Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #559

Amazing Spider-Man #559

Amazing Spider-Man #559

"Peter Parker, Paparazzi!" - part 1: "The Money Shot"

Postacie
Zapowiedź

DB, najbardziej szmatławy spośród nowojorskich szmatławców, zatrudnił właśnie najwstrętniejszego ze wszystkich węszących sensacji prymitywnych paparazzich - Petera Parkera?! J. Jonah Jameson odnalazł wreszcie harmonię i spokój ducha?! To razem z debiutem Screwball, nowej przeciwniczki Pajączka, ma sprawić, że nie będziecie się nudzić w maju.

Cytat

Spidey: "This's crazy! I've got superpowers..."
Screwball: "Yeah? Well, I've got a li'l thing called the parkour luck!"

Streszczenie

Niezwykle zwinna akrobatka nazywa się Screwball i jest pierwszą super-przestępczynią, której wyczyny można oglądać w Internecie na żywo. Teraz skacze z dachu na dach z torbą pełną skradzionych pieniędzy, ścigana przez Spider-Mana, którego chwilami poraża celność jej dowcipu. Nie mogąc doścignąć dziewczyny, bohater przyczepia jej swój nadajnik, lecz nie uchodzi to jej uwadze. Jednak zamiast go po prostu odczepić, dziewczyna ląduje tuż przed radiowozem. Krzyczy, że poddaje się, bo ściga ją Spider-Man, który oznaczył ją nadajnikiem, podobnie jak ofiary niedawnych morderstw [wątek "Spider-Tracer Killer" z poprzednich numerów - Jaro]. Gdy bohater dociera na miejsce, ma naprzeciwko sobie dwóch policjantów i całkiem sporą grupkę przechodniów. Ucieka, zostawiając Screwball. Jest jednak zadowolony, gdyż dzięki ukrytemu na pobliskim budynku aparatowi udało mu się zrobić sporo dobrych zdjęć.

Radość Parkera szybko znika, gdy w redakcji okazuje się, że przypadkowi obserwatorzy zdarzenia fotografowali Screwball na bieżąco i natychmiast wysyłali swoje zdjęcia do "The DB". Joe Robertson chwali wprawdzie zdjęcia zrobione przez Petera, jednak z żalem jednak stwierdza, że już za późno, by ich użyć. Dexter Bennett ma tymczasem propozycję dla Parkera - chce, by został on paparazzo. Pierwszym zadaniem ma być zrobienie kompromitującego zdjęcia aktorowi Bobby'emu Carrowi, który właśnie zawitał do Nowego Jorku. Gdy Bennett oferuje dwa miliony dolarów za fotografię, Pete nie może mu odmówić i zgadza się na to zlecenie. Wszystko to ze zniesmaczeniem obserwuje Robbie, mając nadzieję, że JJJ wkrótce odzyska swą gazetę i przywróci jej dawny poziom.

W ramach rehabilitacji wraz z grupką ludzi Jameson ćwiczy tai chi w parku. Jednak gdy jego wzrok pada na billboard reklamujący "The DB", mężczyzna wpada w szał. Uspokajają go przejeżdżający niedaleko Vin Gonzales i jego partner. Jednak zostawiają Jonaha w spokoju, gdyż Vin jest jego wielkim fanem. Gdy wracają do radiowozu, Gonzales mówi swojemu koledze, że niedługo będzie miał nowego współlokatora - Petera Parkera.

Bobby Carr wchodzi do klubu, ostrzeliwany zewsząd błyskami fleszy. Pete też stara się zrobić zdjęcie, jednak warunki nie są ku temu najlepsze. Postanawia więc wykorzystać swoje zdolności i zakrada się do wnętrza lokalu. Po kilku chwilach błądzenia odnajduje aktora i jego znajomych, po czym przyczaja się z aparatem i czeka na stosowną okazję. Oczekiwanie się przedłuża, jednak cierpliwość Petera zostaje wynagrodzona, gdy do Carra podchodzi kelnerka, prosząc go o autograf. Aktor wpada w furię, rzucając w dziewczynę tacą i szklankami. Parker oczywiście fotografuje zajście, jednak zostaje zauważony przez ochronę Carra. Ucieka z jego loży prosto na parkiet, gdzie trafia wprost na Harry'ego Osborna i Lily Hollister. Przyjaciel początkowo chce mu pomóc, lecz gdy dowiaduje się, czym teraz zajmuje się Pete, udaje przed ochroniarzami, że go nie zna. Lily strofuje swojego chłopaka, ten jednak każe jej się bawić dalej. Goryle wyrzucają Parkera z klubu, niszcząc przy okazji jego aparat. Na szczęście dla niego karta pamięci jest nietknięta i można odzyskać z niej wartościowe ujęcia. Zadowolony Pete odchodzi, nie zauważając, że ze ściany budynku wyłania się ubrana na czarno dziewczyna. Obserwuje ona Bobby'ego Carra, który wzburzony wsiada do swej limuzyny. Dziewczyna mówi do siebie, że jako jedyna go rozumie i wie, kim on tak naprawdę jest.

Dexter Bennett jest zachwycony zdjęciami, które zrobił Peter, lecz Robbie zwraca świeżo upieczonemu paparazzo uwagę co do etycznej strony tego wszystkiego. Pete jednak nie przejmuje się tym, zachwycony możliwościami, jakie nagle się przed nim otwierają.

Ciocia May mówi do pakującego swe rzeczy Petera, że wprawdzie cieszy się z poprawy jego sytuacji życiowej, jednak nie jest do końca przekonana, czy robienie kompromitujących gwiazdy zdjęć jest szczytem jego możliwości. Pete zbywa ją, podobnie jak zrobił z Robertsonem.

Dziewczyna w czerni podchodzi do kiosku i prosi o wszystkie egzemplarze "The DB" ze zdjęciami Bobby'ego Carra. Gdy wraca do swego mieszkania, przypina pierwszą stronę gazety do ściany oblepionej zdjęciami i wycinkami dotyczącymi aktora, po czym staje się cienka i płaska jak papier, w tej dwuwymiarowej formie przytulając się do zdjęcia Bobby'ego.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #559 Amazing Spider-Man #559

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.