Avalon » Serie komiksowe » Criminal » Criminal #8

Criminal #8

Criminal #8

"Lawless" - part 3

Postacie
Cytat

Mallory (po wyrwaniu bankomatu ze ściany): "Ha! Awesome!"
Tracy: "Did you seriously just say awesome?"
Mallory: "Shut up and help me get this shit... I can say awesome."

Streszczenie

Mieszkanie wynajmowane przez Tracy’ego. Mężczyzna wstaje z łóżka i podchodzi do okna. Mallory budzi się i pyta, co on robi. Lawless odpowiada, że lubi patrzeć na miasto w śniegu, zanim ludzie wstaną i zostawią na nim ślady. Mallory mówi mu, żeby wrócił do łóżka. Tracy nie spodziewał się, że może między nimi do tego dojść, ale w końcu nie miał dokładnego planu działania po tym, jak już się dostanie do gangu.

Wcześniej. Mallory i Tracy czekają w samochodzie, aż właściciel zamknie sklep monopolowy. Kobieta mówi, że nie chce mieć świadków podczas napadu na bank, który ma być kolejnym sprawdzianem przed właściwym skokiem. Lawless jest podirytowany, że wciąż go testują, ale Mallory wyjaśnia mu, że tym razem chodzi o zbadanie czasu reakcji policji. Kiedy na ulicy robi się ciemno, Tracy zamalowuje farbą w sprayu kamerę przy bankomacie, a Mallory mocuje na nim łom przywiązany do samochodu. Lawless odjeżdża i bankomat zostaje wyrwany ze ściany, uwalniając stos banknotów. Kiedy rozlega się alarm, kobieta ładuje pieniądze do torby, Tracy pakuje sprzęt, po czym wjeżdżają do parkingu w budynku obok. Po sześciu minutach zjawia się policja. Mallory proponuje iść do baru na dole i poczekać, aż stróże prawa skończą robotę. Tam, po kilku drinkach, para zaczyna się mieć ku sobie. Tracy upewnia się, że Mallory rzeczywiście wie, co robi, a nie jest jedynie pijana, po czym oboje jadą do jego mieszkania, gdzie zaczynają się kochać. Później, Lawless zastanawia się, czy w ten sposób nie zdradził Ricky’ego. Ma nadzieję, że Mallory uszczęśliwiła jego brata choć trochę i że nie miała udziału w jego śmierci, ponieważ nie chciałby jej za to zabijać.

Tego samego sentymentu Tracy nie podziela względem reszty gangu, zwłaszcza, że przy następnym spotkaniu sprawdzają, czy nie ma przy sobie podsłuchu. Simon wyjaśnia, że nie zna go, więc mu nie ufa, ale docenia, że pomógł go uwolnić z więzienia i tylko dlatego wciąż się z nim zadaje. Ostrzega, że sypianie z Mallory nie wystarczy, aby pozostali mu zaufali, a Lawless nie powinien się również czuć z tego powodu wyjątkowy, ponieważ nie jest pierwszym, który to robi. Gray ostrzega go, aby romans nie wpłynął na jego postawę podczas roboty. Tracy’emu nie podoba się to i sytuacja staje się zbytnio napięta i Nelson nawet sięga po broń, ale Simon uspokaja towarzystwo, mówiąc Tracy’emu, że po prostu chciał go uświadomić na temat hierarchii panującej w ekipie. Do pokoju wchodzi Mallory i widząc, że wszyscy już są pyta się, czy się nie spóźniła. Simon mówi, że jest w samą porę, ponieważ właśnie miał zacząć opowiadać, na czym będzie polegać skok.

Po skończeniu spotkania Mallory biegnie za Tracym. Ten nie wie, czy rzeczywiście jest wściekły z powodu tego, co się stało wcześniej, ale postanawia takiego udawać w nadziei, że uda mu się czegoś dowiedzieć. Kobieta wie, że do czegoś doszło, zanim przyszła, więc Lawless mówi jej, że pozostali wiedzą o nich i że nie jest pierwszym członkiem gangu, z którym sypia. Mallory mówi, że był kiedyś ktoś inny, ale to stare dzieje i sądzi, że Tracy może pozostałym go przypominać, ponieważ jest w nim coś podobnego. Każe Lawlessowi się tym nie przejmować, a jeżeli mu to nie odpowiada, to mogą więcej ze sobą nie sypiać. Tracy całuje kobietę i oboje idą do jego mieszkania.

Wieczorem, Tracy zastanawia się, jak może przypominać członkom gangu Ricky’ego, skoro kiedy się ostatnio widzieli, byli tacy różni i myśli nad tym, co mówił Leo o zmianach, jakie zaszły w jego bracie. Mallory pyta się go, skąd ma blizny na twarzy. Lawless przypomina sobie, jak wynosił dziewczynę z płonącego budynku i odpowiada, że oczywiście został poparzony.

Rano Tracy wychodzi kupić coś do zjedzenia i zastanawia się, czy jego podobieństwo do brata nie wynika z tego, że obaj poszli w ślady ojca. Nagle drogę zachodzi mu grupa mężczyzn, którzy wyciągają broń. Lawless unika kul, sam łapie za pistolet i zabija jednego z napastników. Zastanawia się, jak go znaleźli, ale nie może wiedzieć, że poprzez numer rejestracyjny samochodu, spisany podczas uwalniania Simona w Center City, dotarli do sprzedawcy, od którego Tracy kupił wóz, a potem do niego. Lawless ucieka w alejkę i tam zaskakuje i zabija dwóch kolejnych napastników. Czwartemu strzela w kolano i pyta się go, dlaczego go ścigają. Ten odpowiada, że nie wie, miał jedynie go załatwić. Tracy zabija go. Wiedząc, że strzały sprowadzą policję, postanawia się przenieść. Wraca do mieszkania i mówi Mallory, że chciałby zjeść śniadanie na mieście.

Gdzie indziej, Sebastian Hyde dowiaduje się, że jego ludzie zginęli. Zaczyna się zastanawiać, kim jest człowiek, którego ściga i który nawet nie wie, co mu ukradł, ale temu się akurat nie dziwi, ponieważ tylko bank byłby w stanie to sprawdzić.

Próbując wydać pieniądze otrzymane od Tracy’ego, Jacob dowiaduje się, że są one fałszywe.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Criminal #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.