Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #1

Invincible Iron Man #1

Invincible Iron Man #1

"The Five Nightmares" - part 1: "Armageddon Days"

Postacie
Zapowiedź

Całkiem nowy tytuł regularny z największym bohaterem roku 2008! Iron Man! Wiesz, że go kochasz. Tegoroczna premiera filmowa jest idealnym momentem dla nowych czytelników do zapoznania sie ze światem Tony'ego. Tony Stark - Iron Man, bilioner, przemysłowiec, dyrektor S.H.I.E.L.D. - musi stawić czoła największemu wyzwaniu w swoim życiu. Ezekiel Stane, syn dawnego rywala biznesowego i arcywroga Tony'ego, Obadiaha, chce poświęcić swój geniusz i fortunę, aby zniszczyć Starka. Co gorsze ma dostęp do technologii Iron Mana i w każdej sytuacji jest równy Iron Manowi, będąc jego przeciwieństwem... oprócz tego, że jest młodszy, szybszy, mądrzejszy i niesamowicie zły.

Cytat

Tony Stark: "Y'know I was in space earlier today. I fixed the space shuttle. All by myself."
Pilar: "I am already een your bed, Ant-onee. You don't need to impress me anymore."

Streszczenie

Tabora w Tanzanii. Na środku ulicy zatrzymuje się samochód, z którego wysiada trzech chłopaków. Zaczynają krzyczeć w nieznanym języku, metalowe implanty na ich piersiach i dłoniach zaczynają się świecić i chwilę później dochodzi do wielkiej eksplozji. Dziewczyna, która ginie w wybuchu, zdąża jeszcze zrobić zdjęcie zabójcom za pomocą komórki wyprodukowanej przez Stark Enterprises.

Orbita okołoziemska. Iron Man naprawia uszkodzony wahadłowiec mówiąc dowódcy załogi, że lepiej by było, jakby to jego firma produkowała statki kosmiczne, ponieważ stać go na więcej niż tylko łatanie dziur. Skończywszy, Tony spieszy na Ziemię, gdzie był umówiony z latynoską hrabiną o imieniu Pilar. Po kolacji zabiera ją do siebie, ale kiedy prawdziwa zabawa dopiero się zaczyna, Stark zostaje wezwany przez Marię Hill i Dum Dum Dugana w ważnej sprawie. Na pokładzie Helicarriera dowiaduje się o zamachu bombowym w Tanzanii. Nie wiadomo, jak terrorystom udało się uzyskać taką siłę wybuchu bez użycia ładunków nuklearnych, ale Maria pokazuje Tony’emu metalową obręcz, którą znaleziono na miejscu zamachu. Widząc ją, Stark stwierdza, że będzie chciał jak najszybciej porozmawiać z Jimem Rhodesem. Następnie pyta się o podejrzanych i w odpowiedzi słyszy, że jedyny sensowny trop to odłam A.I.M. działający w Kongo, nazywający się Advanced Genocide Mechanics. Mimo protestów Hill, Stark decyduje się osobiście poprowadzić atak na placówkę A.G.M..

Siedziba korporacji Jones-Reynolds-Jones w Nowym Jorku. Ezekiel Stane przychodzi na zebranie rady nadzorczej, aby zdać raport z postępów w swojej pracy. Rozpoczyna prezentację od przypomnienia, że jego zadaniem było stworzenie gatunku papierosów, który powodowałby u palacza przyspieszenie metabolizmu i utratę wagi. Mówi, że udało mu się to i chce powiedzieć, że to jest bardzo złe, a biorąc pod uwagę, że mówi to Zeke, który zajmuje się również tworzeniem nowoczesnej broni dla terrorystów, to znaczy wiele. Ponadto, wykorzystał pieniądze i technologię korporacji do zmodyfikowania swojego podwzgórza, dzięki czemu używa siedem razy mniej spalanej energii na oddychanie, bicie serca i inne podobne czynności życiowe. Chcąc zademonstrować, co potrafi zrobić z tą zaoszczędzoną, zrywa sztuczną skórę z palców, pokazuje umieszczone na nich repulsory i zaczyna kolejno zabijać członków rady. Skończywszy, Stane wyskakuje przez okno. Na ulicy odbiera go jego dziewczyna, Sasha, która uważa, że było wiele innych sposobów na wydostanie się z budynku i jest zaskoczona, że Zeke’owi udało się przeżyć upadek. Mówi mu, że według jej danych eksplozja w Tanzanii była silniejsza, niż się spodziewali oraz że mają więcej chętnych do przekształcenia w ludzi-bomby. Dodaje, że Zeke powinien dojść do siebie przed spotkaniem ze Starkiem w przyszłym tygodniu.

Tony rozmawia z Jimem Rhodesem, który uważa, że eksplozja miała coś wspólnego z technologią Iron Mana. Stark się nie zgadza, ale nie mówi przyjacielowi, czemu: potajemnie prowadzi obserwację wszystkich ludzi, którzy używali lub używają różnych pancerzy i żaden z nich nie zbliżał się ostatnio do Afryki. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że może mieć do czynienia z kimś nowym. Przygotowując się do wyruszenia na misję, mówi Pepper Potts, że ostatnio odczuwa jakieś dziwne nieprawidłowości w funkcjonowaniu zbroi i chce, aby kobieta monitorowała jej działanie podczas nadchodzącej walki. Prosi również o przejrzenie zdjęć z Tanzanii, ponieważ może znajdzie coś, co on przeoczył. Tony zakłada pancerz i prowadzi oddział agentów S.H.I.EL.D. do ataku na bazę A.G.M. w Kongo. Bez problemu radzi sobie z oddziałami przeciwników, dochodząc jednocześnie do wniosku, że to nie oni byli odpowiedzialni zamach w Tanzanii, ponieważ są na to za głupi. Pepper zawiadamia Tony’ego, że znalazła na serwerze zdjęcie zrobione podczas ataku telefonem komórkowym zrobionym przez Stark Enterprises i przesyła mu je. Stark, widząc terrorystów, jest przestraszony.

Pięć koszmarów prześladujących Tony’ego Starka:
1) powrót do alkoholizmu
2) technologia Iron Mana staje się tania i łatwa w reprodukcji
3) ktoś inny oprócz niego i Jima Rhodesa pilotuje zbroję Iron Mana
4) technologia Iron Mana przestaje być czymś niezastąpionym
5) ktoś tworzy nową wersję Iron Mana, która jest tania, łatwa w reprodukcji i nie jest niezastąpiona… i tym kimś nie jest Tony Stark

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1 Invincible Iron Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.