Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #19

Daredevil vol. 2 #19

Daredevil vol. 2 #19

"Wake Up" - part 4

Postacie
Cytat

Daredevil: "He's panicking. They all panic"

Streszczenie

Na dachu kancelarii adwokackiej Matta Murdocka Ben Urich stoi z Daredevilem. Prosi go, żeby mu opowiedział o zajściu z Leap Frogiem. Matt stwierdza, że to nie jest najlepszy moment, ale opowie mu o tym, co się wydarzyło. W Hell's Kitchen i okolicy miała miejsce seria włamań po północy. Początkowo myślał, że to jakieś dzieciaki szukają kasy na prochy, ale szybko okazało się, że to był Leap Frog. Nakrył go na gorącym uczynku w jakimś sklepie z antykami. Frog uciekł na dach. Na krótką chwilę zwarli się w pojedynku, po czym wyrwał się Devilowi i ponownie rzucił do ucieczki. DD dopadł go na dachu budynku obok, kiedy Frog zaczął panikować, nie mogąc otworzyć drzwi na klatkę schodową. Po ciosie Daredevila spadł na niższy budynek. Po drodze zdążył jeszcze zahaczyć o linię wysokiego napięcia i zerwał przewód. Kiedy Daredevil skoczył za nim, stracił przytomność. Po dojściu do siebie widział tylko chłopca, a po Leap Frogu nie zostało nawet śladu. Zupełnie jakby rozpłynął się w powietrzu. Devil żali się Benowi, że to doprawdy żenujące, iż musi ścigać takich skretyniałych przebierańców.

Ben udaje się do zakładu, w którym przebywa Timmy. Budzi chłopca mówiąc, że ktoś na niego czeka. Zdumiony chłopiec zauważa stojącego na parapecie po drugiej stronie okna Daredevila. Ten wchodzi do środka, bierze chłopca na ręce i skacze z nim przez okno. Następnie zabiera go na most Brookliński. Kiedy tam stoją, Matt podchodzi do Timmy'ego i zdejmuje maskę. Chłopiec zaczyna sobie przypominać, jak wyszedł na dach i zobaczył Daredevila stojącego nad Leap Frogiem. DD zerknąwszy na moment, by zobaczyć, kto wszedł na dach, stracił z pola widzenia swojego przeciwnika, który złapał za metalową rurkę i zaczął nią okładać Devila. Chłopiec patrząc na to, widział swojego ojca niszczącego mu zabawki i bijącego go. Łapie za przewód pod napięciem, który zerwał Frog spadając, i razi go prądem. Trzymając przewód chłopiec doznał urazu, a Leap Frog spadł z dachu wprost do śmieciarki, która wywiozła go w nieznane. Z powrotem na dachu Daredevil pyta chłopca, czy wszystko z nim w porządku. Ten podchodzi i przytula się do Matta.

Do biura dziennikarza Bena Uricha wpada redaktor naczelny Daily Bugle J.J.Jameson. Klepie Bena po głowie nowym numerem Daily Bugle z artykułem Uricha na pierwszej stronie. Artykuł traktuje o pewnym niezwykłym chłopcu, który potrafił pokonać własny strach.

Urich zabiera Timmy'ego do swojego domu, gdzie przedstawia go swojej rodzinie, a przede wszystkim swojemu bratankowi. Ten widząc zabawki chłopca jest zachwycony.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.