Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #33

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #33

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #33

"Confederacy od Dunces"

Postacie
Cytat

Wolverine: "He blows my face off-- shoots me inna crotch-- damn near fries me alive in gasoline-- an' then-- th' final iggomininny! The dirty frikker drives a steamroller over my head!"

Streszczenie

Na dachu budynku trójka postaci rozmawia o Punisherze. Zgadzają się, że należy go powstrzymać, różni ich sposób w jaki mają tego dokonać. Daredevil chce go aresztować, Wolverine zabić. Spidey wydaje się trzymać stronę DD. Każdy z bohaterów opowiada także, jak Frank dał się im ostatnio we znaki - przywiązał Matta, dał mu do ręki broń i kazał wybierać między życiem Punishera, a przestępcy. Użył Petera jako tarczy w walce z Ruskiem, a Wolverinowi strzelił w twarz, krocze, podpalił i przejechał walcem.

Murdock jest stanowczy, albo zrobią to w jego sposób albo wcale. Po chwili koalicja bohaterów zawiązuje się, celem jest powstrzymania Punishera i oddanie go w ręce władz. Spidey wydaje się pewny, że "pogromca" niedługo zniknie z ulic Nowego Jorku. Matt nie jest tak optymistycznie nastawiony.

Frank ostrzeliwuje się z przestępcami, należącymi do gangu Little Mickey'a Clooney'a. Przyszedł do lokalu w poszukiwaniu jednej osoby, skończył wybijając pół irlandzkiej mafii. Teraz celne strzały zabijają kolejną dwójkę bandziorów. Trzeci, raniony kulą, ucieka do piwnicy, gdzie zabarykadowała się reszta mafiozów.

Frank ma tylko pistolet. Zastanawia się, czy zdąży iść do samochodu i wrócić zanim przestępcy zorientują się, że go nie ma. Mafiozi uspokojeni zalegającą dłuższą chwilą ciszy zaczynają zastanawiać się, czy to koniec walki. Nabierają odwagi i powoli wychodzą z piwnicy, nagle do pomieszczenia wpada kanister benzyny z przyklejonym, taśmą, granatem. Wybuch zabija wszystkich. Frank odchodzi. Po drodze napotyka postrzelonego mężczyznę. Ten prosi go o pomoc. W zamian mówi Punisherowi, iż szykuje się coś wielkiego w świecie przestępczym. Aukcja na której będą wszyscy przestępcy, bowiem zwycięzca licytacji będzie rządził miastem. Mężczyzna ma przestrzeloną arterię i powoli umiera. Frank rewanżuje się radą za informacje. Każe mężczyźnie iść w kierunku światła.

Bar Lucky's. Soap wyżala się na temat swojego życia. Mówi, że coś musi się zmienić, bo on nie może dalej tak żyć - w ciągłym upokorzeniu. Barman Kevin naśmiewa się z niego, stawia mu kolejkę i odchodzi. Chwilę później na siedzeniu obok dosiada się Castle. Pyta się detektywa, czy wie coś na temat aukcji. Soap zaprzecza, ale dodaje, że krąży plotka, że wszyscy wysoko postawieni mafiozi mają sie spotkać - Triada, Yakuza, Hiszpanie, Rosjanie, Czarni. Soap domyśla się, że będą uczestniczyć w aukcji o której mówi Frank. Dodaje, że wszystkie siły policyjne wariują próbując ustalić miejsce spotkania. Frank odchodzi, Soap na odchodnym mówi mu, że odkąd zaczęli współpracować nie przespał całej nocy. Mówi do Castle'a, że jest przeklęty - nie tylko jest niebezpieczny dla przestępców, ale dla każdego z kim się zetknie. Niewzruszony Punisher mówi mu, że może powinien rzucić picie.

Frank próbuje dowiedzieć się gdzie odbędzie się spotkanie mafiozów. Jest przy tym bardzo stanowczy - przesłuchuje ludzi oblewając ich benzyną i trzymając zapaloną zapałkę, czy robi to tuż obok torów w momencie, gdy nadjeżdża pociąg. W końcu Frank znajduje osobę która coś wie. Spotkanie zorganizowali ludzie z zachodniego wybrzeża. Castle w podziękowaniu zrzuca mężczyznę z dachu.

Castle wraca do kryjówki po lepsze bronie. Od wyjścia z baru miał uczucie, że ktoś go śledzi. okazuje się, że miał rację. Znalazł go dziarany Dave. Chłopak nazywa siebie teraz po prostu Dave. Jego twarz pełna jest blizn po usuniętych kolczykach. Dave odkrył nową pasję - jest wypatrywaczem. Próbuje wypatrzyć bohaterów, spotkania opisuje w notatniku i potem w internecie dzieli się przeżyciami z takimi ludźmi jak on. Castle wysłuchuje go i każe mu odejść.

Punisher udaje się na spotkanie z informatorem, niejakim Inskippem. Ma mieszane uczucia co do spotkania, bo nie ufa mężczyźnie. Decyduje się jednak spotkać z nim. Gdy przychodzi na miejsce Inskipp wygląda na bardzo pewnego siebie. Ku zdziwieniu Franka mężczyzna obrzuca go stekiem wyzwisk. Po chwili pojawia się wyjaśnienie zachowania mężczyzny - za plecami Franka pojawiają się Daredevil, Spider-Man i Wolverine. DD mówi Punisherowi, że to jak skończy się spotkanie zależy tylko od niego. Frank chwilę patrzy na bohaterów po czym niespodziewanie oznajmia, że ma ochotę na cheesburgera.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.