Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #38

Captain America vol. 5 #38

Captain America vol. 5 #38

"The Man Who Bought America" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Bucky Barnes nigdy nie chciał zostać Captainem Americą, ale stara się jak najlepiej kontynuować dziedzictwo Steve'a Rogersa na swój własny sposób, w czasie gdy stara się wyrwać Sharon Carter z rąk Red Skulla i jego podwładnych. Ale może nie jest jedynym, który biega w tym czasie w ciuchach Captaina!

Cytat

Captain America: "Well then, it looks like the Red Skull's about to be back where I like him… On the loosing side of the battle."

Streszczenie

Sharon stoi przed Stevem Rogersem. On jej nie poznaje, ale chce się dowiedzieć, skąd zna jego imię. Połowa jego ciała pokryta jest bliznami po oparzeniach. To one pozawalają dziewczynie domyślić się, kim on jest. Kiedyś dr Fustus zmusił go, aby się podpalił – Grand Director. W latach pięćdziesiątych był Captainem. Całkowicie upodobnił się do Rogersa, aby móc go zastąpić. Odkrył nawet alternatywną wersję serum superżołnierza, którą podał sobie oraz swojemu Bucky'emu – Jackowi Monroe. Miała ona jednak efekty uboczne i wkrótce obaj bohaterowie popadli w obłęd, wszędzie widząc wrogów i komunistów. Lata później, pod wpływem Faustusa, jako Grand Director chciał wzniecić zamieszki na tle rasowym. Powstrzymał ich jednak prawdziwy Captain America. Jackowi udało się z tego wyjść i później, jako Nomad, był bliskim przyjacielem Steve'a i Sharon. Jednak on już nie żyje. Agentka 13 postanawia przerwać ten chory żart Red Skulla i wyciąga pistolet. Nagle pada, ogłuszona przez Lukina i doktora.

Tymczasem James i Sam szukają nowej kryjówki Zoli. Dzięki zdjęciom z satelity odkryli, że ciężarówki z poprzedniego laboratorium jechały w tym kierunku. Po kilku godzinach natrafiają na starą fabrykę. Na rekonesans zostaje wysłany Redwing. Dzięki swoim mocom, Falcon widzi wszystko to, co jego ptak. Odnajdują żołnierzy A.I.M. oraz samego profesora.

W telewizji transmitowane jest przemówienie senatora Wrighta. Na wiec przyszło 10.000 osób, a sondaże prezydenckie dają mu 20% głosów. W swoim gabinecie Red Skull ogląda przemówienie z dr Faustusem. Poparcie dla senatora nie jest najwyższe, ale wkrótce ich działania to zmienią.

W międzyczasie Captain America i Falcon dokonują ataku na fabrykę. Sam atakuje z powietrza, zaś James powala przeciwników swoją tarczą. Bucky ceni sobie współpracę z nowym partnerem. Ma dla niego sporo szacunku i nieustannie porównuje go to Steve'a. Nasz bohater zostawia agentów A.I.M. koledze, a sam rusza schwytać szalonego naukowca. Zola nie daje się zaskoczyć i wystrzał z jego broni powala Captaina. Na szczęście interweniuje Falcon. Cyborg rzuca się do ucieczki, przy okazji detonując kilka ładunków wybuchowych. Następnie podłącza się do komputera i wysyła swoją świadomość oraz wyniki swojej pracy do innego laboratorium. Automatycznie uruchomiona zostaje procedura samozniszczenia. Bohaterom udaje się jednak odlecieć z budynku na czas.

Umysł Arnima ładuje się do nowego ciała. W tym samym laboratorium Faustus poddaje praniu mózgu swojego pacjenta. Na dziesiątkach telewizorów pokazują się obrazy nowego i starego Captaina. Grand Director siedzi ubrany w strój bohatera, który kiedyś nosił. Doktor podsyca w nim świadomość, że jest prawdziwym Stevem Rogersem. Dodatkowo wpaja mu nienawiść do tego, który śmie podszywać się pod niego. To oszust i morderca, który zabił jego pomocnika – Bucky'ego.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #38 Captain America vol. 5 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.