Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #3

Cable vol. 2 #3

Cable vol. 2 #3

"War Baby” – Chapter three

Postacie
Zapowiedź

Nazywasz się Nathan Summers. Spotykasz na swej drodze miłą blondynkę z Jersey. Jest wyluzowana na tyle mocno, że nie przeszkadza jej dzieciak, kula tkwiąca w piersi czy mordercza maszyna depcząca ci po piętach. Mimo to nie możesz zostać. Nie kiedy przyszłość gatunku zależy od ciebie.

Cytat

Bishop do łysego mężczyzny: "A bald guy should never wear a turtleneck. Makes him look like a @#&*."

Streszczenie

New Jersey, rok 2043. Ciężarówka rzucona przez Bishopa spada wprost na Cable'a i dziewczynkę, którą Nate się opiekuje.

 

Bishop, widząc jak auto trafia w cel, ma nadzieję, że udało mu się zabić dziecko i dzięki temu zmienić bieg wypadków. Po chwili zaczyna wymiotować, odczuwając skutki skoków w czasie. Przez to traci koncentrację i daje się podejść. Jeden z mężczyzn z oddziału porządkowego podkrada się do Lucasa i uderzając go w głowę, pozbawia przytomności. Mężczyzna i jego koledzy zabierają Bishopa ze sobą, jest on dużo wart, bo mutanci należą do rzadkości.

 

Kelnerka z baru, w którym zaczęła się walka, jest świadkiem, jak mężczyźni zabierają Lucasa. Po chwili widzi także, jak spod wraku ciężarówki wyczołguje się Cable. Mężczyzna wciąż trzyma dziecko. Kobieta, Sophie, proponuje mu, że zabierze go w bezpieczne miejsce. Po chwili Nathan traci przytomność.

 

Nate budzi się na podłodze wmieszkaniu kobiety. Krwawi i jest potłuczony, nie chce jednak choć na chwilę wypuścić dziecka z rak. Chce odejść, jest jednak ranny. Nieznajoma podejmuje się pomóc Summersowi opatrzyć jego rany. Cable chce, żeby kobieta wyjęła z jego ciała kule, zamierza przy tym być cały czas przytomny - nie chce stracić dziecka z oczu.

 

Bishop budzi się w piwnicy skuty łańcuchami. Wokół pełno jest ludzi ubranych jak oddział porządkowy, który go tu sprowadził. Były X-Man musi podładować swoje baterie i zna na to tylko jeden sposób. Obraża pilnującego go strażnika, a po kolejnej prowokacji mężczyzna uderza Lucasa. Po chwili dołączają się do niego koledzy. Bishop ładuje się energią wytwarzaną przy biciu.

 

Nate przetrzymał operację. Sophie usunęła pociski z jego ciała, proponuje mu nawet, żeby odpoczął, jednak Cable chce ruszać dalej. Wcześniej prosi nieznajomą, aby wytłumaczyła mu, czym jest uzbrojona policja, na którą się natknęli. Ta wyjaśnia mu, że oddziały nazywają się "Turnpike Authority" i chronią, w pewien sposób, mieszkańców. Po wielkiej powodzi bogacze utworzyli własną milicję, która strzegła bezpieczeństwa. W praktyce oznaczało to, że broniła bogatych przed naporem biedaków. Po pewnym czasie przejęła nawet władzę, odrywając Jersey od reszty kraju. Dzięki temu oddziały Turnpike Authority są prawem. W zamian za podatki ludzie mogą cieszyć się wodą i prądem. Choć jak wspomina Sophie, oznacza to także, że "policjanci" są bezkarni tak jak wtedy, gdy zabili jej ojca za to, że ten próbował się im sprzeciwić. Kobieta dodaje, że na świecie pozostało niewielu dobrych ludzi, takich jak Nate.

 

Bishop ma nowych gości - bogato ubranych mężczyzn. Opluwając jednego z nich, były X-Man prowokuje kolejne bicie. Dzięki temu ładuje się dostatecznie i zaczyna emanować energią.

 

Cable chce odejść. Jak mówi kobiecie, w innym czasie pomógłby jej i zająłby się policją, jednak teraz obchodzi go tylko dziewczynka, którą się opiekuje. W tym samym momencie dziecko zaczyna płakać. Sophie daje Summersowi jedzenie dla niej. Daje im to czas na rozmowę. Nate mówi kobiecie, że jego działania w zamyśle mają sprawić, że świat nie będzie tak wyglądał.

 

Bishop za pomocą metalowych macek ze sztucznej ręki zabija strażnika, uwalnia się z więzów i zdobywa broń. Po chwili zabija resztę obecnych ludzi, powtarzając sobie, że ci nie istnieją. Lucas ma zamiar zabić dziecko i sprawić, by Jersey roku 2043 nie wyglądało tak, jak widzi to teraz.

 

Nate słyszy coś jak przelatujący nad domem samolot. Próbuje odpiąć broń i przygotować się na nadciągające kłopoty. Po chwili rzeczywiście drzwi mieszkania eksplodują, zamiast jednak oddziału policji Nate widzi wchodzącego Cannonballa.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #3 Cable vol. 2 #3 Cable vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.