Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #6

ClanDestine #6

ClanDestine #6

"Rory Destine's School Daze!"

Postacie
 • * Rory , Pandora
 • * Kay , Sam
 • * Walter , Adam , Dominic
 • * Alpha i Omeganie
 • * Spider-Man
 • * O'Neil, Bogwert i inni chłopcy ze szkoły Rory'ego i Pandory
  * Kramer, Minneli, wynajęty zabójca
  * gang w Nowym Jorku
  * we śnie Rory'ego: She-Hulk, Thing, Iron Man, Captain America, Thor, Spider-Man, Human Torch, Quicksilver, Vision, Captain Britain, Meggan, Namor, inni super-bohaterowie, Skrullowie
Cytat

Dominic: "Walter, why are you hitting Adam? You know it's a waste of time. He's invulnerable."

Streszczenie

Ziemia została zaatakowana przez armię Skrullów. Najwięksi bohaterowie planety zebrali się, aby ją bronić przed najeźdźcami, ale tym razem ich połączona moc okazała się niewystarczająca i zaczęli przegrywać. Wtedy pojawia się pomoc: do akcji wkracza klan Destine prowadzony przez Crimson Crusadera. Brytyjczycy dziesiątkują kosmitów i zmuszają ich do odwrotu. Bohaterowie dziękują im za pomoc i każdy z nich próbuje namówić Rory’ego, by przyłączył się do jego grupy lub został jego partnerem w walce ze zbrodnią.

W tym momencie Rory zostaje obudzony przez chłopców z jego klasy, którzy śmieją się, że zasnął na lekcji. Pandora borni brata, co powoduje kolejne docinki. Nauczyciel przerywa kłótnię i pyta się Rory’ego, czy wszystko z nim w porządku. Słysząc, że tak, prosi, aby więcej nie zasypiał na jego lekcji. Po wyjściu z klasy chłopak mówi Pandorze, że nie powinni marnować czasu w szkole, lecz używać swoich zdolności i pomagać innym. Uważa, że Walter, pod pretekstem chęci prowadzenia normalnego życia, nie chce być bohaterem, ponieważ obawia się odpowiedzialności, jaka ciąży na każdym obdarzonym nadludzkimi zdolnościami. Na schodach drogę bliźniętom zagradza ta sama grupa, która wcześniej zaczepiała ich w klasie. Rory mówi, że nie ma czasu na dziecinadę, co jeden z chłopaków bierze za prowokację i przewraca Pandorę. Jej brat stwierdza, że w tym momencie przesadził i zaczyna się awantura.

Ravenscroft. Kay i Sam żegnają się z Adamem i Walterem, ponieważ wybierają się do Nowego Jorku, aby spróbować przekonać adwokatów i pracowników Cuckoo, że ona w nowym ciele jest swoją własną córką, której zmarła matka zapisała cały majątek. Kay mówi, że wróci jak najszybciej się da, ale Walter stwierdza, że nie musi się spieszyć. Adam pyta się, czy on i siostra czują do siebie tylko wrogość, na co jego syn mówi, że Cuckoo odwiedzała bliźnięta bardzo rzadko, a jak już się pojawiała, to przekupywała je prezentami. Nie podobało mu się również, że jako najstarsza z rodzeństwa przejmowała dowodzenie nad rodziną, kiedy jej się podobało. Adam mówi, że Walter wykonał świetną robotę wychowując bliźnięta, kiedy on je zostawił. Teraz, kiedy wrócił, pomoże mu, jak tylko będzie potrafił, w tym trudnym dla Rory’ego i Pandory czasie – ich starsi bracia i siostry zyskali swoje moce, kiedy byli starsi, więc było im łatwiej je zaakceptować. Mówi również, aby się nie przejmował, że w tej chwili mu się sprzeciwiają, ponieważ kiedy tylko minie ich fascynacja nowoodkrytymi tajemnicami rodziny, znów będą go potrzebowali i z pewnością nie zawiodą Waltera jako swojego opiekuna. Ten tymczasem odbiera telefon ze szkoły i dowiaduje się, że Rory i Pandora mają kłopoty.

Gdzie indziej. Omeganie ćwiczą przed kolejnym spotkaniem z rodziną Destine i obiecują Alphie, że tym razem to oni wyjdą ze starcia zwycięsko. Niektórzy z nich mają jednak wątpliwości, czy Walter nie miał racji i ich konflikt nie zrodził się w wyniku pomyłki. Griffin stwierdza, że teraz to już nie ma znaczenia, ponieważ Destine są zagrożeniem dla jego planów. Zamierza ich zniszczyć i poznać źródło ich mocy, a jego plan już się rozpoczął.

Szkoła. Walter dowiaduje się od dyrektora, że w ciągu ostatnich kilku tygodni Rory opuścił się w nauce, ale to nic w porównaniu z bójką, w której wziął udział. Sprawa jest o tyle poważna, ponieważ jeden z chłopców ma złamaną rękę, a skoro nikt się nie chce przyznać do rozpoczęcia awantury, wszyscy uczestnicy zostają zawieszeni na tydzień, łącznie z Pandorą, która również była w to zamieszana. Walter wychodzi z gabinetu wściekły i oskarża Rory’ego o używanie swoich mocy. Pandora tłumaczy mu, że chłopak złamał rękę, ponieważ zamiast jej trafił pięścią w ścianę, ale starszy brat nie wierzy, ponieważ ostatnimi czasy bliźnięta nie raz go okłamywały. Mówi, że nie widzi innego wyjścia, jak rozdzielić Rory’ego i Pandorę i wychowywać ich osobno, w ten sposób pozbawiając ich mocy.

Nowy Jork. Kay i Sam odwiedzają prawnika, któremu ta pierwsza pokazuje testament, według którego powinna odziedziczyć swój własny majątek. Mężczyzna mówi, że dokument nie został uwierzytelniony, więc jest nieważny, ale Cuckoo mówi mu, że on może to zrobić teraz, podając starą datę, jako przysługę dla jej matki. Kay modyfikuje prawnikowi pamięć tak, aby wydawało mu się, że rzeczywiście znał ją wcześniej. Sam jest przeciwna, ale jej siostra mówi, że skoro ma takie zdolności, to powinna ich używać.

Ravenscroft. Rory i Pandora odwiedzają Dominica, chcąc porozmawiać o groźbie Waltera, ale brat nie ma ochoty na towarzystwo i każe zostawić się samego.

Nowy Jork. W opuszczonym magazynie spotykają się Kramer i Minelli, pracownicy w firmie Kay, którzy od dawna defraudowali jej pieniądze. Pierwszy zamierza zabić „córkę” ich szefowej, na co ten drugi się nie zgadza, przez co sam pada ofiarą wynajętego zabójcy, który poraża go ładunkiem elektrycznym.

Ravenscroft. Crusader i Imp postanawiają uciec do Nowego Jorku. Do tego celu używają wraku samochodu, który został pozbawiony silnika i innej maszynerii, aby Rory mógł go unieść.

Siedzący przed grobem Vincenta Adam zostaje zaatakowany przez Waltera, który ma mu za złe, że nie dopilnował bliźniąt. Dominic mówi bratu, że bicie ojca nie ma sensu, skoro i tak nie czuje on bólu i uderzając wielkoluda w nerw w szyi uspokaja go. Walter tłumaczy, że najmłodsi Destine pozostawili list powiadamiający o ich zamiarach. Dominic uważa, że winni po części są wszyscy, ponieważ nie poświęcają Rory’emu i Pandorze więcej uwagi w tych trudnych dla nich chwilach. Mówi, że czuł się podobnie w ich wieku, kiedy potrzebował ojca, a Adam nie potrafił okazywać uczuć.

Rory jest coraz bardziej zmęczony lotem w burzy. Nagle przed samochodem wyrasta Statua Wolności. Bliźnięta wymijają ją z trudem, następnie unikają uderzenia piorunu i rozbijają się w Nowym Jorku. Dzięki barierze wytworzonej przez Crusadera nic im się nie staje. Kilku miejscowych chuliganów zaczepia Anglików i słysząc, że dzieci przyleciały samochodem myślą, że sobie z nich drwią, więc atakują je. Nagle ktoś przychodzi im z pomocą. Po chwili napastnicy są związani siecią i unieszkodliwieni, a Spider-Man pyta się młodych Destine, czy nic im nie jest.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.