Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #15

The Punisher (MAX) #15

The Punisher (MAX) #15

"Mother Russia" - part 3

Postacie
Cytat

Frank: "Galina, you stay right here 'til it's time to go. Read that file I gave you, it's full of interesting things."
Vanheim: "(...) Wait a minute, is that the file with the go-codes?"
Frank: "You brought your copy of Cat In The Hat, feel free."

Streszczenie

Torując sobie przejście za pomocą karabinu maszynowego, Punisher dociera do laboratorium, w którym przetrzymywana jest mała Galina Stenkov.

Generałowie oglądają satelitarne zdjęcia bazy, do której dwadzieścia minut temu wtargnęli Castle i Vanheim. Cieszą się, że ich misja przebiega zgodnie z planem. Obserwator otrzymuje rozkaz nadzorowania bazy i poinformowania reszty dowódców, gdyby ktoś próbował opuścić teren rosyjskiego obiektu lub próbował nawiązać łączność radiową.

Frank przedstawia się dziewczynce i obiecuje jej, że nikt już nie zrobi jej więcej krzywdy. W przeciwnym razie on zrobi tej osobie o wiele większą krzywdę. Udaje mu się zdobyć zaufanie Galiny. Dziecko zgadza się pójść z nim. Wcześniej jednak, Castle nakazuje małej zamknąć oczy. Potem wychodzą. Na pełnym zmasakrowanych zwłok korytarzu spotykają Vanheima. Odkrył on, że baza miała połączyć się z Moskwą w ciągu godziny. Fakt ten pozostawia im czterdzieści dwie minuty swobody. Następnie kierują się na powierzchnię. Gdy docierają na górną kondygnację, widzą rosyjskich żołnierzy pijących kawę. Na ich widok Martin otwiera ogień, zabijając kilku na miejscu. Riposta jest jednak na tyle potężna, że zmusza intruzów do powrotu w głąb bazy. Frank zwraca uwagę towarzyszowi, że gdyby nie użył broni, mogliby przejść obok strażników niezauważeni. Mają na sobie przecież ich mundury.

Jednostka wojskowa umiejscowiona jedną godzinę drogi od feralnej bazy. Dwaj dowódcy za nią odpowiedzialni oczekują przybycia specjalisty z Moskwy. Gdy wreszcie przybywa, Yeremin informuje Semyona o tym, kim jest człowiek, z którym za chwilę przyjdzie im się spotkać. To Nikolai Zakharov, Człowiek Z Kamienia. Walczył w Kabulu w latach osiemdziesiątych i podobno robił tam straszne rzeczy. Podobną grozę budzi w mężczyźnie towarzysz gościa, Mongolian. Chwilę potem, przybysze wchodzą do gabinetu i bez zbędnych formalności przechodzą do rzeczy. Mają pomóc w zapewnieniu odpowiedniej ochrony bazie. Lugansky stara się zapewnić nowego przełożonego o tym, że dziewczynka jest bezpieczna w tamtejszym laboratorium i nie ma się czym niepokoić. Yeremin jednak wspomina o incydencie, jaki miał miejsce w barze w Suhdeku. Kilku strażników, po ukończeniu służby, wdało się tam w bójkę z dwoma obcokrajowcami. Dwóch żołnierzy do tej pory się nie odnalazło. W tej samej chwili mężczyźni otrzymują informację o strzelaninie na terenie silosu.

Castle i Vanheim zostali odcięci od powierzchni. Mają jednak dostęp do komputerów, dzięki którym widzą, co czeka na nich, gdyby zdecydowali się jednak wyjść. Przy drzwiach windy czeka spory oddział żołnierzy, a na środku placu stoi czołg. Punisher nakazuje Martinowi wydobyć z komputera jak najwięcej użytecznych informacji. Sam natomiast udaje się do zbrojowni. Zamierza kupić trochę czasu. Obładowany sprzętem udaje się na spotkanie ze strażnikami. Gdy dociera na powierzchnię, od razu wystrzeliwuje rakietę w kierunku opancerzonego pojazdu. Potem biegnie w jego stronę, cały czas strzelając na boki i unikając pocisków wroga. Wreszcie dociera do usytuowanego na czołgu karabinu przeciwlotniczego. Za jego pomocą sieje spustoszenie w szeregach wroga. Gdy zamek się zacina, Frank zostawia materiał wybuchowy i ucieka. W eksplozji giną kolejni żołnierze. Rozpaczliwie wzywają wsparcie.

Semyon ma pretensje do dowódcy dwóch batalionów z Ridosku, które dopiero przybyły. Nadal godzina drogi dzieli ich od bazy wojskowej. Tymczasem policja przyprowadziła dwóch aresztowanych podczas bójki w barze żołnierzy. Lugansky nie może uwierzyć, że mając na głowie terrorystyczny atak na silos rakietowy, Zakharov nadal przejmuje się jakąś tam bijatyką. Yeremin zwraca mu uwagę, aby odnosił się do Nikolaia z większym szacunkiem, dla swojego własnego dobra. Alexandrovich zaczyna przesłuchiwać strażników. Dowiaduje się, że dwaj zaginieni nie odnaleźli się do tej pory. Cennymi informacjami są również ta, mówiąca o znakomitym wyszkoleniu napastników z baru, jak i inna - według której agresorzy byli rasy białej.

Do leżącego w łóżku w towarzystwie kilku prostytutek Nicka dzwoni telefon. Fury dowiaduje się o tym, co dzieje się w rosyjskiej bazie. Zezwala na przejście w Defcon cztery. Potem nalewa sobie szklaneczkę alkoholu, wypija wszystko i kładzie się spać. Wie, że za całe zamieszanie odpowiedzialny jest Castle.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.