Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #1

Amazing Spider-Girl #1

Amazing Spider-Girl #1

"Whatever happened to the daughter of Spider-Man?" - Part 1

Postacie
Cytat

Rozmowa bandziorów Hobgoblina na temat superbohaterów:

Bandzior 1: “I’ve read enough psychology to know that most of these costumed heroes have poor self-images.”

Bandzior 2: “Really…?”

Bandzior 1: “Why do you think they wear masks?”

Bandzior 2: “So the guys like us can’t recognize’em?”

Bandzior 1: “That’s what they want you to think.”

Streszczenie

Piękna, blondwłosa Spider-Girl wpada do magazynu pełnego planujących zniszczenie Ziemi obcych i pokonuje ich, używając kosmicznej technologii i rzucając kiepskimi tekstami. Zaraz po tym pojawia się Spider-Man, który gratuluje jej i zabiera na ich rodzinną planetę, Spiderę.

 

Rzeczywistość. May „Mayday” Parker właśnie kończy czytać amatorski komiks swoich przyjaciół i stwierdza, że to jakiś nonsens. Jimmy Yama próbuje jej wytłumaczyć, że musieli dokonać kilku zmian, aby łatwiej trafić do publiki, ale dziewczyna stwierdza, że mogą zmienić, co chcą, a i tak wątpliwe, by ktoś kupił kiedykolwiek komiks o Spider-Girl. Idąc na lekcje, May wspomina, jak jeszcze kilka miesięcy temu działała jako superbohaterka. Ale od kiedy z tym skończyła, odkryła, że kocha swoje zwyczajne życie. Czasem tylko myśli, że coś się stało z jej priorytetami. Teraz jednak woli poflirtować trochę ze swoim nowym chłopakiem - Gene'em Thompsonem, niż nad tym myśleć. Rozmyślaia przerywają jej nagle jej dwie najlepsze przyjaciółki - Davida Kirby i Courtney Duran - które znalazły jej kolejny plakat reklamowy w wyborach do samorządu szkolnego, pokryty nieprzychylnymi napisami. Najważniejsza rywalka May, Simone DeSantos wykorzystuje okazję, aby sobie z niej pokpić, przez co Courtney zaczyna podejrzewać ją o ten numer. Gdy Simone zaczyna docinać też Duran, May grzecznie ją przegania. Później przez cały pobyt w szkole zastanawia się, kto próbuje podkopać jej kampanię. Zaczyna nawet podejrzewać Felicyty Hardy, siostrę Gene’a, która nie tylko nie akceptuje ich związku, ale też zna sekretną tożsamość May i chyba nie jest zadowolona z tego, że ta przestała być Spider-Girl.

 

Wracając ze szkoły, May i Courtney idą do St. Andrews - ośrodka dla ofiar nękania, gdzie pracują jako wolontariuszki. Po drodze rozmawiają o swoich chłopakach - Courtney martwi się, że Moose ostatnio przestał dzwonić do niej z New Jersey, dokąd się przeprowadził. Gdy docierają do ośrodka, zastają jego opiekunkę, która właśnie przegania krzykacza imieniem Charlie, żądającego widzenia ze swoją dziewczyną. Pani Leiber jest jednak nieugięta - uspokaja zarówno wolontariuszki, jak i Monę, dziewczynę natręta. Choć May nikomu o tym nie mówi, ma co do Mony dziwne przeczucia.

 

Trochę później May opiekuje się młodszym bratem i streszcza rodzicom swoje plany na wieczór. Choć stara się wykręcić, jej mama szybko odgaduje, że ma randkę z Gene'em. Gdy May idzie się przebrać, jej ojciec żartuje sobie z ironii faktu, że jego córka spotyka się z synem dawnego wroga. Mary Jane radzi mu raczej się cieszyć z tego, że ich córka zdołała ułożyć sobie normalne życie. Peter Parker pamięta jednak zbyt dobrze, ile razy próbował odwiesić własną maskę, aby wątpić, że May w końcu wróci do swojej.

 

May gra krótki mecz kosza z Davidą, przy okazji rozmawiając o różnych sprawach. Gdy kończą, dziewczyna udaje się do Cafe Indigo, po drodze chcąc na chwilę wstąpić do St. Andrews. Nagle alarmuje ją jej pajęczy zmysł. Zaraz spostrzega, jak w zaułku dwóch ludzi znęca się nad tym samym gościem, który wcześniej chciał się dostać do ośrodka. Żądają oni od niego jakiegoś przedmiotu, a gdy dowiadują się, że ma go jego dziewczyna, chcą go zabić. Niewiele myśląc, May zakłada prowizoryczna maskę z bluzy i rzuca się na nich, pozwalając Charliemu uciec, po czym sama się oddala. Bandziory nie przejmują się długo tajemniczą bohaterką i idą donieść szefowi, czego się dowiedzieli, po drodze dyskutując na temat zamaskowanych bohaterów [patrz cytat numeru]. May śledzi ich, aż wchodzą do jakiejś lodziarni. Uznając, że teraz nie ma możliwości się nimi zająć, postanawia wrócić do kawiarni, po drodze przypominając sobie, jaką przyjemność daje skakanie po dachach.

 

Tymczasem zbiry zdają szefowi raport. Hobgoblin chce usłyszeć wszystko, czego się dowiedzieli.

 

Gdy May przebiega na dachach koło St. Andrews, zastaje przerażający widok. Charlie zamierza się na ośrodek z koktajlem mołotowa, krzycząc, że chce z powrotem swoją własność. Dziewczyna skacze z dachu i trafia go kopniakiem w rękę. Bomba upada na ulicę, tworząc ścianę ognia tuż przed pełnym ludzi samochodem. Na domiar złego wóz właśnie w tej chwili się psuje, więżąc ludzi w środku. May rusza im na ratunek i wyciąga ich z samochodu dosłownie na sekundy przed wybuchem. Świadkami zdarzenia są osoby z St. Andrew, w tym Mona. Na wieść, że zaraz zjawi się policja, dziewczyna reaguje z przerażeniem. Nie chce, aby znaleziono ją z przedmiotem, który ma w torebce.

 

May pędzi swoim sposobem do Cafe Indigo i jak gdyby nigdy nic spotyka się z kumplami. Dziwi ją widok Gene'a rozmawiającego z Simone.

 

Trochę później Gene odprowadza May do domu i zarzeka się, że tylko próbował załagodzić stosunki między nią a Simone. Tuż przed drzwiami swego domu May całuje się z nim. Jej mama, która jest tego świadkiem, radośnie gratuluje córce, choć ta nie wydaje się być przekonana do tego związku. Matka zapewnia ją, że nie ma nic złego w spotykaniu się z kimś i wyraża swoja radość, że jej córka tak dobrze sobie radzi. Wie, jak ciężko musi się jej żyć bez wcielania się w Spider-Girl.

 

W St. Andrews bandziory Hobgoblina kończą katować panią Leiber, ta jednak wciąż zarzeka się, że nie wie, gdzie zniknęła Mona. Hobgoblin jej wierzy. Proponuje, że nie skrzywdzi jej podopiecznych - ale tylko w zamian za listę pracujących w ośrodku wolontariuszek. Biorąc pod uwagę, jakie wydarzenia miały dziś miejsce, jest przekonany, że jedna z nich może być córką starego znajomego.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.