Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #5

ClanDestine #5

ClanDestine #5

"Genie-ology"

Postacie
Cytat

Will (po tym, jak Kay streściła mu wydarzenia z poprzednich numerów): "That sounds more absurd than the script of the film I'm working on."

Streszczenie

Australia. Will Chance i Alice Springs kończą zdjęcia kolejnej sceny ich filmu, po czym chłodno się żegnają i rozchodzą do swoich przyczep. Jeden z członków ekipy pyta się aktora, czy już nie są razem, ale ten mówi mu, że to nie jego sprawa. Will, mając nadzieję, że udając przed resztą zerwanie on i Alice będą mieli spokój, wchodzi na dach swojej przyczepy i dzięki swojej sile i zwinności dostaje się na drugi koniec planu filmowego, skacząc na linach, dachach namiotów i ramieniu dźwigu. Wchodzi do przyczepy swojej dziewczyny i zaczyna ją całować, ale w tej chwili Alice zauważa astralną postać Kay i myśląc, że to duch, mdleje. Will pyta się siostry, czy to ona jest odpowiedzialna za dowcipy z eksplodującymi ludźmi, ale Cuckoo mówi mu, że to były stwory Lenza, które zabiły Maurice’a i Florence. Chce telepatycznie opowiedzieć bratu, co się dokładnie stało, ale ten nie chce, aby Kay grzebała mu w umyśle. Cuckoo w skrócie opowiada więc o manifestacji mocy bliźniąt, konflikcie z Lenzem i Alphą, śmierci dwójki rodzeństwa i powrocie Adama. Na koniec mówi, że Dominic, Sam i Walter wybrali się do laboratorium Griffina, aby oddać mu Gryfa, a ich ojciec opowiada Rory’emu i Pandorze historię rodziny.

Ravenscroft. Adam Destine pokazuje swoim najmłodszym dzieciom cmentarz rodzinny, gdzie właśnie została pochowana Florence, a wkrótce dołączy do niej Maurice. Wyjaśnia, że na nagrobkach nie ma dat urodzin ani śmierci, ponieważ umieszczenie prawdziwych danych wydałoby tajemnicę klanu. Mówi, że z tego samego powodu Newton stworzył system fałszywych nazwisk i tożsamości. Ojciec i jego dzieci przechodzą obok dziwnego posągu, stojącego na grobie Vincenta. Adam mówi, że zrobiła go Sam ku pamięci brata. Bliźnięta mówią, że imię Vincenta często padało w kłótniach między ich starszym rodzeństwem, ale ojciec stwierdza, że tę historię opowie kiedy indziej.

Adam zaczyna opowieść. Urodził się w roku 1168. Jego dzieciństwo nie wyróżniało się niczym niezwykłym, aż kiedy miał szesnaście lat, podczas naprawiania dachu chaty, spadł z niego i nadział się na ostrze kosy. Nikt nie dawał mu szans na przeżycie, ale będąc na skraju życia i śmierci, chłopak ujrzał postać kobiety o nieziemskiej urodzie, która dotknęła go i uzdrowiła. Wszyscy uznali to za cud, jego sen za przepowiednię wielkiej wagi i od tej pory Adam z Ravenscroft znany był jako Adam Destine.

Mając dwadzieścia trzy lata, Adam wziął udział w krucjacie dowodzonej przez Ryszarda Lwie Serce. W ciągu dwóch lat walk nie odniósł ani jednej rany i sądził, że ktoś nad nim czuwa. Stał się przez to nierozważny i pewnego razu wprowadził czterech towarzyszy w pułapkę, w której zginęli, a on sam został schwytany. Obudził się w namiocie należącym do Al Kadhdhaaba, który powiedział mu, że nie jest jednym z jego wrogów, a potrzebuje jego pomocy. Według niego, Adam jest człowiekiem, który według przepowiedni ma zakończyć rządy czarnoksiężnika zwanego Sujanaa Min Raghbah. Wieki temu znalazł on klejnot, który jest źródłem wielkiej mocy i który wisi w jego pałacu. Ponieważ Sujanaa widział w wizji swoją śmierć z rąk Adama, boi się go i właśnie dlatego Anglik może go pokonać. Wtedy Al Kadhdhaab będzie mógł zniszczyć klejnot. Destine zgodził się i wyruszył z karawaną do Persji.

Po kilku tygodniach podróży Adam dotarł do doliny będącej królestwem Sujanyy. Wkroczył tam sam, ponieważ tylko on był chroniony przed magią czarnoksiężnika, która zabijała wszystkich innych, co można było wywnioskować po setkach ciał leżących na drodze do pałacu. Przed wejściem do budowli zjawy próbowały skłonić Adama do odstąpienia z drogi, ale on nie dał się przestraszyć. Przebywszy wypełnione bogactwami korytarze dotarł do sali, w której znajdował się klejnot. Wtedy pojawił się Sujanaa, który za pomocą magii odebrał Adamowi miecz i zniszczył jego zbroję. Powiedział, że mógłby go łatwo zabić, ale ona za bardzo kocha Anglika i nie spodobało by się to jej. Zaproponował przybyszowi podzielenie się mocą i dotknięcie klejnotu, ale Adam się nie zgodził. Powiedział, że to, czego człowiek pożąda, zdobywa nad nim władzę, nigdy na odwrót. Na dowód, kazał Sujanie rozejrzeć się dokoła, aby zobaczył, że jest więźniem w krainie pełnej śmierci. Mag zrozumiał, co się z nim stało i przez chwilę przestał zwracać uwagę na Adama, a to wystarczyło Anglikowi, aby przebić przeciwnika mieczem. Destine wiedział, że bez jego czarów Al Kadhdhaab będzie mógł wejść do pałacu i zdobyć klejnot, a raczej uwięzioną w nim istotę. Postanowił więc go rozbić, ale kiedy podniósł miecz, został trafiony strzałą w plecy. Al. Kadhdhaab stwierdził, że każdy inny człowiek chciałby mieć Djinn dla siebie, po czym przebił Adama mieczem i odepchnął na bok. Destine upadł obok sznura, na którym zawieszony był klejnot i ostatkiem sił przeciął go. Przedmiot upadł na posadzkę i się rozbił, czemu towarzyszyło ujście wielkiej energii, która zabiła Al Kadhdhaaba. Adam ponownie ujrzał Djinn, kobietę, która przyśniła mu się jako chłopcu, a jego rany zostały uzdrowione. Para złączyła się w namiętnym uścisku…

W tym momencie Newton przerywa opowieść sugerując, że bliźnięta są jeszcze za małe, aby tego słuchać. Mówi, że pozostali wrócili z wyprawy do Griffin Technologies.

W domu, Sam, Dominic i Walter znajdują na leżącą kanapie Kay, która wysłała swoją formę astralną, aby postraszyć zabójców kobiety, której ciała obecnie używa. Rodzeństwo jest trochę zaniepokojone, kiedy Cuckoo mamrocze po hiszpańsku i szaleńczo się śmieje. Kay budzi się i pyta, czy udało się oddać Gryfa. Walter mówi, że laboratorium zostało zniszczone, a ślady podziemnych pomieszczeń zatarte. Rory, który właśnie wchodzi do pokoju, mówi, że klan ich powstrzyma, co wyraźnie denerwuje Waltera. Oznajmia chłopcu, że jego zabawy w super-bohaterów przysporzyły rodzinie samych kłopotów, więc od jutra bliźnięta wracają do szkoły i normalnego życia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.