Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #27

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #27

Postacie
Cytat

Punisher do Elektry: "You want to have dinner tomorrow night?"

Streszczenie

Poniedziałek. Punisher czai się na drzewie. Mierzy ze snajperki do siedzącego w swoim gabinecie Figsy'ego Goleano - właściciela mieszczącego się w tym samym budynku klubu ze striptizem i handlarza heroiną. Zanim jednak udaje mu się wykonać strzał, przestępca zostaje w mgnieniu oka zamordowany przez Elektrę. Zabójczyni posyła Frankowi radosny uśmiech, po czym znika.

Zamówiwszy greckie danie na kolację, Frank zastanawia się, kto mógł być na tyle bogaty, aby wynająć Elektrę.

Wtorek. Castle ma w planach udział w przyjęciu urodzinowym Anthony'ego Balbo. Uzbrojony po zęby i gotowy do walki wchodzi do lokalu, gdzie podobno odbywa się impreza. Przy wejściu jednak zastaje jednego z ludzi jubilata z poderżniętym gardłem. Reszta zbirów leży martwa w głównej sali. Ktoś pozabijał ich profesjonalnie i błyskawicznie. Żaden z nich nie miał nawet okazji oddać strzału. Dalsze oględziny miejsca niedawnej masakry (która powinna być jego dziełem), doprowadzają Punishera do Balbo we własnej osobie. Stoi on sztywno przy barze i nie jest w stanie wydusić z siebie słowa. Gdy Castle podchodzi do niego i potrząsa nim, kończyny Anthony'ego odpadają. Stojący z zakrwawionym kadłubem w ręce Frank dopiero teraz zauważa uzbrojoną w katanę Elektrę. Kobieta uśmiecha się i znika.

Lucky's Bar. Podenerwowany Soap wręcza Punisherowi akta Elektry. Podczas dalszej rozmowy, Martin wpada niemalże w histerię. Przypomina Frankowi, z kim ma do czynienia. Natchios zabije go bez najmniejszych problemów. Jego i wszystkich świadków zdarzenia. Policjant zapędza się werbalnie, przytaczając jak w amoku wszystkie opowieści o ninja, jakie zna. Nazywa nawet towarzysza "głupim draniem", czego jednak już po chwili żałuje. Castle spokojnie przegląda papiery Greczynki. Jest w nich mowa o ponad pięciuset ofiarach Elektry, odnotowanych w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jest też mowa o telepatii, kontroli umysłów i magii. Castle interesuje się najbardziej tym, czego może ona chcieć od niego.

Elektra uprzedza Franka w każdym z zaplanowanych przez niego na kolejne dni tygodnia zabójstw. Gdzie nie zajdzie, jego cel jest już martwy. Tylko czasami udaje mu się dostrzec śmiejącą się bezgłośnie zabójczynię.

Niedziela. Castle doszedł do wniosku, że Elektra chce go zabić. Gra, którą prowadzi, ma na celu osłabienie jego czujności tak, aby stał się łatwiejszym celem. Postanawia zaatakować pierwszy, przy najbliższej okazji. Stojąc za oknem wieżowca, w którym swój apartament ma Vic Strega, Frank czeka na pojawienie się zabójczyni. Do pokoju są tylko dwa wejścia - drzwi frontowe i zaminowane przez niego okno. Tymczasem przestępca, jak co tydzień, zaczyna zabawiać się z prostytutką. Nagle, dziwka zrzuca perukę i wyrywa "klientowi" serce. To Elektra - od dawna jest już w środku. Zaskoczony obrotem spraw, Punisher wybija okno i bierze kobietę na celownik. Greczynka opowiada, że łatwo było wyprzedzić go w drodze do przyszłej ofiary. Castle jest szybki, ale nie tak szybki, jak ona. Przy tych słowach wyrywa mu karabin z ręki tak, że Frank nie wie nawet, jak to się stało. W tym momencie drzwi otwierają się i do środka wpadają ochroniarze Vica, którzy usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła. Elektra zwraca Punisherowi jego broń, a ten momentalnie opróżnia w kierunku intruzów cały magazynek. Potem kontynuuje rozmowę. Dowiaduje się, że zabójczyni po prostu się nudziła i nigdy nie miała wobec niego złych zamiarów. Potem kobieta żegna się z nim, odwraca i odchodzi. Castle prosi jednak, aby zaczekała. Odrzuca karabin, zbliża się do niej i pyta, czy nie zjadłaby z nim kolacji.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.