Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #9

The Punisher (MAX) #9

The Punisher (MAX) #9

"Kitchen Irish" - part 3

Postacie
Cytat

Maginty: "Get on back in there an' take somethin' else off him. I want six or seven packages goin' out today."
Napper: "Well-- what'll I take?"
Maginty: "I dunno, Napper. Suprise me."

Streszczenie

Przez tylne wyjście baru uciekają wszyscy jego klienci. Widocznie żaden z nich nie ma ochoty zginąć za Irlandię. Przyczajeni za kubłami śmieci czają się brytyjscy znajomi Franka. Yorkie przypomina Andy'emu, żeby nikogo nie zabijać, nawet zabójcy jego ojca. Chłopak ma jednak wyraz twarzy wskazujący na to, że będzie mu ciężko wykonać polecenie.

Frank celuje ze strzelby do Finna i jego towarzyszy. Nagle przez drzwi w barze wchodzą Rzeczne Szczury. Na widok Punishera wyciągają broń. Castle strzela pierwszy. Jego strzelba zabija paru bandziorów. Castle chowa się za barem przed kulami oprychów. Finn i jego koleżkowie, korzystając z okazji, uciekają. Wybiegają tylnym wyjściem. Yorkie i Andy otwierają ogień, celują jednak nisko. Padają Michael i Peter. Ten ostatni ranny jest w nogę. Finn wraca do budynku. Za stojącymi nieopodal skrzynkami z whiskey widzi mężczyznę, który wniósł za niego toast. Łapie go i wychodząc ponownie na zewnątrz, używa go jako tarczy. Mitchell i Lorimer nie strzelają.

W barze Polly przekonuje brata, że w walce z Punisherem nie mają szans. Chce uciekać - brat zgadza się. Po chwili River Rats, którzy zostali, giną od granatu. Punisher dobija resztę.

Finn odchodzi, bo Yorkie nie chce, aby cywil zginął. Bandzior zostawia leżącego rannego bratanka.

Kryjówka River Rats. Polly mówi, że w barze widziała Finna. Wie, że jeśli ten jest w mieście, to tylko w jednym celu - chce pieniędzy Nesbitta. Legenda o skarbie starego gangstera jest więc prawdą. Kobieta wie, że Westies i Maginty też będą szukać pieniędzy. Chce zebrać jak najwięcej ludzi - jak mówi, na szczęście idiotów nie brakuje.

W kryjówce Franka Yorkie przesłuchuje Petera. Chcą wiedzieć, dlaczego Finn podłożył bombę. Przedstawia także Andy'ego i przypomina, że zabił jego ojca. Peter zaczyna płakać.

Kryjówka Finna. Okazuje się, że Cooley stracił maskę i teraz reszta jego twarzy trzyma się na bandażach. Michael, ranny w rękę, nie ma ochoty na starcie z Punisherem. Słowa te denerwują Finna, który jest pełen zapału i woli walki. Wykrzykuje, że nie chce być niczyim czarnuchem i dlatego potrzebuje pieniędzy ze skarbu Nesbitta. Nagle za mężczyzną stają inni bywalcy baru - czarnoskórzy mężczyźni.

Peter zgrywa twardziela, mówiąc do swoich oprawców, że nic z niego nie wyciągną - nie zdradzi wujka. Słysząc te słowa, Yorkie się śmieje. Pyta chłopaka, czy mówi o tym samym Finnie, który zostawił go pod barem. Mitchell kończy rozmowę i wychodzi. Do więźnia podchodzi Frank z nożem i mówi, że czas na wyjęcie pocisków z nóg chłopaka.

Yorkie i Andy wychodzą z pomieszczenia. Chłopak jest wstrząśnięty ostatnimi wydarzeniami - strzelaniną i torturami. Yorkie przypomina mu, że to zabójca jego ojca. Nagle rozlegają się krzyki, Frank zaczął "operację". Mitchell każe Lorimerowi wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego oddechu.

Westies, prowadzeni teraz przez żonę Tommy'iego, dostają przesyłkę od Magnity. Kobieta każe zebrać wszystkich ludzi. Jednak nie ma zamiaru uwalniać męża, chce dostać pieniądze Nesbitta - dziesięć milionów dolarów.

W domu Maginty Napper przygotował kolejna część ciała do wyslania. Czarnoskóry gangster jest zadowolony z efektów pracy staruszka - Tommy wciąż żyje. Maginty chce, aby przygotować mu kolejne części do wysłania. Wychodzi z pomieszczenia, jego wzrok pada na śpiących kompanów i wnuka Nappera. Jego twarz na widok chłopaka rozjaśnia uśmiech.

Cooley wyznaje, że chodzi im o pieniądze - dziesięć milonów dolarów po starym Nesbittcie. Łapy chcą na nich położyć i Finn i niejaki Maginty i River Rats jak i Tommy Toner. To jego wuj zorganizował zamach bombowy dzięki któremu chciał pozbyć się całej konkurencji. Peter nie ma pojęcie gdzie on teraz się ukrywa. Punisher domaga się by wyjawił wszystko co wie na temat Nesbitta albo pozna czym jest prawdziwy ból.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.