Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #35

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #35

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #35

"Confederacy of dunces" - Part 3

Postacie
Cytat

Daredevil o Punisherze: "He thinks we're downright naive, but the end results is much the same. He doesn't want to have to kill us. So far are we willing to push our luck?"

Streszczenie

Frank gości mężczyznę, którego znalazł na tyle furgonetki. Mężczyzna jest zdezorientowany, nie pamięta nawet jak ma na imię, Frank zna odpowiedź na to pytanie, ale kłamie mówiąc, że tego nie wie. Castle przynosi nieznajomemu posiłek. Mężczyzna narzeka na jego dziwny smak, mimo to Punisher każe mu jeść. Frank uzbrojony wychodzi, przypominając mężczyźnie, że próbują go dostać w swoje ręce źli ludzie. Wychodząc zamyka piwnicę na klucz.

Przed barem Lucky's Soap wdaje się w sprzeczkę z harcerką sprzedającą ciasteczka. Rozmowa kończy się, gdy kopniak dziewczyny ląduje na kroczu detektywa. Po chwili do harcerki dobiegają koleżanki i kopią leżącego Marty'ego. Do skatowanego policjanta podchodzi Kevin i mówi, że była to najśmieszniejsza rzecz jaką widział od bardzo dawna.

Na dachu budynku Wolverine, Daredevil i Spider-Man analizują swoją wcześniejszą wpadkę podczas próby schwytania Punishera. Murdock wie, że Castle ma swój kod - nie zrobi krzywdy niewinnym, a właśnie ich uważa za takich. Dzięki temu mają nad nim przewagę, ale też ryzykują, ze Frank w pewnym momencie może zmienić zdanie.

Hell's Kitchen. Frank wchodzi na terytorium wroga, ale nie ma wyboru. Spotyka się z Timem McKinney'em, który kilka lat wcześniej pod wpływem narkotyków zabił swoją żonę i matkę. Daredevil był szybszy, dlatego mężczyzna wciąż żyje. Teraz Frank wkłada w jego żebra pistolet i idzie z nim na przechadzkę.

Soap spija się, zaczyna śnić na jawie o tym, że zabija Kevina i tańczy wśród stada roznegliżowanych panienek. Gdy barman sprowadza go z powrotem na ziemię, Marty załamany powtarza, że dłużej nie wytrzyma.

Przechadzka Punishera z mężczyzną skończyła się na tym, że Frank przywiązał go do słupa i wypatroszył. Liczył, że krzyk zwabi bohaterów. Tak się stało. Po chwili cała trójka przygląda się ciepłym zwłokom. Wolvie znajduje karteczkę przybitą do ciała mężczyzny. Napis na niej brzmi: "frajerzy". DD i Spidey pospiesznie się oddalają, Logan wciąż analizuje sytuację, gdy trafia go pocisk z wyrzutni rakiet. Pół jego ciała znika. Peter szarżuje i wpada przez okno z którego strzelał Castle. Zapada się w drewnianą podłogę. Punisher wchodzi do pokoju, zapala światło. Pokazuje Spider-Manowi, że pokój pełny jest C4. Ostrzega pajęczaka, że jeśli ten podniesie nogę ładunki eksplodują.

Frank ustawia sie na pozycji. Czeka na DD. Ma w ręku przełącznik jakiegoś urządzenia, ale nie jest mu dane go użyć bowiem Matt nie wchodzi drzwiami, a przez ścianę. Frank pozbawiony zostaje urządzenia. Matt okłada go kopniakami. Castle w walce wręcz jest masakrowany, nie zadaje nawet ciosu. Po jednym z kopniaków pada na ziemię. Daredevil sięga po swój kij i każe mu się podnieść.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.