Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #17

The Punisher (MAX) #17

The Punisher (MAX) #17

"Mother Russia" - part 5

Postacie
Cytat

Frank: "You never play with guns, Galina. What do you never do?"
Galina: "Play with guns...?"
Frank: "That's right."

Streszczenie

Porwany samolot zostaje zestrzelony nad Moskwą przez rosyjskie siły powietrzne.

Mimo zapewnienia Zakharova o tym, że intruzi są już unieszkodliwieni, żołnierze nadal mają obawy przed wejściem do pełnego zwłok szybu windy.

Yeremin odbiera priorytetowy faks z Moskwy. Zawarta jest w nim informacja o zestrzeleniu saudyjskiego liniowca. Przytoczone są też ostatnie słowa porywaczy - ich fanatyczne groźby. Przeczytawszy je, żołnierze pewni są już tego, że mają do czynienia z Al-Kaidą. Nadal innego zdania jest jednak Zakharov. Twierdzi on, że Amerykanie są zdolni posunąć się bardzo daleko, żeby zmylić przeciwnika. Lugansky wpada we wściekłość. Ma już dosyć ignorowania przez przełożonego wyraźnych dowodów. Nikolai oznajmia, że już niedługo okaże się, kto miał rację.

Mimo wysiłku Castle nie daje rady podnieść się z podłogi. Galina próbuje porozumieć się z Mongolianem, jednak jedyną odpowiedzią, jaką otrzymuje, jest cios w twarz. Dziewczynka pada nieopodal Franka. Widok ten przypomina Punisherowi jego córeczkę, która zmarła mu na rękach. Pod wpływem tego wspomnienia mężczyzna wstaje. Jego przeciwnik ponownie go atakuje. Zostaje jednak chwycony za nogę i wielokrotnie rzucony o podłogę, meble i ściany. Gdy w ciele jego ofiary nie ma już życia, Castle odkłada truchło Mongoliana na podłogę. Wdzięczna za ocalenie życia Galina przytula się do niego.

Generałowie świętują. Cieszą się, że plan z porwaniem samolotu poszedł dokładnie po ich myśli. Nagle zapada cisza. Do sali wchodzi wściekły Fury.

Oddział komandosów jest już na niższym poziomie. Frank umieszcza Galinę w miejscu, gdzie nie dosięgną jej kule, po czym wychodzi naprzeciw żołnierzom. Wykorzystując element zaskoczenia, zabija ich jednego po drugim. Tymczasem Vanheim odzyskuje przytomność. Przeprasza dziewczynkę, po czym wyciąga z kieszeni dwie strzykawki.

Fury dopytuje się, co Generałowie chcieli osiągnąć, porywając samolot. Jeden z nich opowiada pułkownikowi o ich planie, który miał odwrócić uwagę wszystkich od Ameryki, zwalając całą winę za zamieszanie w bazie wojskowej na Al-Kaidę. Nick pyta, kto wpadł na ten pomysł. Gdy odnajduje winnego, zdejmuje pas i zaczyna nim okładać mężczyznę. Przypomina mu o pasażerach liniowca. Dodaje, że Rosjanie nie są idiotami i nie dadzą się nabrać na taki numer. Nie wiadomo, jaka teraz będzie ich odpowiedź. Pułkownik pokłada całą nadzieję we Franku. Zdegustowany opuszcza salę, zostawiając wstrząśniętych jego zachowaniem Generałów.

Gdy Frank wraca do towarzyszy, zastaje Vanheima zasadzającego się na Galinę ze strzykawką. Castle rzuca się na niego. Pobity Martin opowiada Punisherowi na temat drugiego protokołu. W razie, gdyby sytuacja w bazie stała się zła, mężczyzna miał wstrzyknąć dziewczynce stabilizer, który zatrzymałby działanie antidotum. Następnie miał pobrać jej krew, ratując tym samym przed zniszczeniem ostatnią próbkę wirusa. Problem w tym, że pierwszy zastrzyk zabiłby dziecko. Rozkaz ten został wydany przez Generałów - za plecami Fury'ego. Frank opanowuje swoją złość i pyta, czy członek Delta Force jest zdolny zrobić wszystko, żeby tylko wykonać zadanie. Vanheim potwierdza. Castle wręcza mu kody i hasła, które dostał od Nicka i rozkazuje mu wycelować przetrzymywane tu rakiety w największe rosyjskie miasta.

Zakharov ciągle kłóci się z Luganskym na temat pochodzenia ich wrogów. Nikolai nie chce ustąpić. Jest pewien, że mają do czynienia z Amerykanami. Nagle otrzymują wiadomość z bazy rakietowej - Castle przedstawia swoje żądania. Domaga się wycofania spod silosu wszystkich żołnierzy i zapewnienia bezpiecznej drogi w góry. Rosjanie nie mają prawa ich śledzić. W przypadku niepodporządkowania się tym poleceniom Rosja zostanie zmieciona z powierzchni ziemi.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.