Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #7

ClanDestine #7

ClanDestine #7

"Real Heroes!"

Postacie
Cytat

Crimson Crusader: "If you're not going to help us, can't you just leave us alone?"
Spider-Man: "I can't... I saved your lives. You're my responsibility now. It's one of those mystical oriental things."

Streszczenie

Nowy Jork. Sam Destine wychodzi z klubu Ground Zero zdenerwowana na Kay, ponieważ ta ośmieszyła pewnego mężczyznę wydając tajemnice, o których dowiedziała się czytając jego myśli. Nie podoba się jej, że jej siostra nie potrafi powstrzymywać się przed używaniem swoich zdolności. Nagle Cuckoo wyczuwa niebezpieczeństwo. Mężczyzna w płaszczu strzela do kobiet strzałkami usypiającymi. Sam pada od razu, a Kay jest w stanie przezwyciężyć jedną dawkę narkotyku i zwrócić się w kierunku napastnika, lecz kolejne strzałki unieszkodliwiają ją.

Crimson Crusader przedstawia Spider-Manowi siebie i swoją siostrę, po czym wyjaśnia, w jaki sposób dostali się z Anglii do Stanów. Po chwili jednak wyczerpany podróżą mdleje. Później budzi się na zrobionym z pajęczej sieci hamaku i pyta się Pandory, co się stało. Dziewczyna mówi, że Spider-Man chciał go zabrać do szpitala, ale wytłumaczyła mu, że Rory jest jedynie zmęczony po locie w burzy przez Atlantyk. Powiedziała jednak, że Sam i Kay są w mieście, więc bohater wybrał się je zawiadomić. Crusader nie jest z tego zadowolony i zastanawia się, czy przekonać Spider-Mana, aby nie sprowadzał ich sióstr, czy po prostu mu uciec. Pająk pojawia się z jedzeniem dla bliźniąt i mówi, że nie zastał ich rodzeństwa w hotelu, ale jest pewny, że wrócą i ma zamiar odstawić tam dzieci, ponieważ nie mogą przebywać same w Nowym Jorku. Rory i Pandora urządzają pokaz swoich mocy, aby przekonać Spider-Mana, że jednak będą w stanie sobie poradzić, ponieważ nie są bezbronni. Bohater proponuje więc zawody: on będzie złoczyńcą, a bliźnięta bohaterami i jeżeli uda im się go pokonać, to zostaną jego pomocnikami. Jeżeli on wygra, to wracają do domu. Młodzi Destine zgadzają się.

Ravenscroft. Adam uspokaja Waltera mówiąc, że bliźnięta odnajdą się całe i zdrowe. Dominic kończy rozmowę z hotelem Kay i Sam, po czym mówi pozostałym, że siostry jeszcze nie wróciły do swoich pokoi, co go nie dziwi, biorąc pod uwagę, że w Nowym Jorku jest środek nocy, a Cuckoo nie kończy imprezować wcześnie. Adam stwierdza, że muszą czekać na Kay, ponieważ ona najszybciej będzie w stanie odnaleźć młodsze rodzeństwo. Dominic wychodzi się przejść, a ojciec dołącza do niego. Pyta się syna, czy on też uważał go za zimnego człowieka, kiedy był w wieku Rory’ego i Pandory. Dominic mówi, że wydawało mu się, że Adam go zaniedbuje. Posiada on wielką wiedzę, ale nie potrafi okazywać uczuć i emocji jak zwykły człowiek, ponieważ jest nieśmiertelny i nic nie może go zabić ani nawet zranić. Z tych powodów nawet stał się znudzony zwykłym ludzkim życiem. Adam przyznaje mu rację i mówi, że nie zwracał na to uwagi, ale spróbuje się zachowywać inaczej w przyszłości. Ma nadzieję, że ta rozmowa będzie stanowić początek jego pojednania z Dominickiem, ale ten mówi, że nigdy nie będzie mógł wybaczyć ojcu zabicia Vincenta.

Nowy Jork. Rory i Pandora szukają w magazynie Spider-Mana. Nagle słyszą nad sobą hałas i zauważają, jak coś mknie w ich kierunku. Pandora strzela w przedmiot wytworzonym przez siebie laserem, ale jej cel okazuje się workiem z cementem. Pył oślepia bliźnięta, więc Crusader szybko sprawia, że cement staje się ciężki i opada na ziemię. Wtedy zauważa, że Imp jest przyczepiona do ściany pajęczą siecią. Rory podnosi Spider-Mana, ale ten przykleja się stopami do sufitu, chwyta chłopaka i zawija go w jego pelerynę. Uznając się za pokonanego Crusader nieśmiało proponuje, aby bohater dał im jeszcze jedną szansę.

Na dachu pobliskiego budynku, zabójca mówi związanej Sam, że na wszelki wypadek założył obu siostrom ładunki wybuchowe na szyje, które wysadzi, jak tylko któraś z nich spróbuje użyć swojej mocy. Wyjaśnia, że został wynajęty przez Kramera, aby pozbyć się spadkobierczyni firmy Kay Cery i wcześniej popełnił trzy podobne morderstwa, aby policja uznała ją za kolejną ofiarę seryjnego zabójcy. Mówi, że śmierć będzie szybka, jeżeli dowie się prawdy – czy Kay rzeczywiście „odziedziczyła” majątek. Cuckoo telepatycznie zaleca Sam, aby zagadała zabójcę – ona nie może go unieszkodliwić, ale jest w stanie sprowadzić pomoc.

Crusader, Imp i Spider-Man zauważają płonący budynek. Bliźnięta chcą ruszyć na pomoc, ale Pająk powstrzymuje ich mówiąc, że tylko przeszkadzaliby strażakom – to, że mają nadludzką moc nie znaczy, że potrafią zawsze więcej, niż inni ludzie. Nagle Rory otrzymuje telepatyczne wezwanie pomocy od Kay.

Na balu, reporterka pyta się Kramera, czy pojawienie się spadkobierczyni majątku Kay Cery nie wpłynie na jego przyszłość w firmie. Mężczyzna mówi, że nie spotkał jeszcze nowej właścicielki firmy, ale nie obawia się niczego, po czym oddala się.

Zabójca próbując uzyskać odpowiedź na pytanie, poraża Sam prądem. Kay każe mu przestać, ponieważ wkrótce zjawi się pomoc dla nich. Chwilę później dłoń mężczyzny zostaje opleciona siecią, uniemożliwiając mu odpalenie ładunków. Spider-Man rzuca się na niego, ale kiedy go kopie, zostaje porażony. Zabójca mówi, że jego dłoń potrafi generować silniejszy ładunek i próbuje sięgnąć głowy bohatera, ale ten powstrzymuje go wystarczająco długo, aby Rory zniszczył zasilacz na plecach mordercy. Ten rzuca Spider-Mana na Crusadera, sięga po karabin i zaczyna strzelać, ale Pająk unika strzału. Imp niszczy laserem broń zabójcy, który postanawia uciekać, ale rzuca granat w stronę związanych kobiet, aby wykonać zadanie. Rzuca się na Pandorę, która stoi mu na drodze, ale Spider-Man go obezwładnia. Rory chwyta granat i zamyka go w polu grawitacyjnym, dzięki czemu wybuch jest nieszkodliwy. Mordercy tymczasem udaje się nacisnąć guzik na swoim pasie i uwalnia z plecaka resztę arsenału. Jedna z rakiet niszczy dach pod stopami Imp, która zaczyna spadać. Spider-Man rzuca się jej na pomoc, podczas Crusader osłania barierą pozostałe siostry. Pająk wraca z Pandorą i zaczyna uwalniać Kay i Sam. Rory pyta się, czy najpierw postanowił pomóc Imp, a nie reszcie, ponieważ ona była w większym niebezpieczeństwie, na co Pająk odpowiada, że wiedział, że Crusader da sobie radę. Dodaje, że wyruszy na poszukiwanie zbiegłego zabójcy, ale Cuckoo mówi, że to nie będzie konieczne, ponieważ wszyscy odpowiedzialni zostaną ukarani.

Później. Kramer budzi się związany na dachu. Morderca mówi mu, że nie powinien był go oszukiwać i wystawiać do walki z mutantami, po czym zaczyna go siekać nożem. Kramer umiera, ale chwilę później ginie również jego morderca, zastrzelony przez Punishera.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.