Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #7

The Punisher (MAX) #7

The Punisher (MAX) #7

"Kitchen Irish" - part 1

Postacie
Cytat

Maginty: "They call me Maginty. I'm the baddest nigger ever came outta Dublin Town."

Streszczenie

Nowy Jork. Hell's Kitchen - teraz przemianowano jej nazwę na Clinton, ale to tylko powierzchowna zmiana. Castle wie, że dawna dzielnica kryje się tuż pod powierzchnią nowych kawiarni i siłowni. Frank wchodzi do baru i zamawia posiłek. Chwilę później koło budynku wybucha bomba. Punisher ma szczęście, że akurat pochylił się nad talerzem, dzięki temu odłamki szkła z szyby nie trafiają go. Stojąca za nim kelnerka i jeszcze jeden mężczyzna nie mają tyle szczęścia.

Na zewnątrz siła wybuchu jest tak wielka, że odrzuca ludzi i zwierzęta, wbijając niektórych w ściany budynku. Samochody przewracają się.

Frank dochodzi do siebie. Lokal pełen jest ofiar, kelnerka ma oderwane ręce i wnętrzności pełne szkła, na szczęście umiera. Castle spieszy na pomoc jakiemuś mężczyźnie. Nagle staje się dla niego ważne, aby ten przeżył. Frank używa kciuka, by zatkać dziurę w klatce piersiowej mężczyzny, chce zatamować krwawienie.

Pojawia się straż. Do lokalu jako pierwszy wchodzi młody strażak. Jest zszokowany widokiem. Castle każe mu wziąć się w garśc i zająć trzymanym mężczyzną. Chłopak przełamuje strach i zaczyna działać. Pół godziny później stan mężczyzny stabilizuje się. Punisher wie, że czas znikać. Odchodzi, ale młody strażak zatrzymuje go - chce opatrzyć Frankowi bark, z którego sterczy wielki kawałek szkła. Castle każe mu go wyciągnąć i zaszyć, mówiąc, że resztą zajmie się sam. Nagle strażak poznaje Punishera, kontynuuje jednak swoją pracę bez słowa.

Wieczór. Zamach spowodował śmierć jedenastu osób, a trzydzieści zranił. Frank wraca na miejsce wybuchu. Podsłuchuje rozmowę detektywów. Okazuje się, że bombę podłożyła Irlandzka Armia Republikańska.

Gdzie indziej. Trójka mężczyzn rozmawia o bombie - najwidoczniej to oni ją podłożyli, bowiem nie są zadowoleni z efektu. Bomba sterowana radiowo nie wybuchła wtedy, kiedy miała - o czwartej nad ranem. Celem mieli być Westies i niejaki Maginty. Jeden z mężczyzn, Michael, zwraca się do pomysłodawcy zamachu, Finna, twierdząc, że przez jego pomysł mają teraz pełno nowojorskich trupów. Finn denerwuje się, słysząc te słowa. Zbliża do oczu Michaela swoją twarz, na której zamiast skóry znajduje się ochronna, przezroczysta maska, i mówi, że on dokładnie zna skutki wybuchu bomby. Michael zastanawia się, czy niedoszłe ofiary będą wiedzieć, że to oni stali za zamachem. Finn nie przejmuje się tym - wie, że między nimi, Magnity i pozostałymi dwoma gangami trwać będzie wojna - bowiem tylko jej zwycięzca zgarnie główną nagrodę.

Michael chce dowiedzieć się czegoś więcej o Magnity. Finn odprawia swojego siostrzeńca Petera, żeby mogli porozmawiać w spokoju. Michael pyta się Finna, co zamierza zrobić z milionami starego Nesbitta, na co mężczyzna w masce odpowiada, że wyjedzie do Kalifornii. Finn upewnia się, że mają wystarczającą siłę ognia na kolejną akcję. Jego rozmówca potwierdza.

Castle ustawił sobie punkt obserwacyjny na dachu nieopodal baru, w którym wybuchła bomba. Teraz Punisher stoi tam z karabinem snajperskim i czeka na przywódcę gangu Westies - Tonera. Ten w końcu pojawia się. Frank przymierza się do sprzątnięcia jego kompanów, gdy nagle ktoś go uprzedza. Przejeżdżająca furgonetka zabija ochroniarzy i porywa Tonera.

Plac zabaw. Do starszego mężczyzny oglądającego zabawę swojego wnuka dosiada się czarny mężczyzna - Maginty. Pyta staruszka, kiedy ostatnio robił "Houdiniego". Ten, zmieszany, zaprzecza, jednak Maginty jest nieugięty. Wie, że Napper potrafi pociąć ciało na tyle kawałków, że policja nie jest w stanie znaleźć wszystkich. Staruszek irytuje się i każe mężczyźnie powtórzyć Nesbittowi, że przeszedł na emeryturę. Jednak czarnoskóry mężczyzna informuje go, że stary Nesbitt umarł w zeszłym roku i teraz on potrzebuje jego umiejętności. Napper nie zamierza wracać do "zawodu", ale kiedy widzi swojego wnuka z przystawionym do głowy pistoletem, wie, że nie ma wyboru. W rozmowie okazuje się, że Maginty jest Irlandczykiem i ma dla dziadka konkretne pytanie, a mianowicie chce wiedzieć, czy ten robił kiedyś "Houdiniego" na żywym człowieku.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.