Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #2

Secret Invasion #2

Secret Invasion #2

"Secret Invasion" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Inwazja już tu jest! Uniwersum jest w kawałkach. Plan Imerium Skrullów jest perfekcyjny. Bohater kontra bohater! Zmartwychwstania i pojednania! Czy Tony Stark to Skrull? I czy to Captain America prowadzi bohaterów w nową erę? Spodziewajcie się zmian!

Cytat

Cage: "I know you Skrulls are looking to start some. I know. And I wish I was a strong enough man to walk away from your disrespect… But you all really need your asses kicked!"

Streszczenie

Savage Land. Dwie grupy bohaterów stoją naprzeciwko siebie, zastanawiając się, co się dzieje. Jedni i drudzy są przekonani, że ta druga grupa to Skrullowie, a cała sytuacja jest pułapką. Miss Marvel, trzymająca ledwo oddychającego Starka, próbuje zapanować nad sytuacją, ale Ares, wykorzystując swoją boską świadomość wojny ostrzega, że mają ostatnią szansę na ucieczkę, zanim zacznie się bitwa. Młodsze i starsze wersje bohaterów wdają się w dyskusję, wytykając temu drugiemu, jak kiepską jest kopią, aż w końcu Cage nie wytrzymuje i oświadcza, że Skrullowie dostaną to, na co zasłużyli. Gdy pada pierwszy cios, na kolejne nie trzeba długo czekać i w ciągu sekund polana zamienia się w pole bitwy. Carol wynosi Tony'ego z zamieszania, a ten, nie bacząc na stan zdrowia, każe się zanieść w pewne miejsce. W ferworze walki, Sentry ściera się z Visionem, ale ten nagle zmienia się w Voida, który wmawia mu, że to wszystko jest jego dziełem i sprowadził to na bohaterów za karę, że o nim zapomnieli. W następnej chwili, Bob zaczyna się miotać, walcząc z urojeniami i nie zwracając uwagi na przeciwnika. Starsza wersja Invisible Woman próbuje przekonać Wolverine'a, żeby wezwał na pomoc Reeda, który na pewno znajdzie sposób, by wszystko wyjaśnić. Logan zna jednak sposób na upewnienie się, kto jest Skrullem i zamierza go wykorzystać. Ronin nokautuje starszą wersję samego siebie, a zabrawszy mu łuk i strzały, chowa się w dżungli, gdzie znajduje doskonałe miejsce do strzałów. Rani Beasta i White Queen, ale gdy próbuje trafić Kapitana, ten odbija strzałę tarczą. Widząc jego zręczność, Clint zaczyna wątpić, czy nie ma do czynienia z oryginałem. Nagle, na pole walki wpada ogromny tyranozaur, miażdżąc niektórych i próbując pożreć innych.

Miss Marvel dostarcza Starka we wskazane miejsce, które okazuje się być zniszczoną cytadelą Mutates i dawną bazą Saurona [patrz: New Avengers #6 - Gil]. Docierają do pozostałości laboratorium, a odzyskawszy część sił, Tony każe Carol wracać do Ameryki i zebrać wszystkie siły, bo świat jest w niebezpieczeństwie. Ona nie chce go zostawiać, ale on stwierdza, że został zainfekowany jakimś wirusem, który zniszczył całą jego technologię i zamierza wykorzystać to, co tu znajdzie, by zbudować nowy pancerz od podstaw i wrócić do akcji. Innymi słowy, zamierza użyć tego, czego żaden Skrull nie skopiuje - swojego mózgu i talentu.

W dżungli, nieopodal pobojowiska pozostawionego przez tyranozaura, Cage wpada na Logana. Ten ostrzega, że wypatroszy go, jeśli się zbliży, ale w zamian słyszy, że będzie miał problem ze względu na jego niezniszczalną skórę. Patowa sytuacja rozwiązuje się, gdy zauważają martwego Skrulla w kostiumie Spider-Mana, a konkretnie jego starszej wersji. Luke stwierdza, że to przynajmniej rozwiewa wątpliwości, ale Logan uważa, że w tej sytuacji to nic nie znaczy. Zaczynają się zastanawiać, o co tak właściwie Skrullom chodzi i dochodzą do wniosku, że zamierzają wyniszczyć bohaterów od wewnątrz i zdobyć Ziemię nietkniętą bronią masowego rażenia. Wolverine stwierdza, że chcą zniszczyć ich zaufanie do siebie nawzajem i torturować, zabierając przyjaciół i bliskich, a ci tutaj to jakaś grupa, wysłana z samobójczą misją. Nagle słyszy jakiś hałas, a podążając za nim znajduje Mockingbird nad ciałem Skrulla udającego Hawkeye'a. Bobbie rozpacza i stwierdza, że spodziewała się, iż jacyś Skrullowie przeniknęli do ich grupy, zapewnia jednak, że sama nie jest jednym z nich i na dowód podaje kilka informacji o sobie. Logan nie wierzy jej jednak i zamierza potraktować pazurami, ale gdy tylko jej dotyka, zostaje trafiony strzałą. Z dżungli wyskakuje Ronin i mierząc do niej pyta, co oznacza data dwunastego października. Ona rozpoznaje go i wyraźnie się cieszy, ale on powtarza pytanie. Mockingbird mówi, że dwunasty października to dzień, kiedy miało urodzić się ich dziecko, a gdy poroniła zdecydowali, że ten dzień będzie ich prywatnym świętem. Nikt poza nimi o tym nie wiedział, więc stwierdza, że powinna była przetestować tym pytaniem fałszywego Hawkeye'a. Clint ściąga maskę i przyglądając się jej oświadcza, że przecież umarła. On mówi, że to nieprawda i oboje rzucają się sobie w ramiona. Logan ostrzega go, ale Barton oświadcza, że bierze to na siebie i jest pewien, bo nikt inny nie mógł wiedzieć o tej dacie. Mimo wszystko, Wolverine stwierdza, że on również może być fałszywy. Cage wtrąca się pytając, co z innymi na statku i ilu z nich to oryginały - zwłaszcza chodzi mu o Jessicę i Kapitana. Bobbie zapewnia, że Cap jest prawdziwy, bo to on zorganizował całą ucieczkę.

Manhattan. Wśród tłumu gapiów obserwujących, jak Baxter Building znika w Strefie Negatywnej, znajdują się także Young Avengers, którzy zastanawiają się, co powinni teraz zrobić. Nagle, Patriot dostrzega krążownik Skrullów, który pojawia się nad miastem. Zanim zdążą się zastanowić, czy pora wezwać na pomoc Avengers, wrota statku otwierają się i armia super-Skrullów, będących różnymi kombinacjami bohaterów i łotrów, spada na miasto.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #2 Secret Invasion #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.