Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine vol. 2 » ClanDestine vol. 2 #4

ClanDestine vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

W tym numerze: Wampiry! Inhumans! Excalibur! Wystarczy?

Cytat

Dominic: "That buzzing... It's getting louder."
Phoenix: "I can't hear it".
Shadowcat: "Me neither... But then I'm busy fighting for my life."

Streszczenie

Zamek Blasco. Upewniwszy się, że on i Imp są otoczeni przez prawdziwe wampiry, Crimson Crusader wyrywa z ziemi zbiornik i niszczy nim jedną z kolumn podtrzymujących poddasze. Korzystając z zamieszania, Rory i Pandora rzucają się do ucieczki. Nieopodal, Sam słyszy krzyki swojego młodszego rodzeństwa, więc szybko generuje miecz i rusza na pomoc. Bliźnięta tymczasem znajdują się w ślepym zaułku. Rory mówi Pandorze, aby spróbowała przeskoczyć przez płot, a on w tym czasie zatrzyma wampiry. Dziewczyna odpowiada, że brat nie musi sam wszystkiego robić, po czym trafia wiązką światła w zbiornik z benzyną, co owocuje eksplozją. W tym momencie przed bliźniętami pojawia się gotowa do walki Sam. Chwilę później na miejsce przybywa Kay i mówi siostrze, aby nie robiła wampirom krzywdy, ponieważ to są jej przyjaciele, których namówiła do postraszenia młodszego rodzeństwa dla żartu, kiedy wyczuła, że się zbliżają do zamku. Sam uderza Cuckoo w twarz mówiąc, że to wcale nie było śmieszne. Rory i Pandora powiadamiają siostry o zniknięciu Adama.

Alternatywna Ziemia. Dominic Destine i Excalibur budzą się w celi. Orientują się, że nie mogą korzystać ze swoich mocy, a na szyjach mają obroże. Dominic, którego wyczulone zmysły funkcjonują tak, jak zawsze, mówi pozostałym, że urządzenia się pełne przewodów, więc radziłby nie próbować ich zdejmować. Po chwili strażnicy wyprowadzają więźniów na arenę, gdzie ci dowiadują się, że zostali schwytani przez tutejszą wersję Inhumans, rządzonych przez Maximusa. Król zauważa, że kostiumy ludzi przypominają te noszone przez niego i jego podwładnych. Medusa sugeruje, że może próbują ewoluować i upodobnić się do Inhumans. Maximus myśli, że to mogą być pozostałości armii buntowników dowodzonych przez Magneto, ale Medusa przypomina, że oni wszyscy zostali zamordowani. Shadowcat próbuje wytłumaczyć, że przybyli z innego wymiaru, ale Maximus używając swoich zdolności każe jej i pozostałym zamilknąć i klęknąć. Phoenix opiera się, ale zostaje uderzona przez jednego ze strażników, a po chwili inny daje ludziom broń. Kitty zastanawia się, co ma z nią zrobić, na co ten odpowiada, pokazując gromadę stworów wbiegających na arenę, że mogą walczyć lub dać się zabić.

Zamek Blasco. Kay uspokaja bliźnięta, mówiąc im, że Adam znika raz na jakiś czas i nie ma się czym martwić, ale jednocześnie telepatycznie mówi Sam, że nie może skontaktować się z ojcem ani z Walterem i prosi ją, aby wyszła na zewnątrz i zadzwoniła do brata. Cuckoo tymczasem opowiada o tym, jak w połowie dziewiętnastego wieku żyła w ciele Natsume Masako i wyszła za japońskiego księcia. Kiedy został on wysłany jako ambasador do Paryża, Kay pojechała z nim. Pewnej nocy została zaatakowana przez wampirzycę. Ciało Natsume zostało zabite, ale Cuckoo zdołała przenieść swój umysł do morderczyni i wyprzeć jej osobowość. Kiedy oszołomiona zastanawiała się, co robić dalej, pojawił się książę i zobaczył potwora stojącego nad swoją żoną. Dobył miecza chcąc ją pomścić, więc Kay uciekła, wiedząc, że mężczyzna nie uwierzy w to, co się stało naprawdę. Później spotkała inne wampiry, które zostały przemienione przez zabitą przez nią wampirzycę, a które wraz z jej śmiercią zostały wyzwolone z głodu krwi. Sacha wyjaśnia Rory’emu i Pandorze, że nie muszą już żerować na ludziach, chyba, że ci sami oferują im swoją krew.

Na zewnątrz, Sam bez powodzenia próbuje dodzwonić się do Waltera. Nagle pojawia się pojazd, z którego wysiada Newton, który zaczyna mówić o zniknięciu Dominica i że Rory może pomóc mu go odnaleźć. Sam chce mu powiedzieć, że Adam również zaginął, ale Kay ją powstrzymuje. Mówi, że ich brat może zabierze bliźnięta ze sobą, a one w tym czasie będą miały swobodę w działaniu. Sam nie jest pewna, czy to dobry pomysł, ale Cuckoo stwierdza, że nie mają czasu i wysyła Rory’ego i Pandorę z Newtonem. Wampiry oferują swoją pomoc, ale Kay odpowiada im, że zanim dotrą do Ravenscroft, zrobi się dzień. Dodaje jednak, że jeżeli nie wróci do następnego wieczoru, ma nadzieję, że zostanie pomszczona. Całuje Sachę na pożegnanie i razem z Sam odjeżdża.

W przestrzeni międzywymiarowej, Newton wyjaśnia Crusaderowi, że kiedy opiekował się Dominickiem, stworzył system do namierzania brata. Pokazuje na monitorze plamkę, która odzwierciedla lokalizację Dominica. Mówi Rory’emu, że tak, jak podczas latania, jego instynkt prowadzi go tam, gdzie chce, teraz musi skierować pojazd w stronę zaginionego brata. Crusader robi to i po chwili wehikuł zaczyna przyspieszać, aż wreszcie materializuje się na arenie, gdzie Dominic i Excalibur walczą z przeciwnikami. Maximus rozkazuje strażnikom zabić intruzów. Ci zaczynają strzelać w stronę pojazdu i powodują jego eksplozję. Newton jest cały, ale po bliźniętach nie ma śladu.

Nepal. Adam mówi, że nie może powrócić do Ydenu po tym, jak zabił Vincenta, ponieważ wciąż siebie obwinia. Albert obawia się, że jego matka również może odczuwać to samo z powodu więzi ze swoimi dziećmi. Adam decyduje się więc z nią spotkać. Mnich przenosi ojca w pobliże Ydenu, a dalej Adam musi poradzić sobie sam.

Kay i Sam docierają do Ravenscroft. Zauważają zniszczone drzwi domu, co nie napawa je optymizmem. Nagle zostają zaatakowane przez sobowtóra Waltera, któremu pomagają postacie przypominające Rory’ego i Pandorę.

W siedzibie gildii, jeden z jej członków mówi przywódcy, że z analizy danych ze zniszczonego laboratorium Alphy ustalił, że kiedy naukowiec schwytał Waltera, Rory’ego i Pandorę, pobrał próbki ich DNA i zdołał stworzyć klony trojga Destine’ów, które właśnie pokonały Sam i Kay w Ravenscroft.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine vol. 2 #4 ClanDestine vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.