin, który odkrył, że za zamieszanie w bazie rakietowej odpowiedzialny był Amerykanin.

Punisher odnajduje w kieszeni płaszcza butelkę rosyjskiej wódki, która musiała dostać się tam podczas bójki w barze, w Suhdeku. Postanawia sprezentować ją barmanowi lokalu, w którym przesiaduje Alexandr Baranovich Formichenko. Stary pijak, delektując się ulubionym trunkiem, dochodzi do wniosku, że może nie wszystko jeszcze stracone...

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.