Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #26

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #26

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #26

"Hidden" - Part 3

Postacie
Cytat

Jen: "What do you do after you've killed someone?"
Frank: "I kill someone else."

Streszczenie

Dom na przedmieściu. Policja zaalarmowana przez sąsiadów, którzy poczuli odór, postanawia wejść do domu. Mieszkańców domku nikt nie widział od dwóch tygodni. Na piętrze policjanci znajdują cuchnące rozkładem zwłoki otyłej kobiety. Jej syn żyje, ciągle jest przywalony ciałem kobiety.

Tunele metra. Jen próbuje porozmawiać z Frankiem o jego rodzinie, proponuje mu terapię. Castle nie jest zainteresowany. Kobieta docieka dalej, pyta się Punishera, czy myślał, aby choć na chwilę przestać zabijać i pomyśleć nad sensem zemsty, którą toczy. Odpowiedź jest krótka: "nie". Jen zauważa na plecach Castle'a dziwny plecak, Frank mówi jej, że to miotacz płomieni. Nagle zatrzymuje się i mówi do kobiety, iż są śledzeni. Ta próbuje coś dojrzeć, Punisher w tym momencie zakłada miny. Po chwili ruszają dalej.

Chwilę później, za ich plecami, tunelem wstrząsa eksplozja. Pułapka zadziałała.

Frank szuka miejsca, przez które wpadła Jen. Nie chce wchodzić na teren wroga frontowymi drzwiami. Kobieta znów wpada w dziurę, tym razem jednak Punisher ratuje ją przed upadkiem na stos ciał.

Frank przygotowuje linę do zejścia, Jennifer ostatni raz próbuje przemówić do jego sumienia. Prosi go, aby nikogo nie zabijał. Punisher jednak nie pobłaża przestępcom, szczególnie mordercom.

Castle odpala flarę i wrzuca ją przez otwór. Dzięki temu jego oczom ukazuje się olbrzymia góra ciał. Jen jest tym widokiem przerażona. Zastanawia się, jak to możliwe, że jest ich aż tak wiele. Po chwili sama sobie odpowiada - wszyscy byli bezdomni, więc nikt nie zauważył ich braku.

Frank opuszcza się po linie. Jen jest tuż za nim. Znajdują Paula. Chłopak jest już jednak martwy. Punisher mówi, że ma zamiar zająć się osobą odpowiedzialną za to. Odchodzi i każe kobiecie zostać na miejscu.

Nagle spod ciał wysuwają się ręce i łapią za nogi Paula. Słychać przy tym krzyk: "mamusiuuu!". Jen krzyczy z przerażenia.

Frank znajduje grupkę bezdomnych, okazuje się, że gadanie Jen przyniosło skutek. Castle każe im odejść. Jednak nie wszyscy się słuchają. Jakiś lump atakuje Franka, jednak po chwili pada po ciosie kolby karabinu. W tej chwili do Punishera dobiega krzyk kobiety.

Jen trzyma ciało Paula. Mężczyzna z podziemi wychodzi spod sterty ciał. Jest strasznie chudy i nagi. Żałośnie woła matkę. Jen z furią atakuje go i okłada pięściami. Mężczyzna łapie ją w uścisk. Mówi jej, że nie zabił tych ludzi, tylko sprowadził, aby sobie odpoczęli. Ich soki spływały, zmiękczały wszystko, sprawiały, iż miejsce stawało się przytulne. Dzięki temu mężczyzna mógł być bezpieczny, bo pozostawał ukryty. Tak jak pod ciałem matki.

Słysząc to Jen zaczyna krzyczeć, aby ktoś ją zabrał. Po chwili pojawia się Frank z miotaczem płomieni w dłoni. Kobieta każe mu spalić ciała. Punisher szybko to robi. Mężczyzna z podziemia próbuje temu zapobiec. Krzyczy, iż palą jego matkę. Chce zaatakować Castle'a. Ten w odpowiedzi podpala go. Mężczyzna płonie i woła matkę. Frank kładzie na jego ciele pojemnik z paliwem, bierze Jen i odchodzi.

Chwilę później całe pomieszczenie zamienia się w wielki piec. Pojemnik z paliwem eksploduje.

Frank wyprowadza kobietę na zewnątrz, łapie taksówkę, przypomina jej, aby poszła do szpitala zbadać się i wziąć antybiotyki. Jen nie może uwierzyć, że chciała kogoś zabić. Pyta się Franka, co on robi po zabiciu kogoś, Castle odpowiada, że zabija kolejną osobę. Po chwili wsadza kobietę do taksówki i odchodzi.

Dom na przedmieściu. Dwóch policjantów rozmawia o chłopcu. Okazuje się, że aby przeżyć, musiał on pić krew swojej matki i jeść jej ciało. Teraz młodzieniec leży na noszach i uśmiecha się. Gdy wyciągali go spod ciała matki, uśmiech także rozświetlał jego twarz.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.